13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündügünüz Soru Yada Sorular ?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. asari81

asari81 TÜİSAG Üyesi

sORULARDA SIZIN FIKRINIZ BIZIM FIKRIMIZ ONLARIN FIKIRLERI DİYE BİSEY OLMAZ.MEVZUAT NE DIYORSA O OLUR MAALESEF.MERT DİRETSEDE DIRETMESEDE YÖNETMELİK NE DIYORSA O OLUR YANI..BENDE KALIOUM AMA SACMA SAPAN SORU İTİRAZLARINDA BULUNMUOUM :)

nur bu yazıya teşekkür etti.
  2. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar piramit sorusunu zorlamayın soru açık ve net şekilde yanlış. bariz yanlış. hatta şöyle söyleyim soru doğru cevaplar bariz doğru sadece cevap anahtarı açıklanırken B yazacaklarına D yazmışlar. o soruyu zorlamayın cevap kesinlikle B olmak zorunda. aksini idda eden arkadaşlara kaza piramitleri ve kaza istatistiklerine tekrar bakmasını o konulara çalışmasını tavsiye ediyorum.

soruda d şıkkı doğru diye idda eden arkaşlar; yarın bir gün iş güvenliği uzmanı olarak çalışmaya başlayacaksınız. yapmayın etmeyin o sorunun kesinlikle B olması lazım. kendinize yazık etmeyin.

iş yerinde ramak kala formları dağıtmamızın sebebi nedir. hafif kazaları kaydetmenin mantığı nedir.ağır yaralanma ve ölümlü kaza olma olasılığını nasıl hesaplıyoruz sanıyorsunuz. bu piramitte 600 ramak kala 10 kaza 1 ağır kazadır. o kadar. sektöre göre DEĞİŞMEZ, çünkü zaten bu piramit ortalama olarak yılların çalışması ile yapılmış. Her sektörde böyle kullanılır. ancak piramite göre aynı kişi 10 defa hafif kaza geçirirse 1 kere ölebilir. bu mantık çıkar. aynı veya farkı kişi kaza geçirsin önemli değil 10 kaza 1 ağır kaza. bu kadar basit. aksini idda eden arkadaşlara soruyorum neden ramak kalaları yazıyorsunuz neden kaza kaydı tutuyorsunuz.

bakın o soru bariz doğru cevap bariz doğru sadece yazım hatası mıdır baskı hatası mıdır nedir cevap B yerine D yazılmış o kadar.

yapmayın etmeyin arkadaşlar. Zorlamayla yanlışı doğru yaptırmayın.

ayrıca o soru için bilgiyede gerek yok . klasik paragraf sorusu yahu. üstte bilgiyi vermiş altta cevap istiyor. bu kadar basit. gidin tekrar iş güvenliği eğitimi alın . kaza mantığını bir daha öğrenin.

aynı işçi veya farklı işçi; bir işyerinde 10 kaza varsa yakın bir zamanda ölecektir, ağır yaralanacaktır. önlem alınması gerekmektedir.

mustafademir2002 ve Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  3. Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ

Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ TÜİSAG Üyesi

Sorulardan bahsetmiyorum sorulara itiraz yorumumuzdan bahsediyorum. İtirazımın saçma sapan olup olmadığını yargılayacak kişi siz değilsiniz. Dilekçemi hazırlarken burada kritiğini yaptığımız soruları yazdım. Kendi kafama göre soru itirazında bulunmadım. Konu başlığının altındaki yorumların tamamını okursanız bu soruya kaç kişinin itiraz ettiğini görebilirsiniz

4. Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ

Ayrıca tartışmasını yaptığımız soru mevzuattaki maddelerden biri değil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

ayrıca ekleyim . bu piramidi inşaatta çalışan arkadaşımda aynı şekilde kullanır içme suyu üretende kimyacıda fizikçide sektöre göre değişmezzzzzz. o kadar.

Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  6. Seylan Aygün

Seylan Aygün TÜİSAG Üyesi

iptal edilecek veya cevabı değişecek sorular, sadece itiraz edenlerin değil sınava giren tüm adayların sonucuna etki edecektir..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. raşit köseoğlu

raşit köseoğlu TÜİSAG Üyesi

bakalım itirazlarımız ne olucak boşamı gidicek yoksa 69 la kalanlar faydalanabilcek mi?

8. kadir uzun

kadir uzun TÜİSAG Üyesi

şöyle bir forumu okudumda... aklıma 4 ay önceki halim geldi... aralık sınavına girmiş biri olarak öyle bir sınavı gördükten sonra bu sınavdaki hataları gözüm hiç görmedi bile...Aralık sınavında açık ve net gerekçelerle tam 34 soruya itiraz ettim.. itiraz ettiğimiz bu sorulardan sadece 9 tanesinde hedefe ulaştık... Ve ben o sınavda 68 puanla kaldım... Bu sınava gelince evet arkadaşlara katılıyorum 3 yada 4 soruda bencede kesin hata var.. ve muhtemelende 2 yada 3 soru iptal edilecek gibi görünüyor... Ben bu sınavda 84 alıyorum... Ancak şunu söylemeliyim ki hiç bir heyecanım kalmadı ne sınava girerken bir heyecan duydum ne de sınavdan sonra sonuçlarıma bakarken bir heyecen duydum... Açıkçası umudum kırıldı.. Daha çok güvensizlik duygusu oluştu içimde... Daha bu işin başında bile eğitim kurumlarından sınava kadar bir dizi saçmalıklardan dolayı düşünüyorum da bu işi yaparken acaba bir saçmalıktan dolayı mahkum da olur muyum diye... Kısaca böyle bir durumun içinde olduğum için böyle bir 5 aylık süreç geçirdiğim için pişmanım bu işe girdiğime....

polat, Mustafa ESEN ve esat1903 bu yazıya teşekkür etti.
  9. hakanisg80

hakanisg80 TÜİSAG Üyesi

kimse soruya yorum yapmadı ekleyelim itiraz dilekçemize demedi .sizlerden yorum bekliyorum değerli uzman adayları

10. hakanisg80

hakanisg80 TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 85. soru
    B kitapçığı 59. soru

soru :kömür ocağında bir ayakta çalışmalar sırasında devamlı olarak 2,4 gr/dakika toz oluşmaktadır.dönüş havasında toz oranının 5mg/m3geçmemesi için ayağa ne kadar temiz hava gönderilmelidir.
    a)8.00 m3/saniye
    b)8.75 m3/saniye
    c)6.25 m3/saniye
    d)10.50 m3/saniye

itiraz nedeni:

çözüm : x.60/1000=2.4/(şık değerleri)

8 için x= 5 mg/m3
    8.75 için x= 4.57 mg/m3
    10.50 için x= 3.8 mg/m3

görüldüğü gibi 3 şık için soruda 5mg/m3 değerini geçmemektedir .

11. seyhan

seyhan TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben bugün istanbulda kargoya vereceğim dilekçemi,ellerine yarın veya pazartesi geçer.bu bir sıkıntı yaratır mı diye düşünmeye başladım. birde imza atacakmıyız dilekçeye?

12. Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ

imzasız dilekçeler işlem görmüyor. bugün 17:00 son teslim diye biliyorum

seyhan bu yazıya teşekkür etti.
  13. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben şimdi 73 aldım dogru yaptıgım 4 soru iptal edildi. benim puanım 69 a mı düşecek.

14. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Soru iptal edilirse herkes için tam puan yazılır, ama şıkkı değişirse..... o zaman :hayal kırıklığı: durum vahim 68-69 la geçenler için!

ruskamat bu yazıya teşekkür etti.
  15. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

şık değişirse herkesinki değişicek ozaman. valla durum benim için kritik benim 72-73 4 soru değişirse düşecek puan

16. mstfünal

mstfünal TÜİSAG Üyesi

zaten 2 yada 3 sorunun cevabı değişecek gibi görünüyor şuanda.

17. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

ptt de tahahhütlü yollamanız yeterli. bu şekilde onların eline geçme tarihi değil, gönderim tarihi dikkate alınır. sorun olmaz.

seyhan bu yazıya teşekkür etti.
  18. Mert Fatih Kesgin

Mert Fatih Kesgin TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım sakin ol. :) Hiç bir istatistik değer bize gelecek hakkında kesin yargıya varacak bilgiyi sunmaz. Matematiğin doğasına aykırı bu. Sen bence istatistik bilimi hakkında biraz araştırma yap. Cevabın B olduğunu düşünüyor olabilirsin ve onuda işaretlemiş olabilirsin. Ama "yapmayın etmeyin yarın iş güvenliği uzmanlığı yapacaksınız" falan gibi yorumlarla, sanki bu piramidi bilemeyenin zekası uzmanlık yapmaya yetmez gibi bunu söyleme. Ben zaten iş güvenliği uzmanlığı yapıyorum. O sorunun cevabı D. Göreceksin değiştirmeyecekler, soruyu iptal edebilirler çok küçük bir ihtimal. Ama şıkkı değiştirmeyecekler. Sen 69 la kalıyorsun heralde. Bu üslubunuzuda değiştiriz lütfen.

ksengok bu yazıya teşekkür etti.
  19. mstfünal

mstfünal TÜİSAG Üyesi

uzmanım diyosunuz sorunun cevabına D şıkkı diyorsunuz ilginç.Tanıdığım tüm A sınıfı uzmanlar sorunun cevabına B dediler gelin birde burdan bakın olaya..

Sdt bu yazıya teşekkür etti.
  20. raşit köseoğlu

raşit köseoğlu TÜİSAG Üyesi

SINIRDA GEÇMİŞ ARKADAŞLARDA STRES YAPTI DOĞAL OLARAK 1 SORUNUN CEVAP ŞIKKI DEĞİŞİRSE VE O SORUDA ONUN DOĞRU İŞARETLEDİĞİ SORUYSA VAH Kİ NE VAH BENİM TAHMİNİM EN FAZLA 2 SORU İPTAL EDİLİR.1 SORUNUN DA ŞIKKI DEĞİŞİR FAZLASI ASLA OLMAZ YADA HİÇBİR SORUDA DEĞİŞİKLİK UYGUN GÖRÜLMEYECEK

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica