Yorumsuz Bakmadan Geçmeyin-2 Benim Eleman

Konu, 'Önerilen Ve Son Çıkan Kitaplar' kısmında ISG-isg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ISG-isg

ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

yaşanmış gerçek olay personel benim elemandır ifadesi ekteki gibidir

Ekli Dosyalar:

eserozan, Aytuğ, reaxi ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. ISG-isg

GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN DİYE BUNA DENİR

MUSTAFA TAHA ve Mustafa ESEN bu yazıya teşekkür etti.
  3. ISG-isg

OKuyan bir pişman okumayan bin:))

MUSTAFA TAHA bu yazıya teşekkür etti.
  4. leyla

leyla TÜİSAG Üyesi

Gerçekten de güler misin ağlar mısın.....İş güvenliğini eldiven,baret,iş elbisesi ,kulaklık ve gözlükten ibaret sanan insanlarla nereye kadar gideriz bilinmez.Güvenlik kültürü diyoruz ya işte bunu hayatın bir parçası yapmadan ve bunu yaşam biçimi haline getirmeden bu iş yürümez.Ayrıca ben bu kalifiye eleman olayına da tam destek veriyorum.Yeterliliği olmayan adamı çalıştırmayacaksın arkadaş.Senin paran kıymetliyse o adamın da canı söz konusu.Eline 3 kuruş verip her işte çalıştırmayacaksın insanları...Ya işini bilen insanları emeğinin hakkı olan ücretle çalıştıracaksın ya da birşey olduğu zaman paşa paşa o tazminatları vereceksin.Gideni geri getirmez o ayrı konu.....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

deryayran, mervea., altunkaya.c ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. ISG-isg

bunu yayınlama sebebim maalesef işçi alımlarında okuma yazma bilmeyen koyduğumuz levhaları anlamayan talimatlardan bir anlam çıkaramayan insanları işe alıyoruz, işe aldıktan sonra eğitim sürecinde hallederiz diyoruz ama maalesef sonuç ortada, kimse okumak üniversite mezunu olmak zorunda değil olanları da zaten görüyoruz o da ayrı mesele zaten

MUSTAFA TAHA bu yazıya teşekkür etti.
  6. MUSTAFA TAHA

MUSTAFA TAHA TÜİSAG Üyesi

abi ne yapmışsın gene

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ISG-isg

vallahi bizim trajikomik gerçeklerimiz diyelim

8. ISG-isg

güler misin ağlar mısın Mustafa BEY

9. canlarım benım yaa ..
    bu işte duygusallıga yer olmaz diyorlardı hep ..ama işte zaman zaman boyle şeyler bana dokunuyo.. okuyamamıs okumamıs iyi kotu bır ustanın yanında meslek edinmiş aldıgı 3-5 kurus paraylada kım bılır kac cocuk buyut olmus ..
    aynı adam makyol turkerler sinpas mesa akturk gibi firmaların altında taseron olarak calısır olmuss..mılyon dolarlık işler yapan kazanan harcayan bu firmaların acıkcası isverenı de muhendısı de sefi de umrumda degil..
    biz bu işi bu insanlar icin yapalım istiyorum.. evet anlamayan yapmayan dinlemeyen kendi kafasının dıkıne gıden okadar cok egitimsz diye tabirlendirdigimiz işçi memmed amca gibi okadar cok adam var kı .. kızmayalım azarlamayalım ezmeyelim bagırmayalım gerekirse 1 kılo tatlı alıp yanına varalım sohbetimiizi edelım..tatlı dılle anlatalım..
    daha fazla ocak yanmasın cigerler yanmasın ne cocuklar oksuz yetım kalsın ne de kadınlarımız dull !
    sizlerden dilegim temennım oldukca tatlı dil, birazcık mutevazilik, azcık sempatıklık, cokca da hosgoru ve ozellıkledee empatı kurarak konusmak...
    elbette bu ozellıkler var fıtratımız da
    ama ^^ bu memmed ustaya bişey olursa ben yanarım bu ne yapıyor gerizekalı adam simdi ben ona sorarım ^^ diye dusunceler bizleri baska dunyalarda cehennem yaratacaktır..
    olmesın uzuv kaybı yasamasın !..
    frençleri kırılsın , kulak memesini arı soksun , düğmesi kopsun yaa ne bileyimm.. varsa ortada arı gibi çalışan bir emekçi memmed ustaların ta kendisidir arkadaslar... kamyon arkası edebiyatlarında olcak belki ama; ben nasılki anamın hala büyümeyen gözbebeği isem bu memmed amclarımız da dünyamızı el emeği göz nuru değil midir ... saygılar

omark, efipek, adanascuba ve 10 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. ISG-isg

teşekkür ederiz bu güzel yazı için

fattor bu yazıya teşekkür etti.
  11. ISG-isg

size kesinlikle katılıyorum bu işi yapacak kişi hoşgörülü davranmak zorunda her alanda önce iletişim kuralını her zaman hatırlamak zorunda

Elif DALKILIÇ bu yazıya teşekkür etti.
  12. ISG-isg

aynı adam 3 ayda 4 kez kaza geçirdi

13. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

3 ayda 4 kaza aynı çalışan için sıkıntılı bir durum, endişem daha büyük sorunlara gebe olmasın.
    Acaba işini mi değiştirseniz belki yapacağı bir diğer işte daha dikkatli (?) olabilir mi ya da İSG personeli yapın ve yanınızda gelişsin, eğitim konusuna girmiyorum çünkü gönderdiğiniz dokümanlardan eğitimler konusunda tam verim aldığınızı düşünüyorum :)
    Kolay gelsin

14. ISG-isg

maalesef işten çıkardık eğitimle olacak durum değildi

15. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

Eğer boyle bir durum vrsa işçiye uygun olmyana iş vermiş olamazmısınız? ben olsam kısımı degistirirdim

16. ISG-isg

temizlik işlerine verdi kısım amiri maalesef orada da kaza geçirdi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica