Soru Bankası Yüksel'den Yükselme Sınavı Denemesi - 80 Soru

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında isg.biyolog tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

Erdoğan Bey sürekli deneme sınavları hazırlıyor saolsun.Ama sanırım kendisi de başka birinden bir deneme sınavı istiyordur.Kendisine minneten bende 1 tane hazırlayayım dedim.Sabah güneşin doğuşunu seyretmek zorunda kalmış olsam da pişman değilim...Soruları mümkün olduğunca insaf ve vicdan dairesinden uzak durarak hazırlamaya çalıştım :) PDF formatında fırından yeni çıkmış 80 soru hepinize hayırlı olsun.Yanlış olmasın diye baya uğraştım ama yinede insanız olabilir. Sürç-i Yazım ettikse affola... :)
    Umarım faydası dokunur..iyi çalışmalar.Tüm TÜİSAG üyelerine Saygılar,Sevgiler sunar Sınavda Başarılar dilerim...
    (netlerinizi bildirirseniz sevinirim)

Ekli Dosyalar:

seherrr, emel dokuzoğlu, Saime Ç. ve 9 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Hakan ERDOĞAN

Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

teşekkürler.ellerinize sağlık.hemen indiriyorum.bende deneme çözebileceğim artık:)

3. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

40.cı soruda şıkları yazmamışım cevabı şimdi vermeyeyeyim...

ayrıca cevap anahtarı da burda...

Ekli Dosyalar:

salgozen ve Hakan ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
  4. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

Aslında hazırladığım deneme sınavı soruları arasına eklemek istediğim bir soru vardı.Aklıma gelmedi ama belirtmeden geçemeyeceğim,önemli bir konu ve önümüzdeki Sınavda büyük bir ihtimalle çıkacağını düşünüyorum.Mevzu şudur:

Çıkacak Soruların arasında "............ ile ilgili denetimi kim yapar" gibi bir ibare olursa doğal olarak ÇSGB nın Denetim birimi olan ve Devlet adına istisnalar hariç herşeyi denetleme serbestisi bulunan İş Teftiş Kurulunu işaretleyeceğiz düşünmeden.ANCAAAK !!! Unutulmamalıki İş teftiş Kurulunun denetim yetkisi altında olmayan istisnai 3 mevzu var.

1-Kişisel Koruyucu Donanımlar
    2-OSGB ler
    3-İSG Eğitim Kurumları

Bu 3 konuda denetleme yetkisine sahip tek Kurum ÇSGB'nın Ana Hizmet Birimlerinden olan İş Sağlığı Genel Müdürlüğüdür (İSGGM).Müfettişlerin bunları denetlemek gibi bir yetkisi yoktur.

Bu 3 mevzu dışında herşeyi İş Teftiş Kurulu denetler.Aman Dikkatli olalım...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

salgozen bu yazıya teşekkür etti.
  5. salgozen

salgozen TÜİSAG Üyesi

Deneme 4 (erdoğaneng)
    17. Ahşap iskelelerin sökülmesine ilişkin aşağıda
    belirtilenlerden hangisi yanlıştır?

A) İskelelerin sökülmesine en üst kısımdan başlanacaktır
    B) Sökülmüş olan malzeme doğrudan yere atılacaktır.
    C) iskelelerin bina bağlantıları kalasların alınmasından sonra
    ve yukarıdan aşağıya sırayla sökülecektir.
    D) Söküm başlamadan önce herhangi bir sebeple, iskelenin
    takviye veya çaprazlarından hiçbir eleman alınamaz
    yanıtı c yerine (B) olmalı.

6. Fatih Dağkıran

Fatih Dağkıran TÜİSAG Üyesi

Yüksel bey teşekkürler cevap anahtarınıda yayınlarsanız iyi olur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

rica ederim.Sanırım gözünüzden kaçnış,Cevap anahtarı hemen yukarıda Fatih Bey...kolay gelsin

8. salgozen

salgozen TÜİSAG Üyesi

22- Yangın önlemede kullanılan boğma tekniğinde ulaşılmak istenen oksijen yüzdesi
    hangisidir?
    A) % 20
    B) % 18
    C) % 16
    D) % 14’ten az
    Yanıt (D)

Fakat aşağıdaki açıklama (C) istiyor.

"Yanma reaksiyonunun oksijen oranı; Katı ve Sıvı
    madde yangınlarında % 16 'ın altına, Gaz madde
    yangınlarında ise % 12 'nin altına düşürüldüğü anda boğma
    işlemi gerçekleştirilmiş olur."

Kaynak: http://www.ankara.bel.tr/yayinlar/itfaiye-kutuphane/sondurme-maddeleri-kullanim-teknikleri.pdf
    Sayfa 4.

isg.biyolog bu yazıya teşekkür etti.
  9. salgozen

salgozen TÜİSAG Üyesi

22. soru için daha doğrusu "Oksijen hangi % nin altına düşürülmeli" ya da "Hangi % ye erişilmeli" diyerek seçeneklere % 15 konmalıydı. Bana göre tabii. Emeklerinize tekrar teşekkürler...

10. Münevver Tezcan

Münevver Tezcan TÜİSAG Üyesi

çok zor olmamaış mı bu sizce?

11. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

haklı olabilrsiniz.bazı soruları kurs müfredatından aldım (4 tanesini.bu soruda onlardan biri) bende araştıracağım bu konuyu.aydınlatma ve ilginize teşekkür ederim...

12. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

Münevver Hanım,bu önümüzdeki sınavın bir öncekindeki gibi "çok kolay" olacağını düşünmüyorum.soru sayısını 80 e düşürmeleri de buna bir işaret olarak varsayılabilir.Sanırım başarı oranı yükseldiği için zorlaştıracaklar.Klişe sorulara çokca yer vereceklerini sanmıyorum.Ne kadar zor şartlara hazırlanırsak o kadar kazanma şartımız artar.

13. Münevver Tezcan

bende bu şekilde düşünüyorum Yüksel Bey ama sizin sorulardada bir hayli zorlayıcı gibi geldi bana:)

14. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

indirdim .... şubat sınavından sonra başlıcam bende çalışmaya:)

15. Münevver Tezcan

bende bu şekilde düşünüyorum Yüksel Bey ama sizin sorulardada bir hayli zorlayıcı gibi geldi bana:)

16. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

doğrudur,tepkilere bakınca önümüzdeki sınavı biraz abartmış olduğumu düşünmeye başladım :) ama yinede ben sınava bu şekilde hazırlanmakta fayda görüyorum (en azından kendi adıma)...sonunda "tüh be bu kadar kolay bi sınav için boşuna kasmışım kendimi o kadar" demek daha iyi geliyor kulağa .)

17. neslihan kaya

neslihan kaya TÜİSAG Üyesi

bazı sorular vardıki belki bakanlık bile cvp vermekte zorlanırdı :) elinize, emeğinize sağlık.zorluk konusunda haklısınız sen önünü kış tut bahar gelirse ne ala der atalarımız...

18. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

sorulardan 62,5 alıyorum. 2 soru da dikkat etsikliğim var 65 alacakmışım. bu kadar zor sorulara karşı bence normal sayılır. umarım sınavda çok fazla detay rakam sormazlar da A sınıfını da alırız hayırlısıyla.

19. asmbirol

asmbirol TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞIM 1. SORUNUN CEVABI YANLIŞ KANUNLAR YAZILI,GENEL VE SÜREKLİ OLUR BURDA YANLIŞ ŞIK B ŞIKKI KESİN OLMASI DEĞİLMİ

20. İdil_e

İdil_e TÜİSAG Üyesi

Yüksel Bey,

Öncelikle emeğinize sağlık teşekkürler.

Sorular gerçekten zorlayıcıydı. 16 yanlışım var. Şimdiye kadar yaptığım denemelerde rekor.

İnşallah sınav soruları bu kadar zorlayıcı olmaz. Tekrar teşekkürler.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica