Tmgd Sözleşmesi ( Kadrolu Çalıştığı İşyerinde Tmgd Da Olanlar İçin)

Ahmet TOPRAK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Şuanda mevcut çalıştığım işyerinde aynı zamanda TMGD olarak da görev yapacağım. Bununla alakalı elinizde sözleşme örneği var mıdır?

TOLGA ÇÖMEZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
benim içinde aynı durum geçerli. iş yeriniz size atama yaptıktan sonra kendi içinde bir sözleşme hazırlanır diye düşünüyorum. ya da belli bir standardı var mı?

Arif Berk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Şuanda mevcut çalıştığım işyerinde aynı zamanda TMGD olarak da görev yapacağım. Bununla alakalı elinizde sözleşme örneği var mıdır?
www.turkiye.gov.tr : TMGD-Firma Anlaşma İşlemleri(Firma Girişi) ve TMGD-Firma Anlaşma İşlemleri(TMGD Girişi) modüllerinde işveren ve TMGD'nin karşılıklı olarak teyitleşmesi ve çıktı alınması yeterli diye biliyorum. çünkü TMGD olarak görev yapacağınız işyeri aynı zamanda çalıştığınız işyeri olacağı için bir faturalandırma ve buna ilişkin bir sözleşme olmayacak.

Ahmet TOPRAK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arif BERK bey haklıdır. Bugün buraya konuyu açtıktan sonra TMKT'yi aramak geldi aklıma.
Oradaki yetkililere sorduğumda ; bizim için e-devlet üzerinden yapılan anlaşma yeterlidir dediler.
Tabiki de bahsi geçen sözleşme tarafların haklarının korunması açısından yapılabilir. Nitekim farklı bir firmada çalışacaksa bu sözleşmeyi yapmalıdır da.
Saygılar.

Seda Diril

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arif bey'in dediği gibi e-devletten yapılıyor ancak yeni yönetmeliğe göre TMGD'ler sadece TMGD'lik yapabiliyor. Başka bir göreve daha atanmaları yasaklandı dediler. Son sınavın sonucu açıklansın kazandıysam satır satır okuyacağım ama okumuş olan arkadaşlardan biri aydınlatabilirse sevinirim.
Bir arkadaş da osgb'nin firma başına 350 tl önerdiğini yazmış. Sakın olaki kabul etmeyin arkadaşlar. en fazla 8 firma/şube bakabilecekmişiz ve osgbler firma/şube başına tanıdığa 1000+KDV fiyat çekiyorlar. Zaten her yerde piyasayı düşürüyorlar bari bunda düşüremesinler.

kimyacı34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar kamuda çalışıp TMGD olarak çalışan var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

YsnDMR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar tmgd olarak çalışmaya başladık diyelim deneyimli olanlardan bilgi paylaşımı yapacak olanlar varsa yapsınlar ne tür bir yol izleyeceğiz tecrübeli olan yok mu ücret ne istemeliyiz

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.