TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Devlet Isg Uzman Alimi Yapacak Mi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında uzmann tarafından paylaşıldı.

1. uzmann

uzmann TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

Merhaba arkadaşlar devlet isg kadrosu açacakmı ? açması gerekmez mi ? enson ki genelgeyle iş güvenliği sertifikası olan memurlara 1200 tl ödeme yapılacak ; fakat bu sayı kamuda yeterli olacak mı ?

2. aysnr

aysnr TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

30.06.2014' te kamu kurumlarında yürürlülüğe gireceğinden şu aşamada alacaklarını düşünmüyorum. Ama bu gidişle herkes C sınıfı uzman olacağından ( çok talep olduğundan) 2014' tede yeterli sayıya ulaşabilir diye düşünüyorum.

arzu_91 ve uzmann bu yazıya teşekkür etti.
  3. charlesdexter

charlesdexter TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    KPSS ye girmek şart

uzmann bu yazıya teşekkür etti.
  4. caferk

caferk TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Bakanlık en son 120 tane iş güvenliği uzman yardımcısı aldı. Şartlar KPSS 70 üzeri+ kpds 70 üzeri+ bakanlık sınavı 70 üzeri almanız gerekiyor. Tabiki bunlar yeterli değil branşlara göre belirlenen kontenjana girmeniz gerekiyor

5. engineer17

engineer17 TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    iş sağlığı ve genel müdürü bir televizyonda seyircilerden gelen bu soru için, şu an böyle bir alım yapmayı düşünmüyoruz dedi. bilginize...

kıvırcık777 ve atteyup bu yazıya teşekkür etti.
  6. sungur61

sungur61 TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    pek çok kamu kurumu kendi elemanlarına bu eğitimi verdiriyor şu anda. ilk zamanlar pek talep olmuyordu ama işin içine para girince talep patlaması oldu. eğer devlet memurlara ek ödeme yaparsa(kanunda yapılır diyor) ayrıyeten bir isg uzmanı alacağını düşünmüyorum kurumların.

mehmet özkan ve degiray bu yazıya teşekkür etti.

7. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

8. degiray

degiray TÜİSAG Üyesi

Alım yapmayacaklarına mevcut personel üstünden gideceklerini söylediler. Çsgb 2 yıl süre tanımasının ana nedeni de bu , alırsa ÇSGB kendi bünyesine alır. Onu da 2 0turumlu öğleden önce + hukuk ve ydil puanlarınıda içeren KPSS 73 olabilir (aklımda yanlış kalmış olabilir ) şeklinde alıyor. Yani hukuk , genel kültür, genel yetenek , y dil testleri ile alıyor.

9. misg

misg TÜİSAG Üyesi

emekli iş müfettişlerini alsınlar tekrarcukkacukka

atteyup ve isgsivas bu yazıya teşekkür etti.
  10. Abdullah Güldoğan

Abdullah Güldoğan TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    emekli iş müfettişleri paraya P diyorlardır artık :) A sınıfı kıtlığında eğitim verdiler, uzmanlıklarını yapıyorlar. sağlık Güvenlik Birimi">OSGB açıyorlar :) Allah çok verdi onlara bu sene

11. uzmann

uzmann TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    yazılanlardan anladığım kadarıyla çok zor görünüyor. C sertifikası alan çoğu kişinin kafasındaki buydu....hayaller suya düştü :( olsun..

arzay bu yazıya teşekkür etti.
  12. busra_123

busra_123 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    ben eğitimi mi çasgemden aldım ve güvenilir kaynaklardan bilgi alarak söylüyorum.devlet KPSS ile uzman alımı yapacak kurumların kendi gönderdikleri elemanlar açığı kapamak için yeterli değil...şeklinde açıklama yapıldı bize.

13. bernat

bernat TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    busra_123 ne zaman aldınız eğitimi? ben kasımda yenileme eğitimine gittiğimde böyle bir şey yoktu. kamu kendiihtiyacını zamanla kapatacak deniyordu ?

14. busra_123

busra_123 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    eğitimden döneli bir hafta oldu.özellıkle soruldu bu soru verılen cevap yazdıgım gıbıydı ıns oyle olur. 2014 temmuzdan once alımlar gerceklesır dıye tahmın edıyorum.

15. isgsivas

isgsivas TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    bakanlığın denetim için eleman laması gerekmiyo mu? şu an denetimlerin yapılamadığı biliniyo, ama bu denetim maliyeyemi yaptırır, yoksa isg memur alır onlaramı yaptırır? ..

16. İsmailDEMİR

İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    alım olmaz arkadaşlar, zaten bakanlık alım yapacak olsaydı sağlık Güvenlik Birimi">OSGB leri açmazdı, bir nevi işler onlara taşere edilecek. Devlet memuruna ödediğinden belki daha azını sağlık Güvenlik Birimi">OSGB ye ödeyecek, örnek sağlık bakanlığındaki Temizlik, Güvenlik ve Bilgi işlem hizmetleri hep taşere edildi.

17. İsmailDEMİR

İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    Denetim işine gelince yabancı devletler de olduğu gibi Ülkemiz de de hızla yayılan denetim şirketleri var.

18. atteyup

atteyup TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    osgbler acıldı cunku artık guvenlıkte ozellesecek kamudakı ıslerıde belgesı olan ve kamu da calısanlara bırakazak zalım devlet yanı kısacası can guvenlıgımızde ozellesıyor uzmanlar bedavaya calısacaklar diye dusunuyrm

19. wolcanos

wolcanos Guest

zamanla açığı kapatma diye bişey olmaz yeni yönetmelik yapacaklar kurumlar o tarihte çelıştırmaya başlayacaklar
    ayın başında bakanın açıklaması vardı konuyla ilgili ama her site kafasına göre bişeyler yazmış.

20. aslıyağışan

aslıyağışan TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    özel sektörün bi işe yaradığı yok

21. akaya_16

akaya_16 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    işçi sağlığı ve iş güvenliği bölümünü okuyorum.
    2014 kpps önlisans iş güvenliği alımı olurmu?

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. devlet iş güvenliği uzmanı alacak mı

,
  2. devlet isg uzmanı alacak mı

,
  3. kpss ile is guvenligi uzmani alimi

,
  4. iş güvenliği uzmanı devlet alımı ,
  5. kamuya isg uzmanı alımı 2014,
  6. devlete iş güvenliği uzmanı alımı,
  7. iş güvenliği kpss,
  8. isg uzmanı devlet alımı,