Ağır ve Tehlikeli İşler Hakkında Yardım Talebi

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Emre DEDE tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

şirket bazı kısımlarda ücret ödememek için kılı kırk yararak inceliyor ondan dolayı bir kaç kişi fazla olsa sorun değil ama 200 den fazla personel var ve yukarıda yazdıklarımın hepsi şirket personeli taşeron olarak ayrıyetten 5 kişi gece temizliği ve gündüz temizliği yapan personeller var. ve bu muayeneleri MAYIS ayı içerisinde yaptırtmak istiyorum.

2. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

herhalde herkez benim gibi takıldı kaldı.

3. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

şunuda sormak istiyorum çalışma saatinin yarısından çoğu gece saatlerine denk geliyorsa gece çalışır sayılıyormu.
    yani 14:00-00:30 saatlerinde çalışan personel gece çalışmış sayılıyormu ve gece çalışabilir raporu alınmalı mı?

4. b.a.k

b.a.k TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar konuyla ilgili bir sorum olacak. Ağır ve tehlikeli işlerde çalışan işçilerin hepsine göğüs radyografisi yaptırmak gerekli mi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Ben herhangi bir yerde kesinlikle olacaktir ibaresi gormedim fakat biz yilda bir kere yaptiriyoruz.Kaynak isleri v.s etkilenme riski yuksek olan isler yapiliyorsa kesinlikle yaptirin derim.

b.a.k bu yazıya teşekkür etti.
  6. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Emre bey merhabalar akşam en geç 20 oo- en erken 06 00 kadar geçen süreler gece çalışma sayılıyor. Bunu bir cebinize koyun. Sizin mesai saatleriniz 14 00 da başlayıp 00 30 a kadar sürüyor çalışma süresinin çoğu (6 saat) gündüz çalışıldığı için sizin çalışma mesainiz gece vardiyasına girmiyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

B.A. K arkadaşım Ağır ve tehlikeli olan her işte göğüs garfisi çektirmeye gerek yok bunun için ortamın tozlu olması gerek kimyasal maddelerle çılışılıyor olmak gerek gibi daha bir çok şartlar gerekir bunun için iş yeri hekiminden bilgi alabilirsin yada meslek hastalıkları kavramanı incelemen gerekir.

b.a.k bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica