Yüksek Lisans Tezi Yapmayı Düşünüyorum, Ileride Çok Işinize Yarar Dediğiniz Konular Nelerdir ?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında akufuk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. akufuk

akufuk TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar ben iş sağlığı ve güvenliği konusunda maden mühendisliği bölümünde yüksek lisans tezi yapmayı düşünüyorum bu konu üzerine tez yapmak ileride çok işinize yarar iyi olur dediğiniz herhangi bir konu var mı arkadaşlar sizinde düşüncelerinizi almak istedim...

2. sas

sas TÜİSAG Üyesi

Maden mühendisi olduğu için iş sağlığı ve güvenliği üzerine yüksek lisans yapmanız çok mantıklı ve doğru yoldasınız. Hem maddi hemde kariyer açısından ileride size faydası mutlaka olur.

akufuk bu yazıya teşekkür etti.
  3. gülenyüzlü

gülenyüzlü TÜİSAG Üyesi

madenlerde kullanılan terimlerin daha güncel isimleri üzerine tez konusu seçebilirseniz sınava girecek tüm adayların hayır dualarını almış olursunuz

akufuk bu yazıya teşekkür etti.
  4. osmanoz

osmanoz TÜİSAG Üyesi

Peki genel olarak iş güvenliği konusunda bir yüksek lisans tezi önerebilir misiniz?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Mesut KORKMAZ

Mesut KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

tezli mi? tezsiz mi?

6. eniyiisg

eniyiisg TÜİSAG Üyesi

akufuk,
    kömür ocaklarında havalandırma ve grizu patlamalarının önlenmesi için alınacak önlemler gibi bir konu sizin için çok uygun olur
    madenlerdeki sıkıntı zaten uygun olmayan havalandırma, exproof olmayan ekipman kullanımı ve neticesinde grizu patlamaları bunları işleyeceğin bir konu olursa çok faydalı olur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. akufuk

akufuk TÜİSAG Üyesi

tezli yapçam afyon kocatepe üniversitesinde ama B sertifikası sınavına giriş hakkı olmucak sanırım bu okulda yapınca ama tezin ilerki dönemlerde yararlı olabileceğini düşünüyorum herhangi bir konu öneriniz varmı acaba...

8. comert54

comert54 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, herkese merhaba.
    İş güvenliği yüksek lisansı yapılabilecek üni. lerin bir listesi varmıdır?

9. Ahmet AZAK

Ahmet AZAK TÜİSAG Üyesi

kocaeli üniversitesi, gazi üniversitesi, yeniyüzyıl üniversitesi,
    Şuan bildiklerim bunlar

comert54 bu yazıya teşekkür etti.
  10. Demet Ağaç

Demet Ağaç TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bende maden muhendısıyım tez konusu belırleme aşamasındayım. Bu konuda fıkırlerınız nelerdır?

11. sunayersever

sunayersever TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bende çevre mühendisiyim ve hastanelerin nükleer tıp ve onkoloji bölümleri için tez konusunu önerir misiniz?

12. İrem D.

İrem D. TÜİSAG Üyesi

Dokuz eylul universitesi de bu yil aciyormus yuksek lisans programi..

13. AHMETKILIÇ

AHMETKILIÇ TÜİSAG Üyesi

Merhaba Akufuk,
    Benim onerim biraz degisik olacak;
    Dunya uzerindeki en guncel madenlerin teknik ozellikleri ulkemizde de uygulanabilir ancak maliyetler nedeniyle hazirlayacaginiz tezin ulkemizde uygulanmasi su anda cok zor, maden alaninda cok koklu bir degisiklik olmadiktan sonra.
    Ulkemizde sosyal bilimler pek onemsenmiyor ama sosyal bilimler gelismisligin bir gostergesi. Lafi uzatmamak gerekirse; yapacaginiz tez maden calisanlarinin sosyal yasamlari, ailelerinin ve kendilerinin sosyal olanaklardan yararlanmasi, calisirken ve calistiktan sonraki, emeklikleri zamanindaki psikolojik durumlarinin iyilestirilmesi vs zira calisma zorluk skalasinda zirvede yer alan bir sektor. Isin varacagi yer nihayetinde maliyetler olacaktir ancak calismanizdan maden islerinde is guvenliginin gelistirlimesi gibi bir sosyal avrupa projesi bile cikabilir.

Iyi calismalar

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica