Çalışan Temsilcisi

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında mert aslan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. uzmannn

uzmannn TÜİSAG Üyesi

Sayın bernat,

çalışan temsilcisine verdiğiniz eğitimin bir sunumu varmıdır? buraya ekleyebilir misiniz yada özelden gönderebilir misiniz?

2. s.ay

s.ay TÜİSAG Üyesi

Evet çalışan temsilcilerine verilen özel eğitim formatı varsa ben de paylaşmanızı rica ederim. Pek konu ile ilgili veri yok gibi.

3. bernat

bernat TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar yazdıklarınızı şimdi gördüm.

çalışan temsilcilerinin eğitimlerini tek bir sunum şeklinde vermedim, temel mevzuat hakkında, işyerini kapsayan yönetmelikler, risk değerlendirmesi ve metodolojileri, meslek grubunu kapsayan riskler, etkili iletişim teknikleri konularında parça parça eğitimler verdim. minik toplantılar oldu aslında. ve her toplantıda yaşadıkları sorunları aktardılar, birlikte çözüm geliştirerek konuya bakış açılarını geliştirmeye çalıştım. her toplantının notunu da eğitim notu gibi, wordde düzenlediğim bir belge halinde, katılım formları ile birlikte dosyaladım, kendilerine de bir kopya teslim ettim. biraz uzun sürüyor ama tavsiyem bu şekilde yapmanız çünkü bir eğitimde paldır küldür herşeyi aktaramayız, çoğu hayatında ilk defa sorumluluk alıyor bırakın iş güvenliğini. endişelerini ve yanlışlarını düzeltmeden verimli çalışmalarını sağlamak adına böyle bir yöntem geliştirdim ben. bu notları paylaşmak isterim ama şirket özel bilgilerini de içerdiği için paylaşamıyorum. ancak anlattığım şekilde sanıyorum aklınızda bir fikir oluşmuştur.

s.ay bu yazıya teşekkür etti.
  4. Elif Tavzar

Elif Tavzar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,

Çalışan temsilcileri için eğitim hazırlayacağım ama yönetmelik de konu ile detaya girilmemiş. Tam olarak hangi konulardan bahsetmem gerektiğine karar veremiyorum :S Daha önce hazılamış olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica