Bilgilendirme Yükselme Için Prim Günü ( Bakanlığa Gittim )

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Murat Zirek

Murat Zirek TÜİSAG Üyesi

Ben 22 sinde sabah teslim ettim hala düzelmedi arkadaşlar...

2. Hakan ERDOĞAN

Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

pazartesi sabahtan mutlaka bakanlığa gidin...ben öyle yapardım kendi adıma

önümüzde 2 ihtimal var.

daha önce sorduğumda 27sini 30 yapacağını söylediler.ama söz uçar yazı kalır bununla ilgili henüz yazı yok.

ikincisi hafta sonu da mesayi yapıp yetiştirecekler.

3. aydeniz261

aydeniz261 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar b sınıfı belge var. 2200 sgk prim gün sayım olmama rağmen isg katip te görebileceğiniz sınav mevcut değil diyor. 22 sinde dilekçe ve sgk dokümanımı yolladım kargo ile. Ama benim durumunda olan yok sanırım

4. Dilemma

Dilemma TÜİSAG Üyesi

Sanırım başvuru tarihi itibari ile yani 11/11/2013 itibari ile olan söz konusu durum geçerli

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

aralık sınavı için başvurunun değerlendirilmeye alınıp prim gün hesaplama yapılacağını sanmıyorum .. böyle olursa mayıstaki yükselme sınavınada giremeyeceğim demektir . böyle bi düşünce mantığı olduğunu sanmıyorum . başvuru tarihi itibariyle dediği , 03-12 Şubat 2014 bahsedilmiştir.

geçmiş sınav başvurusunun bu sınavla ne alakası var... bir ikincisi ilk defa yükseltme sınavına giriyorum..

6. Figen124

Figen124 TÜİSAG Üyesi

7.sınav giriş bilgisinde yanlışlık olduğunu düşünenler yanlışlığın düzeltilmesi amacıyla itiraz dilekçelerini prim ödeme gün sayılarını belirtir belgeler ile birlikte 27.01.2014 Pazartesi mesai bitimine kadar İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Gelen Evrak servisine elden ya da posta yolu ile ulaştırmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak itiraz başvuruları kesinlikle dikkate alınmayacaktır. sınav giriş bilgisinde yanlışlık olduğunu düşünenlerin itiraz dilekçeleri ve ibraz ettiği belgeler incelenecek ve gerekli görüldüğü takdirde adayın sınava gireceği belge sınıfında düzenleme yapılacaktır. Söz konusu adaylar, sınava gireceği belge sınıfının son durumunu en geç 30.01.2014 tarihine kadar sorgulayabileceklerdir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. adisg

adisg TÜİSAG Üyesi

bakanlık c.tesi pazar açık olacak mı? yoksa bize sadece p.tesimi kaldı?

8. Bülent TOROS

Bülent TOROS TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum...çok güzel özetlemişsiniz durumu...

9. Bülent TOROS

Bülent TOROS TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum...çok güzel özetlemişsiniz durumu...

10. karbon

karbon TÜİSAG Üyesi

Bugün düzeltme yapılan var mı arkadaslar.Kargo ile cuma gönderdim bir degisiklik yok.

11. selimmuratilgaz

selimmuratilgaz TÜİSAG Üyesi

haftasonu düzeltme yapmazlar pzt- salı bakacağız artık

12. çigdemdemir

çigdemdemir TÜİSAG Üyesi

Peki pzt-salı da hala düzeltme göremezsek ne yapabiliriz?? herhalde hiçbir şey...

13. karbon

karbon TÜİSAG Üyesi

Ayın 30 una kadar sorgulama yapılabilir denmiş.benim düşüncem pazartesi ya da salı düzeltme olmazsa Ankara'ya gitmek zorunda kalacağız gibi gözüküyor.Maalesef güvenmek mümkün değil ..

14. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben bişi sorcam ...gerçi biraz erken gibi ama eminim ki benim durumumda çok kişi vardır... benim hem sigortalı hem de emekli sandığına tabii hizmetim var ve benim hesaplarıma mart başı yada ortası gibi 1500 prim günüm doluyor ... mayıs yada temmuz da bir tane daha yükseltme sınavı olacak mı? niye temmuz diyorum çünü egemen_01 adlı arkadaşımız
    2014 Iş Güvenliği Uzmanlığı Ve Işyeri Hekimliği sınav Tarihleri adlı konuda aynen şunları yazmış :(2) (Ek: 12/7/2013-6495/55 md.) Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir.

Fıkra nezaman yürülüğe girmiş; 12 Temmuz 2013 demekki nezamana kadar sınav yapılabilirmiş; 12 temmuz 2014

saygılarımla.

o yüzden temmuz yazdım ...beni bilgilendirecek bir kişi varmı

15. bimo

bimo TÜİSAG Üyesi

6495 sayılı torba kanun 2 ağustos 2013'te yürürlüğe girdi ve 2 ağustos 2014'e kadar geçerli.
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/08/20130802-1.htm
    madde 55

16. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

peki 2.sınav ne zaman olur artı ben ve benim durumumdakiler mayısta yada ağustostaki sınava girebilirlermi?

17. bimo

bimo TÜİSAG Üyesi

aralık 2013 (yapıldı), şubat 2014 ve mayıs 2014 yapılacak. mayıs 2014 sınavına girebilirsiniz. ağustos 2014'te yükselme için sınav yapılmayacak, zaten 2 ağustos 2014'te bakanlığa verilen yetki süresi sona eriyor.

18. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

ok... teşekkürler mayıs sınavının tam tarihi belli olmadı ama değil mi? birde mayıs ayı sınav tarihi ne zaman belli olur?

19. bimo

bimo TÜİSAG Üyesi

bildiğim kadarıyla 25 mayıs 2014 olması lazım.

20. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

anladım ama sınav takvimi net olmadığı için insanın kafası karışıyor... teşekkürler bu arada kafamdaki bir çok soruyu giderdiniz ...ama sınav takvimi açıklanmadı değil mi? bu bilgi gayriresmi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica