Duyuru : 21 Aralık 2013 Tarihli Sınavlarda Iptal Olan Veya Doğru Cevabı Değişen Sorular Hakkında

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILAN İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAV SORULLARINA YAPILAN İTİRAZLARA İLİŞKİN DUYURU

Bilindiği üzere, işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan 2013/PrNu:11 kodlu protokol kapsamında 21 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Adı geçen protokol kapsamında sınavda yer alan sorulara ve cevaplarına gelen itirazlar, soruları hazırlayan akademisyenlerce değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucunda aşağıda yer alan kararlar alınmıştır. Sınavla ilgili değerlendirme Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu kararlar doğrultusunda yapılacak ve sonuçlar adaylara ilgili protokol kapsamında ilan edilecektir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILAN İYH VE İGU SINAV SORULARINDA YAPILAN İPTAL VE ŞIK DEĞİŞİKLİKLERİ

İŞYERİ HEKİMLİĞİ: (2 Soru İptal – 1 Soru Cevap Değişikliği)

A kitapçığındaki 8 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 33 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 66 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 91 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 59 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 84 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (D) olarak düzeltilmesi,

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI: (2 Soru İptal – 2 Soru Cevap Değişikliği)

A kitapçığındaki 6 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 31 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 16 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 41 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 61 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (C) olarak düzeltilmesi

A kitapçığındaki 63 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 88 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (A) olarak düzeltilmesi

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:

İptali gerektirecek herhangi bir soru bulunmamaktadır.

A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI: (3 Soru İptal – 1 Soru Cevap Değişikliği)

A kitapçığındaki 7 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 32 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 47 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 22 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 59 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 85 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 62 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (A) olarak düzeltilmesi

Kaynak: http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=21aralik_itiraz_duyurusu

Numeko Safety İş Güvenliği Ekipmanları

musty0786

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
67 de kalmıştım ama iptal olan soruları doğru işaretlemiştim 65 te kalıyorum. Mahkeme yolu ile taşınmasını düşünen arkadaşlar var mı ?

GALİP KÜRŞAT ANARAT

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
67 de kalmıştım ama iptal olan soruları doğru işaretlemiştim 65 te kalıyorum. Mahkeme yolu ile taşınmasını düşünen arkadaşlar var mı ?
iptal olan sorular otomatik doğru olacak zaten..yani senin doğru sayın değişmiyor..

Zeynep Selcan BAL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
100 ve 80 db olan soru da iptal edilmeliydi bence

GALİP KÜRŞAT ANARAT

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Benim bu cümleden anladığım iptal olan 2 soruda daha önceden cevapları verilen şıkları işaretlediği ve doğru saydığı,ama sorular iptal olunca cevaplarının silinip yanlış olarak kabul edeceğini düşündüğüdür.Eğer cevapları değişen sorular olsaydı cevapları değişen sorular diye sorusunu sorardı diye düşünüyorum.Çünkü ortada iptal olan sorular ve cevapları değişen sorular olmak üzere 2 tür var.Bu ikisini birbirine karıştırmamak lazım..Eğer musty kardeş cevabı değişen sorular için konuşuyorsan maalesef evet yanlış sayılır 2 sorunda..İnşallah hepimiz için hayırlısı olur..

ahmet duygulu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İptalden önce 100/87 idi. Şimdi 98/87 oldu.

xxxx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İptal sorular doğru sayılır. Sizde yanlış soru ise doğru kabul edebilirsiniz, zaten doğrularınız içindeyse birşey farketmez

mfk321

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
hayırlı olsun. tartışmalara böylelikle son verilmiş oldu.
alınan puan
doğru cevap sayısı/soru sayısı
olarak hesaplanır.
yani sınırda olanlar için iyi durum.
yani C için 2 A için 3 puan eklenecek.

Oguz Sener

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
c sınıfı değişikliklerine göre +3 doğru sayım arttı cukkacukka

Büşra KEŞİR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Rezaletten başka bir şey değil... Yazıklar olsun!

Özgür Altürk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
1 doğrum ve 2 yanlışım iptal edilmiş 1 yanlış cevap olarak gözüken sorumda benim işaretlediğim şıkka çevrilmiş. Bu durumda doğru olan sorum için bir değişiklik yok diğerleri için +3 puan ilave oluyor sanırım.

Selma91

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Herkes için hayırlısı olsun.. Umarım iptal sorular sınırda kalan arkadaşların işine yaramıştır.

Rıdvan Bayhan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ağustos sınavında oksijen - asetilen sorusunda şık değişimi olduğu gibi, köpük - d tipi söndürücü sorusunda da şık değişimi oldu. Her sınavın özellikle hazırlanmış böyle soruları olduğunu düşünüyorum. Ve şu da bir gerçek ki alakasız sorular iptal olmuş. Ve yine her zaman ki gibi "kafalarına göre" iptal etmişler...

ayna42

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
73 alıyordum 76 ya çıktı hayırlısı arkadaşlar

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.