ağır ve tehlikeli iş yerinde isg kurul toplantısı

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında enroyus tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. enroyus

enroyus TÜİSAG Üyesi

Çalıştığım iş yeri ağır ve tehlikeli sınıfına giriyor ve yapılacak olan isg kurul toplantısında A sınıfı uzman bulunması gerekiyor mu?
    teşekkürler.

2. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

tabiki çok tehlikeli sınıfta olan bir iş yeri ise saten b sınıfı veya a sınıfı uzman bakabilir saten (b sınıfı 4 yıl süre ile bakabilir)isg kurulunda olmassa olmas a sınıfı olmalıdır yani...

3. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

sayın murkiv üst sınıfta çalışma yürürlüğü durduruldu.yani b sınıf a ya bakamıyor maalesef....
    sn.enroyus, evet isg kurulunda tehlike sınıfına uygun uzmanın imzası gerekiyor.

4. enroyus

enroyus TÜİSAG Üyesi

teşekkürler...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

benim bildiğim yeni çıkacak olan kanunla beraber üst sınıfta çalışma yürülüğü kaldırılacak halen geçerli... saygılar

6. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

sn. cemakbulak bu şekilde çalışan arkadasım suan b sınıfı ve a sınıfının bakabileceği bir iş kolunda çalısıyor saygılar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Memlekette A sınıfı Uzman bulmak zor, O yüzden C sınıfı Belgeye Sahip birçok arkadaş (Ben Dahil) tek başına Çok Tehlikeli Kapsamındaki işyerlerinde İSG Uzmanlığı yapıyor.
    Ben Şahsen İSG Kurulunu en az Ayda 1 kez topluyorum ve aldığımız kararların altına imzamı atıyorum.
    A sınıfı yok diye yapmamaktansa, insiyatif alıp kendim imzalıyorum ve dosyalıyorum.
    Bence Sizde bu şekilde yapın ve kendinizi garantiye alın. Allah korusun yarın bi sıkıntı olduğunda en azından dosyanızda Kurul Kararlarınız bulunsun.
    Bizlerin en büyük dayanağı Bu Kurul Kararlarıdır bana göre!
    Herkese Kazasız Günler...

8. deniz ankut

deniz ankut TÜİSAG Üyesi

Merhaba;
    Biliyorsunuzdur ama hepinize "İş sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tespit ve Öneri Defteri"ni de tutmanızı öneririm.
    Matbuu, kendinden numaralı ve üç nüsha...
    Çalışma Bölge Müdürlüğü defteri onaylıyor ve tutmaya başlıyorsunuz.
    Ben Deftere tespit, öneri ve İsg kurulunda alınan kararları yazıyorum.
    İSG Uzmanı, İşyeri Hekimi ve işveren temsilcisi (veya işveren) imzalıyor kararların altını. Kendinize ait nüshayı koparıp saklıyorsunuz.
    Kendimizi garantiye alma yöntemlerinden biri...

9. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

doğrudur sayın murkiv bende aksini söylemedim.yani A sınıfı uzman yok diye işletmeler kapanacak değil elbette.bi şekilde bir uzman gerekiyor, bir üst sınıfta çalışılıyor ama kanuni dayanağı yok onu demek istedim ben....şu yeni iş güvenliği kanunu çıkarsa, iptal edilen belgeler hak sahiplerine iade edilirse tehlike sınıfına göre herkes kendi işini yapar.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica