Soru Çalişan Temsilcisi Eğitimi

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında kadir serkan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. kadir serkan

kadir serkan TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar

Bu belirlediğimiz çalışan temsilcilerine ne eğitimi vericez kafam allak bullak oldu, bu konuda bana fikir verebilecek bir gönüllü mevcut mudur forumda?
    Varsa örnek eğitim slaytıda yükleyen olursa çok makbule geçer

2. Günkut

Günkut TÜİSAG Üyesi

Çalışan temsilcileri hemde kurul üyesi olduğundan kurul üyelerine verdiğin eğitimi vermen gerekli;
    a) Kurulun görev ve yetkileri,
    b) İş sağlığı ve güvenliği konularında ulusal mevzuat ve standartlar,
    c) Sıkça rastlanan iş kazaları ve tehlikeli vakaların nedenleri,
    ç) İş hijyeninin temel ilkeleri,
    d) İletişim teknikleri,
    e) Acil durum önlemleri,
    f) Meslek hastalıkları,
    g) İşyerlerine ait özel riskler,
    ğ) Risk değerlendirmesi.

3. kadir serkan

kadir serkan TÜİSAG Üyesi

Peki kaç saat sürmesi gerektiği hakkında bir standart var mıdır? Tümünü bir kerede mi anlatayım?
    Birde her eğitim sonrası bir tutanak mı tutmalıyım yoksa hepsini içeren bir slayt yeterli midir?

4. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ ÇALIŞAN TEMSİLCİSİNİN NİTELİKLERİ VE SEÇİLME USUL VE ESASLARINA İLİŞKİN TEBLİĞ

Çalışan temsilcisinin eğitimi
    MADDE 11 –
    (1) Çalışan temsilcileri 15/5/2013 tarihli ve 28648 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğe göre iş sağlığı ve güvenliği konularında özel olarak eğitilir.

(2) Çalışan temsilcilerine iş sağlığı ve güvenliği kurulu bulunan işyerlerinde kurul üyeleri ile birlikte iş sağlığı ve güvenliği konularında özel eğitim verilmesi sağlanabilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. krisografi

krisografi TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    özel eğitimden kasıt nedir acaba? örnek bir sunumu olan varsa paylaşabilir mi?
    teşekkürler

6. Ahmet AZAK

Ahmet AZAK TÜİSAG Üyesi

Bir kişi de şuraya sunum yüklese daha çok yardımcı olacak ama. Forumlarda eskiden yardımlaşma vardı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Aydın 47 SAĞLAM

Aydın 47 SAĞLAM TÜİSAG Üyesi

Ekran Alıntısı.JPG

İbrahim Temircik bu yazıya teşekkür etti.
  8. Özlem Akarlı

Özlem Akarlı TÜİSAG Üyesi

Çalışan temsilcisi iş güvenliği kurulu üyeleri içinde olduğu için , isg kurulları hk yönetmelikte belirtilen kurul üyeleri eğitim konuları , kurulla beraber çalışan temsilcilerine de verilmelidir.

9. Özlem Akarlı

Özlem Akarlı TÜİSAG Üyesi

Kurul üyeleri eğitiminde belli bir zaman limiti yok , iş güvenliği eğitimi için ise 4 saat ve katları şeklinde olabilir diye belirtilmektedir.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. isg çalışan temsilcisi özel eğitim katılım tutanağı

Yandex.Metrica