TMGD sertifikası almak

glshylmz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
2 yıllık İş sağlığı ve güvenliği bölümü mezunuyum ve c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım TMGD sertifikası almak istiyorum ama nereye baksam 4 yıllık lisans bölümü mezunu olabilir diyor bana bu konuyla ilgili yardım eder misiniz ?

Gökhan BAHÇEBAŞI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
2 yıllık İş sağlığı ve güvenliği bölümü mezunuyum ve c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım TMGD sertifikası almak istiyorum ama nereye baksam 4 yıllık lisans bölümü mezunu olabilir diyor bana bu konuyla ilgili yardım eder misiniz ?
TMGD olabilmek için aranan şartlar lisans mezunu olmak ve sabıka kaydının temiz olması bildiğim kadarıyla 2 yıllık mezunlar alamıyor

yakup tosun

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

Gülşah hocam, TMGD ile ilgili mevzuat aşağıdaki gibidir.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından:

TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI HAKKINDA TEBLİĞ

(TEBLİĞ NO: TMKTDGM-01)
MADDE 12 – (1) TMGD olabilmek için;

a) Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun olmak,

b) Kaçakçılık, dolandırıcılık, dolanlı iflas, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, kaçak insan taşımacılığı veya ticareti, hırsızlık, rüşvet suçlarından hürriyeti bağlayıcı ceza ile hükümlü bulunmamak,

c) Yetkili yangın söndürme eğitim merkezlerinden uygulamalı yangın söndürme eğitimine katıldığına dair alınan belgenin aslını ibraz etmek veya noter onaylı suretini sunmak,

ç) TMGDEYB sahibi eğitim kuruluşlarında, tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitimine katılarak, tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitimi tamamlama belgesini almak, bu Tebliğ kapsamında açılacak sınavda başarılı olmak,

gerekir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.