Tartışma A Ve B Belgeler Alındı Ama Iş Yok, Belgeleri Rafa Mı Kaldıracağız Yoksa

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Ersgur tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

Büyük hevesle kurslara gittik ,c belgemizi a ve b belgeye yükselttik ama ne yazık ki iş yok
    iş bulanlarda(a ve b sınıfları) 2000 tl' lere çalışıyormuş ,sayın bakanda açıklama yapıyor 2014 yılı rehberlik yılı olacak diye,peki o zaman yasaya uymayana ceza kesmeyecekdinizde yasayı neden çıkardınız.İşimiz çok zor arkadaşlar Allah yardımcımız olsun

nigarcinar ve OGÜN. bu yazıya teşekkür etti.
  2. Mehmet ERCAN

Mehmet ERCAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım bence İş güvenliğinden önce Mesleğine sahip çık

3. Mehmet ERCAN

Mehmet ERCAN TÜİSAG Üyesi

Sene bir yerlere taşıyacak tek yol Mesleğindir.

4. keskinkilic

keskinkilic TÜİSAG Üyesi

Yalnız hakkatten bakan bu son açıklamasıyla bu yasanın yerleşme süresini uzatıyor..İşverenlerin benliğinde..Zira onlar yasayı cezayla eşdeğer tuttuklarından rahatlama süreleri uzadı...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

a_erol bu yazıya teşekkür etti.
  5. HÜSEYİN AĞAÇLI

HÜSEYİN AĞAÇLI TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar geçen hafta bir inşaat a OSGB uzman ataması ile gittim.işyeri sahibine acil yapılması gerekli olanları anlattım.Adamın bana dediği sizin bu dediklerinizi yapmaya kalkarsak bu iş bitmez.İşte durum böyle maalesef.

a_erol ve keskinkilic bu yazıya teşekkür etti.
  6. uturan

uturan TÜİSAG Üyesi

bu işin suyu çıktı arkadaşlar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. keskinkilic

keskinkilic TÜİSAG Üyesi

Hüseyin Bey:

Aynı mantıkta düşünen benim de bir inşaat sahibi işverenim var..Adam bir de bu saydıklarınızın arasında en elzemleri yapalım diyor..Eeee hangisi az elzem..güvenlik ağlarımı,kullanılmayan kkd lermi,takozla tutturulmaya çalışan elektrık panosumu,mahalle arasındakı inşaat alanının giriş çıkışının belli olmaması mı,acil yüksekte çalışma eğitimi için yer sağlama isteğimi,..hangisi daha elzemmmm...

8. HÜSEYİN AĞAÇLI

HÜSEYİN AĞAÇLI TÜİSAG Üyesi

Sayın keskinkılıç özellikle inşaatlar feci durumda.İskele ayaklarının altına koyduğu tuğlanın fotoğrafını çekip adama gösterdim.Adam güldü ve her yerde böyle dedi.Eğitim vereceğim dedim.Ekipler 15 günde bir değişiyor hangisine vereceksiniz dedi.Ve daha neler neler.

keskinkilic bu yazıya teşekkür etti.
  9. uzke

uzke TÜİSAG Üyesi

işi iyi öğrenirsek yere daha sağlam basarız

10. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

a ve b belgeler umduğumuzu vermedi,

11. hümeyra akbaş

hümeyra akbaş TÜİSAG Üyesi

c belgemizle umudumuz hiç kalmadı

12. m. hüseyin akçay

m. hüseyin akçay TÜİSAG Üyesi

c belgesini alıp çerçeve yaptıracağım diploma gibi duvara asacağım anca süs yani

13. asistoli

asistoli TÜİSAG Üyesi

Evet malesef aynı düşüncelerle yaklaşılıyor, hangisi daha elzemmm :hayır:

14. Egemen_01

Egemen_01 TÜİSAG Üyesi

En çok neye şaşırıyorum biliyomusunuz? yok şukadar tecrübem var yok bukadar tecrübem var diyerek A veya B sınıfı uzman olan arkadaşlar bu tecrübelerini nerelerde hangi sektörlerde hangi işyerlerinde edindiler de işverenlerin bu yaklaşımlarına şuanda şaşırıyorlar. Bu tecrübelerini edindikleri işyerlerindeki işverenleri acaba çok mu iş güvenliği kültürüne sahiptiler. şimdi bu uzman arkadaşlarımız şaşkınlık yaşıyorlar :)

15. keskinkilic

keskinkilic TÜİSAG Üyesi

Sayın Asistoli:

Bence işverenin güvenlik kültürünün sorgulanması daha elzem :)

16. osmanuytun

osmanuytun TÜİSAG Üyesi

Sıkı denetimler olmazsa inşaatların dolayısıyla kazaların düzelmesi imkansız.Torbalı-İzmir de Ticaret odası yeni hizmet binası yaptırıyor.Şu anda dış kaplamaları yapılıyor 5-6 katlı bina yüksekliğinde işçilerin 15 cmlik kalas üzerinde dansını görün.son birkaç yıldır işgüvenliği -6331 hkda bir sürü seminer/eğitim veren oda inşaatında durum bu.Üstelik İzmir de.

17. osmanuytun

osmanuytun TÜİSAG Üyesi

oda başkanına bilgi verdik hemen müteahhiti arıyorum,uyaracağım dedi 20 gün geçti iskele aynı.

18. Serdar Önder

Serdar Önder TÜİSAG Üyesi

Bekleyip göreceğiz

19. hümeyra akbaş

hümeyra akbaş TÜİSAG Üyesi

güvenlik kültürünü oluşturmak için çabalamak bize düşecek gibi işverenlerde hiç çaba göremiyorum

20. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

zaten bu kültür işi bizim işimiz Hümeyra hanım.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica