Duyuru : 23 Şubat 2014 Sinavi, Sinav Uygulama Duyurusu - 20.01.2014

Ercan Mattaoğulları

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bence de ..sektörel olarak da bu işin yapılması taraftarıyım...

Ercan Mattaoğulları

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ercan bey Allah aşkın yapmayın başarı oranı %91 bu ölçümü sizce ben buna karşıyım. Kişilere değil. Sonuçta yine biz siz onlar insanlar acı çekecek. Öyle değil mi?
tecrübesizlik konusunda hemfikirim..şahsen ben sağlık sektörü dışında bu işi yapmam ama verilen bir hakkı değerlendiren Mühendisler böyle bir tanımlamayı hak etmiyor diyorum...yoksa bu işin diğer ucu sakat elbette.. bu işe soyunanlar o zaman dersine iyi çalışacak İSG Kültürünü özümsemek istemeyen patronlarla da çalışmayacak ...

metin yurtsever

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
NO

KONU ADI

YÜZDE (%) ORANI

1

Hukuk

5

2

Genel İSG Konuları

15

3

Mevzuat

30

4

Sağlık

10

5

Teknik

40

sınavla ilgili bakanlığın bu dağılımına %100 hasta oldum ya :)

Ercan Mattaoğulları

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
neden alındınız siz de C den A geçenlerdenmisiniz.
evet bende C den A'ye geçenlerdenim lakin 18 Yıllık Kamu Sağlık Sektöründe en uç biriminden tutunda en üst birimine varana kadar iş tecrübesi olan aynı zamanda bir sağlık personeli olan İSG Uzmanıyım...

suhat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
soru sayısının düşürülmesi sınavın zorlaştırıldığının bir işaretimidir?

Fatih Mert

Üye
TÜİSAG Üyesi
Slm arkadaşlar c sınıfı uzman belgem var .. Uzun süredir takip edemiyorum arkadaşımın haber vermesi üzerine kurumumdan hizmet belgemi aldım gönderdim .. A mı B mi yükseltme sınavına gireceğim tam bilmiyorum bunu nereden öğreneceğim yardımcı olursanız sevinirim.. E devlet şifrem yok sığ katip e giremedim

SELMA YANIK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
23 Şubat'ta yapılacak sınava girmek için Genel Müdürlük'e dilekçe ve hizmet dökümü gönderilmesi zorunlu muydu? Gönderilmediyse, sınava giremeyecek miyiz?

murti çe

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Ben uzmanlıkların meslek guruplarına göre sınıflandırılması taraftarıyım. Aynı Kanun aynı mevzuatlar kullanılıyor. Sınıflar neye yönelik. Bir kimya veya bir elektrik mühendisi inşaatlarda nasıl A sınıfı uzman olarak çalışacak? okuyarak mı? tecrübeyle mi? sistem baştan yanlış ve zayıf.
bence bakanlık sınava alırken bir sınıfsal ayrım yapmadı ise ve sınava giren kişiler buna göre hesaplarını yaptılarsa suç kimde olacak ozaman?yani bakanlık sınavdan sora şöyle derse ''hadi arkadaş marş marş branşınla ilgili işe !''
bu durum hiçde hoş olmaz vede buna göre hesabını yapan arkadaşlar hayal kırıklığı yaşamaz mı sizce?
valilikte - genel müdürlük - hatta ve hatta cumhurbaşkanlığı bile kesin bir mezuniyet/bölüm bitirme koşulu aranmayan vede torpili olan herkesin rahatlıkla vali..gen.müdür...cumhurbaşkanı..büyükelçi olabildiği bir ülkeye siz nasıl olurda kesin hatlarla bir igu(sefil bilo) görev tanımı yapıp mezuniyet alanına göre sınıuflandırma yaparsınız?hangi mantık kabul eder ki bunu?
konu bu yönleri ilede ele alınırsa daha faydalı olacağı kanaatindeyim...uzmanlaşma olacaksa buda pratik tecrübe ile zamanla olacaktır...doktor bile hastalar üzerinde deneyim tecrübe etmeden kendini geliştiremezken igu nun iş başında tecrübe kazanıp uzmanlaşmasını kimsecikler hor göremez diye düşünüyorum......saygılar...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.