Tartışma Bireysel Çalışma

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında arzu_91 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

bireysel çalışıyorum, 3 işyerine bağlı tek işveren olarak kurumsal bir firmadayım. sigortam 30 gün lük yatıyor ancak ayda belirli sürelerde işyerine gidiyorum. kısmı süreli anlaşmam var suan 4 tehlikeli bir firma ile anlaşma yapacağım

ve ne yapmam lazım. 30 günlük + 1 31 günlük olsa sigortam ne olur 4. firma sadece 1 gün sigorta yapsa olur mu. ve ya da sigorta olmadan nasıl bir hizmet verebilirim

teşekkürler

2. semih_serin

semih_serin TÜİSAG Üyesi

sigortanızın 30 günden fazla yatmasında hiçbir sakınca olmaz.... sadece 30 günden fazla olan sgk primlerinin geçerliliği olmaz ve de devlete kalır.....bununla birlikte yeni anlaşacagınız yerlerde iş güvenliği çalışma saati hesabıına göre sgk nızı yaptırmanız daha mantıklı olacaktır...

Mayra bu yazıya teşekkür etti.
  3. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

semih bey benim aklıma takılan da buydu çok teşekkkürler sadece 1 gün sigorta yapacaklar tehlikeli bir işyeri ve çalışan başşına düşen dk ne ise kaç kişi iseler ona göre anlaşma yapacağım yeterli çalışma saatim var daha önemlisi isg katip te onaylı olmak tabi

4. Real

Real TÜİSAG Üyesi

bir ayda 90 gün yatıran bile var. önemli olan husus önceki işverenlerin buna rıza göstermesi ki bazıları izin vermiyebiliyor. başınıza bir iş gelmediği sürece , kaza bela gibi, bir mahsuru yok. emeklilik maaşınıza fayda var. prim gün sayınıza fayda yok.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. a_erol

a_erol TÜİSAG Üyesi

Eğer imkanınız varsa fatura da kesebilirsiniz. fakat bencede fazla sigorta yatırılması uygun.

arzu_91 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica