C Sınıfı Ile Osgb Lerde Çalışmak

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında fatihsuat25 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. fatihsuat25

fatihsuat25 TÜİSAG Üyesi

c sınıfı ile OSGB de çalışanların b ye geçme hakları yokmu öyle birşey varmı?

2. ikarateke

ikarateke TÜİSAG Üyesi

3 yıl iş güvenliği uzmanı olarak çalışmanız halinde b sınıfına gecmeye hak kazanacaksınız..önemli olan nerde nasıl olduğu değil süreyü tamamlamak.yani osgbde de çalışırsanız b ye gecebilirsiniz

3. gökhan Timur

gökhan Timur TÜİSAG Üyesi

Ben buna katılmıyorum,OSG de bildiriminizin olmasının yanı sıra birde en az 1 firmanın da bildiriminin olması gereklidir diye düşünüyorum.İnşallah yanılırım

taylantalu bu yazıya teşekkür etti.
  4. Haluk DEMİRCİOĞLU

Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

yanılıyorsun :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. murat54

murat54 TÜİSAG Üyesi

danışmanlık şirketinde çalışarak bu durumdan yararlanabiliyoruzmu

6. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Yanılıyorsun arkadaşım Yönetmelilği, Yasayı iyi oku sonra yanlış olduğunu burada yaz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. gökhan Timur

Emrin Olur Paşam :) Yazarım

Üsluba dikkat Lütfen;

Bakalım Yönetmelik ne diyor;

1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis, mimar veya teknik elemanlara,

diyormuş.

Şimdi OSGB ile anlaşma yapıp da firmada bildirilmeyenler ne olacak peki,fiilen görev yapmış sayılırlarmı bu tartışılır.Bu fiilen lafından kasıt nedir buda tartışılır.Yani siz belgeleri hazırladığınızda size diyebilirler ki hiç bir firmada görev yapmamışsınız.Buna Şaşırmayın
    İşin şu tarafı var,Bakanlığın şimdilik böyle bir lüksü varmı ,tabiki yok ama dediğim gibi işinizi sağlama almanızı tavsiye ederim.

8. dj_shark

dj_shark TÜİSAG Üyesi

en az 1 yerde çalışan bir adamın OSGB de çalışmayan bir adama göre daha tecrübeli olacağını mı kastediyosun ?

9. suna_ucarr

suna_ucarr TÜİSAG Üyesi

OSGB ler bünyelerinde çalışan iş güvenliği uzmanlarını bakanlığa bildiriliyor ve OSGB nin yaptığı iş anlaşmalarında İş Güvenliği Uzmanı bölümünde görevlendirdiği uzmanın adını yazar böylece resmi olarak görev yaptığı süreyi kanıtlayabilir. Böylece yeterli süre dolduğunda B sınıfı için sınava girmeye hak kazanabilir diye düşünüyorum. :)

10. gökhan Timur

Öyle birşey ne diyorum ne de kastediyorum.Dediğiniz durum apayrı birşey ve konuyu başka yerlere çeker.Yani OSGB de çalışıpta bu işleri bilmeyen yoktur herhalde.Bu işleri kağıt üzerinde bilmek farklı şey,birebir sahada yaşamak farklı şey.Konu sapmaya başladı.Neyse ya burası en nihayetinde bilgi paylaşımı olan yerdir ve herkes düşüncelerini söylemekte özgürdür ( Tabi saygı çerçevesinde),

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica