Kafkas Üniversitesi İsg Tezsiz Yüksek Lisans (uzaktan Eğitim) Hakkında.

Barış Göğebakan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bahar dönemi başvuru sonuçları bugün açıklandı, bende listedeyim daha önce burada yüksek lisans yapmış olan var mı? Bir kaç sorum olacaktı enstitü öğrenci işlerine ulaşamadım bir türlü..

Sarper Eden

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Merhaba hocam Kafkas üniversitesine kayıt yaptirdinizmi yardımcı olursanız sevinirim banada

Barış Göğebakan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ben öğrencisiyim yardımcı olmaya çalışayım sorularınız varsa

Eda Akçakaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba eğitim ve sınavlar uzaktan mı oluyor acaba ? Uzaktan değilse devam zorunluluğu var mı ? Sınavlara gelip gitmek şart mı? Tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum isg den. B olmak için. Fiyat ve ne kadar sürdüğünü de öğrenebilir miyim ? Teşekkürler.

Barış Göğebakan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba eğitim ve sınavlar uzaktan mı oluyor acaba ? Uzaktan değilse devam zorunluluğu var mı ? Sınavlara gelip gitmek şart mı? Tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum isg den. B olmak için. Fiyat ve ne kadar sürdüğünü de öğrenebilir miyim ? Teşekkürler.

Merhaba.
Eğitimler uzaktan eğitim, devam zorunluluğu yok canlı dersleri takip edebilirsiniz, ders videoları sisteme yükleniyor isterseniz sonradan da izleyebilirsiniz, isterseniz hiç derse katılmayıp izlemeyedebilirsiniz devam zorunlu değil. Vize ödev şeklinde sisteme yükleniyor. Final sınavı normalde Kars'ta yapılıyor fakat pandemiden dolayı bahar dönemi online yapıldı bu güz dönemi de online yapılacak. Fiyat toplam 5000 TL eğitim süresi iki dönem. Toplamda 11-12 ders artı dönem projesini tamamlayıp mezun olabilirsiniz.

Eda Akçakaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba.
Eğitimler uzaktan eğitim, devam zorunluluğu yok canlı dersleri takip edebilirsiniz, ders videoları sisteme yükleniyor isterseniz sonradan da izleyebilirsiniz, isterseniz hiç derse katılmayıp izlemeyedebilirsiniz devam zorunlu değil. Vize ödev şeklinde sisteme yükleniyor. Final sınavı normalde Kars'ta yapılıyor fakat pandemiden dolayı bahar dönemi online yapıldı bu güz dönemi de online yapılacak. Fiyat toplam 5000 TL eğitim süresi iki dönem. Toplamda 11-12 ders artı dönem projesini tamamlayıp mezun olabilirsiniz.

Peki online olması kesin mi ikinci dönem için de. Çünkü belirsiz henüz 2.dönem üniler açıklama yapmadı diye biliyorum. Ayrıca cevabınız için teşekkür ederim.

Barış Göğebakan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Peki online olması kesin mi ikinci dönem için de. Çünkü belirsiz henüz 2.dönem üniler açıklama yapmadı diye biliyorum. Ayrıca cevabınız için teşekkür ederim.
Rica ederim. ikinci dönem kesin değil diye biliyorum. İsterseniz öğrenci işleriyle bi görüşün.

slmhlc

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar,
bende C sınıfı ISG uzmanıyım, 3 sene c sınıfı olarak İş katipte yer almadım, bundan dolayı ben de B sınıfı olabilmek için Yüksek Lisans araştırması yapıyorum. Yönetmeliğe göre B sınıfı sınava girebilmek için tezli yüksek lisans yapmış olmak gerekli değil mi? Kafkas Üniversitesinde Tezsiz olduğunu anladım.
ayrıca İstanbul da yaşayan birisi kafkas üniversitesinde eğitimi tamamlayabilir mi (pandeminin etkisinin azaldığını normalleşildiğini göze alarak)
çok teşekkürler ve saygılar.

slmhlc

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
tezsiz yüksek lisans diploması sanırım yeterli oluyor, yönetmelikle tezli ya da tezsiz yazmıyor fakat deneyimli arkadaşlar belki mevcut değerlendirmeyi daha iyi yapar.

Barış Göğebakan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar,
bende C sınıfı ISG uzmanıyım, 3 sene c sınıfı olarak İş katipte yer almadım, bundan dolayı ben de B sınıfı olabilmek için Yüksek Lisans araştırması yapıyorum. Yönetmeliğe göre B sınıfı sınava girebilmek için tezli yüksek lisans yapmış olmak gerekli değil mi? Kafkas Üniversitesinde Tezsiz olduğunu anladım.
ayrıca İstanbul da yaşayan birisi kafkas üniversitesinde eğitimi tamamlayabilir mi (pandeminin etkisinin azaldığını normalleşildiğini göze alarak)
çok teşekkürler ve saygılar.
Tezli veya tezsiz, uzaktan veya örgün ayrımı yok. Tezsiz yüksek lisansı tamamlayıp doğrudan sınav başvurunu yapıp sınava girebilirsin. Ben şubat ayında tezsizi tamamladım ayın 30'unda sınava gireceğim. Kafkas üniversitesi uzaktan eğitim, İstanbuldan tamamlayabilirsin, sadece final sınavlarına Karsa gitmen gerekir. toplamda iki kere gitmen gerekecek. Bende İzmir'den tamamladım, pandemiden dolayı final sınavları da online oldu Karsa hiç gitmedim.

slmhlc

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tezli veya tezsiz, uzaktan veya örgün ayrımı yok. Tezsiz yüksek lisansı tamamlayıp doğrudan sınav başvurunu yapıp sınava girebilirsin. Ben şubat ayında tezsizi tamamladım ayın 30'unda sınava gireceğim. Kafkas üniversitesi uzaktan eğitim, İstanbuldan tamamlayabilirsin, sadece final sınavlarına Karsa gitmen gerekir. toplamda iki kere gitmen gerekecek. Bende İzmir'den tamamladım, pandemiden dolayı final sınavları da online oldu Karsa hiç gitmedim.
Çok Teşekkür ederim. Umarım başarılı olursunuz sınavda da. özel üniversiteler konusunda tavsiyeniz olur mu? ücret ler biraz fazla oluyor sanırım onun dışında da genel olarak vakıf ve ya devlet üniversitelerinden sorun yaşamadan yüksek lisansı tamamlamak için hangi üniversitelerden kaçınmalı:)

Barış Göğebakan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Çok Teşekkür ederim. Umarım başarılı olursunuz sınavda da. özel üniversiteler konusunda tavsiyeniz olur mu? ücret ler biraz fazla oluyor sanırım onun dışında da genel olarak vakıf ve ya devlet üniversitelerinden sorun yaşamadan yüksek lisansı tamamlamak için hangi üniversitelerden kaçınmalı:)
Rica ederim, teşekkürler. Açıkçası ben diploma farketmeyeceği için fiyatı ucuz olanı tercih ettim, özel üniversitelerin fiyatları yüksekti. Bir arkadaşım Kastamonu üniversitesi uzaktan eğitimi bitirdi o da sorun yaşamadı onun fiyatı daha uygundu ama benim başvurduğum dönem kontenjan açmadılar, Kafkas üniversitesinde de sorun yaşamadım. Forumdaki yorumlarda İstanbuldaki bir kaç özel üniversitede sorun yaşayanları okumuştum ama ne kadarı doğru bilemeyeceğim. İlk tercih olarak genelde devlet üniversiteleri tercih ediliyor çevremden gördüğüm kadarıyla.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.