Yükseltmede Askerliği Saydıramıyormusuz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında tunca amanvermez tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. tunca amanvermez

tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

yüskseltmede askerliği saydıramıyormuşuz,bakanlıktan aldığım bılgıdır

2. tuncayozturk

tuncayozturk TÜİSAG Üyesi

bakanlıktan kimden(170 yada bakanlığın kendi) aldığınız bilgidir.Çünkü banada tam tersi söylendi.

3. OĞUZ_KÜÇÜK

OĞUZ_KÜÇÜK TÜİSAG Üyesi

size bakanlıktan kim söyledi onu öğrenebilir miyim, çünkü ben de askerlik borçlanması yapmıştım, 10 gün eksik kaldığından dolayı.

4. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

böyle asparagaslara ınanmayın (kastım alo 170 tekıleredir yanlış anlaşılmasın lütfen) çünkü alo 170 tekı arkadaşlar çok acemıce cevaplar verıyolar bırkaç defa açıklarını yakaladım buda onlardan biri

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. tayfun.gonul

tayfun.gonul TÜİSAG Üyesi

bende askerlik borçlanması yapmıştım durumumuz ne olacak şimdi

6. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar askerlikte emekliliğe nasıl sayılıyorsa burdada sayılıyor prim günüyse prim günü işte boş tartışmalara kulak asmayın oluyor .......

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

volkankim ve feratlar41 bu yazıya teşekkür etti.
  7. emrahakb

emrahakb TÜİSAG Üyesi

askerlik borçlanması yapıp kabul edilen var mı

8. nevzat korkmaz

nevzat korkmaz TÜİSAG Üyesi

benimde askerlik borçlanmam vardı..A yerine B sınavına girebiliyorum...sayılmamış gibi görünüyor..

9. contact73

contact73 TÜİSAG Üyesi

Bence borçlanmaları saymıyorlarsa, A dan B ye almayıp, başvuruyu kabul etmesinler bir sonraki sınava askerlik borçlanması olmadan günümüz yetecek, 1 sınav hakkımızı B de kullanmak istemiyoruz belki...

10. HATİCE ÜNÜVAR

HATİCE ÜNÜVAR TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar doğum borçlanması olupta başvuru yapan var mı.lütfen cevap.eğer sayılmıyorsa boşu boşuna emek harcamıyayım.

11. nevzat korkmaz

nevzat korkmaz TÜİSAG Üyesi

b ye girmemek mümkün..fakat 2014 te yapılacak iki sınavdan ilkinde 3000 gün doluyor mu? dolmuyor ise tek sınav hakkına kalıyor her şey...

12. kadir erçakır

kadir erçakır TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 170 i arayıp aldığım cevap askerlik borçlanmasının yapılabileceği yönündeydi...

13. ramazanozer.06

ramazanozer.06 TÜİSAG Üyesi

askerliği saydıranlar var diye biliyorum

14. Yetkin..

Yetkin.. TÜİSAG Üyesi

askerlik borçlanması sayılmıyor arkadaşlar.. sgk prim listelerini kontrol eden arkadaşlardan aldığım bilgidir.

15. february

february TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, askerlik borçlanması, doğum borçlanması ve çift yatan sgk primleri ile ilgili çok büyük sıkıntı var. Bakanlık tarafından çıkarılan yönetmelikte
    “Sınıflar arası yükselme
    GEÇİCİ MADDE 2 –
    (1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;
    a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,
    b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına, girmeye hak kazanırlar.

Şeklinde ibare var. En nihayetinde primin askerlik için mi ödendiği, doğum için mi ödendiği hakkında herhangi bir madde yok. Bu durumda neden ödenenler sayılmasın?Bugün aldığım bilgiye göre, kesinlikle sayılmayacağı söylenmiş ve ben dahil birçok kişinin A Sınıfı başvurusu B olarak değiştirilmiş. Ben sınav haklarımdan birini neden B Sınıfı sınavında kullanayım?

16. can başar

can başar TÜİSAG Üyesi

Bakanlıkla mahkemelik olmamak elde değil.

17. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar askerliği saydırıp sınava giren arkadaşlar var bakanlığa itiraz ederken o sayılır mı bu sayılır mı sormayın hatanın düzeltilmesini isteyin düzeltmek zorundalar çünkü prim gün sayılarının hangi zaman diliminde yatırıldığına bakılmaksızın diyor.Kanuni hakkımız.Düzeltmek zorundalar bizi bu sınava da sorunsuz a sokmak zorundalar.

18. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

ayrıca hangi zaman diliminde yatırıldığına bakılmaksızın diyor.saymak zorundalar hem üstelik borçlanma yapıp istediği grupta başvuranlar var.
    arkadaşlar askerliği saydırıp sınava giren arkadaşlar var bakanlığa itiraz ederken o sayılır mı bu sayılır mı sormayın hatanın düzeltilmesini isteyin düzeltmek zorundalar çünkü prim gün sayılarının hangi zaman diliminde yatırıldığına bakılmaksızın diyor.Kanuni hakkımız.Düzeltmek zorundalar bizi bu sınava da sorunsuz a sokmak zorundalar.

19. can başar

can başar TÜİSAG Üyesi

Anayasal hakkımı elimden alıyorlar bu durumda maddi ve manevi tazminat davası açmaya hakkım olacak. Kanun hükmünü uygulamıyorlar. Askerlik, yurtdışı yada doğum borçlanması sayılmaz diye bir ibare kanunda göremiyorum. Uygulamada biz böyle yapıyoruz demeye hakları yok.

20. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

bencede sayılmalı peki yedeksubay olarak emeklısandığı yattı 15 ay budamı sayılmıyor bılen varmı

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica