Bilgi : Hacamat Hakkında

FatihSahin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hacamat son dönemlerde oldukça popüler olan bir kadim tedavi yöntemi. Bu yöntemi aktarlar ve haccamlardan el almış kişiler bu işi yapmaktaydı. Bu tedavinin yapıldığı ortamların hijyenini ve olası bir enfeksiyon durumunda müdahale bilgisi ve ekipman yetersizliğini siz düşünün. Merdiven altı diye tabir edebileceğimiz bu yerlere Sağlık Bakanlığı’nın 27 Ekim 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliği (Madde 9) dur demiş ve bu yönetmelik gereği hacamatı sadece Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı Hacamat sertifikalı hekimlerin uygulamasına izin verilmiştir. Diğer tüm uygulamalar yasal değildir ve uygulamada yapılabilecek hatalardan dolayı kötü sonuçlar verebilir. İşyeri Hekimliği sağlık denetimlerinde faydası olabilir kanaatiyle burada bilgilerinize sundum.

İyi çalışmalar,

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ne alaka

uzmknn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bilgilendirme için teşekkürler

6666 Kübra

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer

Bence şu alaka ki isg profesyonelleri de gerçek dünya ile muhatap. Yani bana da hacamat ı öneren yaptıralım diyen arkadaşlarım oldu hep geride durdum. Arkadaşımızın verdiği bilgi ile bunun resmiyeti ve belgeleri hakkında bilgi sahibi oldum, çevremdekileri bilinçli bir şekilde uyarıp doğru yönlendirmeyi yapabilirim. İşimiz gereği zaten olur olmadık sorulara maruz kalmıyor muyuz? Hayırlı bir paylaşım olmuş işte kullanalım kullanmayalım. Ne alaka türevi yazılarınızı (öyle düşünmüyorum fakat sizin yanıtınıza daha uygun bi nebze) günün şarkısı gibi konulara yazın bari :) emeğe düşünceye ayıp etmeyin. Alakasız olsaydı editörler de onaylamazdı.

Serin Tayfun

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Bir İşyeri Hekimi Olarak Söyleyebilirim ki: Yersiz Bir Paylaşım.

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar.
Fatih Bey bir konu açmış, beğenirsiniz, beğenmezsiniz bu size kalmış. Fikirlerinize, düşüncelerinize herkes gibi bizlerde saygı duyuyoruz.
Açılan konudan belki sizler faydalanma gereği duymamışsınızdır. Ama faydalanan arkadaşlarımız olabilir.

Faydalanmadığınız, kendinizce yersiz bulduğunuz herhangi bir paylaşıma bu tip kırıcı yanıtlar yazmanız pek hoş olmuyor açıkçası.

muratbozkaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bir işyeri hekiminin iş sağlığı ile ilgili bir paylaşımı yersiz bulması yersiz olmuş.

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bir işyeri hekiminin iş sağlığı ile ilgili bir paylaşımı yersiz bulması yersiz olmuş.

Hacamatı iş sağlığının neresinde kullanıyorsunuz? Biz kullanmıyoruz da

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.