Yükseltmede Askerliği Saydıramıyormusuz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında tunca amanvermez tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. tayfun.gonul

tayfun.gonul TÜİSAG Üyesi

yedeksubaylık günlerinin sayıldığı konusunda artık herkes hemfikir sanırım

2. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

12 ay yapanlar 15 ay yatırılıyor yuzde 25 fazla yatırılıyor ona göre hesap edin

3. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

4. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

yedek subaylık hizmetlerini tespit sürecini biraz anlatırmısınız nekadar sürüyor bu süreç ben bugün ankaraya dilekçe yolladım 1 ayda çözülmesini umuyorum bilgi verirseniz memnun olurum ayrıca kaç ay askerlik yaptınız ve size kaç gün yansıtıldı onuda yazarsanız sağlamasını yaparız hep beraber ilaveten şsınava girmessenız girmedi olursunuz 2 hakkınız bakı kalır çünkü girip te başarısız olmadınız a sınavı için başvurunuzu sınava girmediğiniz için revize edeceğinizi düşünüyorum saygılar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

yada başvuru yapmadınız tahmını söyluyorsunuz ama gene az prim ediyor 8 ay yaptıysanız yedeksubaylığı toplamda size 300 gün kazandırması lazım buda totalde sizin 3210 güne tekabül eder

6. contact73

contact73 TÜİSAG Üyesi

Bu yedek subay hizmet dökümünü nasıl çıkartırız. Nereye hangi evraklarla dilekçe göndermemiz gerekli. Biraz bilgilendirebilir misiniz? Son günlere kalıp sıkıntı yaşamayalım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

16 ay yapanların ki 20 ay mı oluyor bu durumda ?

8. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

öğrencılık hariç kıtada kaç ay yaptıysanız yuzde 25 ilave edilir prime 16 ayın 4 ayı öğrencılıktır 12 ay kalır 3 ay ekle 15 ay prim yatar öğretmen yed.sby lar bu haktan yararlanamaz sadece 12 ay ise 12 ay 8 ay ise 8 ay prim yatar ilave olmaz

9. experience

experience TÜİSAG Üyesi

Ben kamuda çalışıyorum ve bizim kurum benden askerlik yaptığım dönemle ilgili belge istemişti ve ben de şubeden gidip aldım,kuruma verdim.kurum ayrıca SGK dan eski çalışmışlıklarımı isteyip sonra bunları ve emekli sandığını da birleştirmiş.bunu tüm kamu kurumlarının yapması mecbur.Ben de hizmet dökümünü kurumumdan aldım.kamuda ünvana (mühendis) dönük 4 ay,askerlikten de 3 ay FHZ geliyor.bu meseleyi yeni farkettiğime çok üzülüyorum .

uyanıkuzman bu yazıya teşekkür etti.
  10. experience

experience TÜİSAG Üyesi

Özelde çalışan tüm arkadaşlara tavsiyem SSK larını sürekli kontrol etmeleridir.ben özelde 10 yıl günde 12-16 saat çalıştım,bir pazar tatili bile sayılı yapmışımdır,gecemiz gündüzümüz belli değildi ama aç gözlü patronlar,başıboş devlet kurumları ve kendi ihmalkarlığımız birleşince ortaya toplam 200 günlük prim çıktı.inşaat sektöründe tam 10 yıl çalıştım ama saat hesabı yapsan en az 15-20yıla tekabül eder emin olun.Allah özeldealışan tüm arkadaşlarımın yardımcısı olsun.Benim gibi devlette çalışan arkadaşlara da tavsiyem hergüm ellerinde hesap makinasıyla zam hesabı yapmayı ve ellerinde takvimlerde bayramda kaç gün tatilim var gibi hesapları yapmayı bırakıp her gün Allah'a şükretmeleridir.

11. kayimlar

kayimlar TÜİSAG Üyesi

Bende aynı sekilde magdur olanlardanım.ilk başvuru dilkeçesinde A sınıfı diye gözükmekteydi.Şimdi B ye indirilmiş.Derneğin böyle zamanlarda bizlere destek olması gerektiğini düşünüyorum,ferdi hareketlerle bir yerlere varamayacağımız aşikardır.Levent Beyden konu ile ilgili bir açıklama ve bir başvuru yapılmasını talep ediyorum.

12. tayfun.gonul

tayfun.gonul TÜİSAG Üyesi

2008 öncesi emekli sandığını e-devlet siteminde gören yada bu sisteme aktartan varmı bu sisteme bu hizmetler aktarılsa ssk dökümü gibi sistemden alınır kimsede evrak peşinde koşmak zorunda kalmaz

13. ilkernacar

ilkernacar TÜİSAG Üyesi

Dostlar, arkadaşlar, meslektaşlar askerlik ve doğum borçlanması ile ilgili son durum nedir?
    Ayrıca mantığımın almadığı birşey de askerlik kadar iş güvenliği olgusunu düzenli uygulayan bir kurum yada kuruluş yokken nasıl olur deneyimden sayılmaz o da saçma değil mi? Askerlikte izine çıkarken bile BOĞULMAK YASAK kelimesi geçen maddelerin olduğu evrakları imzalamadık mı? yada ne yöne kafamızı çevirsek uyarı, yazı, levha, işaret vs. yokmuydu? hani başka ülkede askerlik yapsak tamam da borçlanmanın sayılmaması konusunu ortaya atan bakanlıktaki ilgili kişi askerlik yapmamış mı acaba? Gönül ister ki iş güvenliği her şirkette askeriye gibi olsun...

14. minaako

minaako TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar bende askerlık magduruyum nereye nasıl bır dılekce ıle dava acacagız bılgılendırırsenız sevınırım

15. nil

nil TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben de doğum borçlanması ile prim gün sayımı 1500 e tamamlayıp b sınavına ön başvuru yaptım. 3000 tl borçlanma ödedim. sınav başvurumu kabul etmediler. ama benim gibi borçlanmayla tamamlayanlardan sınava girenler olmuş. başta hangi tarihte ve ne şekilde ödendiğine bakılmaksızın ifadesi vardı. sonra borçlanmalar kabul edilmiyor. bu nasıl bir çelişki? insanların hayatıyla oynuyorlar. hiç uzmanlık yapmamış arkadaşlar a sınıfı oluyor. ben 1 yıldır c olarak çalışıyorum. b sınıfı bile olamıyorum. 2 yıl daha bekleyeceğim. o zamana kadar da bir anlamı kalmayacak. benim durumumda olan arkadaşlar var mı? vardır tabi ki. ne yapmamız gerekiyor karar verelim.

16. minaako

minaako TÜİSAG Üyesi

iyi gunler bende aynı sorundan müzdaripim dava acmaktan baska yolumuz yok sanırım fakat bıreysel yerıne toplu dava acmak daha mantıklı bı grup olusturabılırsek ısımız daha kolay cozumlenır

17. yasmin_tnt

yasmin_tnt TÜİSAG Üyesi

merhaba bende benzer durumdayım. bir sonraki sınav için doğum borçlanması yapmayı düşünüyordum. ancak olmuyormuş.ne yapılabilir nasıl dava açılabilir...hangi yol izlenecekse varım ben....c uzman olmak haziran 2015 e kadar arkadaşlar sonrası hüsran...

18. Exar_Kun

Exar_Kun TÜİSAG Üyesi

Başkan sesiniz çıkımyor cevap bekliyoruz son durum nedir bu konuyla alakalı yorum yazmamışsınız cevapları ve gelişmeleri bekliyoruz sizden.

19. ilkernacar

ilkernacar TÜİSAG Üyesi

Levent (Kavlak)Bey konu hakkında bir gelişme yada adım var mıdır?
    Çalışma Bakanlığı ekim ayında ödenmiş her türlü prim derken başvuruyu 3 kez uzatıp son uzatmadan 3 gün önce borçlanmalar hariç gibi ayarlama yapıyor. Böyle olunca bakanlık resmen halkına kazık atmış gibi bir duruma düşüyor. En azından bu konumdan kurtulması adına olumlu bir hava yaratmamız lazım diye düşünüyorum. Bu konuda mahkemeye intikal etmiş yada itirazın ne durumda olduğu ile ilgili bir bilgi nereden alabiliriz? Herkese başarılı bir yıl dilerim.

20. yasmin_tnt

yasmin_tnt TÜİSAG Üyesi

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica