Soru : Eğitim Hakkında

ayşe y.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
merhaba. ben yeni uzman olarak çalışmaya başladım. çalıştığım bir yerde çok sık işbaşı oluyor ve benden önce işbaşlarına eğitim vermeden işe başlanmıyormuş. bende haftanın üç günü eğitim veriyorum. acaba ne zaman başladı bu eğitim verilmeden işyerine girilmesin olayı ve her yerde aynı mı?

eniyiisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
çalışanın işe başlamadan önce eğitilme zorunluluğu her zaman vardı. her yerde aynı, ama uygulaması sık işe giriş çıkışların olduğu işyerlerinde sıkıntılı, eğitimin hepsini iş başında vermek zorunda değilsiniz. yıl içinde geri kalanını tamamlarsınız.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
çalışanın işe başlamadan önce eğitilme zorunluluğu her zaman vardı. her yerde aynı, ama uygulaması sık işe giriş çıkışların olduğu işyerlerinde sıkıntılı, eğitimin hepsini iş başında vermek zorunda değilsiniz. yıl içinde geri kalanını tamamlarsınız.
Düzeltme yapmam gerekli, Yönetmelikler Tehlike sınıfına göre eğitimleri 8-12-16 saat olacak şekilde verilmesini zorunlu kılmıştır. Ayrıca eğitimler en az 4 saat ve katları şeklinde planlanmalıdır. 12 aylık zaman diliminde bu eğitimler tamamlanmalıdır. Örneğin çok tehlikeli bir iş koluna sahipseniz ya 2 iş günü peş peşe 16 saatlik eğitim vermelisiniz ya da 4 saatlik dilimlerle 4 seferde ve yıl bitmeden bu eğitimleri tamamlamalısınız. bu saatler en alt dilimlerdir, siz uygun görmeniz halinde bu saatlerin artırılmasını da talep edebilirsiniz.

ayşe y.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
teşekkürler. ben c sınıfı iguyum ve haftanın 3 günü oraya gidiyorum. bir saat kadar temel isg eğitimi veriyorum ve fabrikanın tam zamanlı uzmanı tarafından 8 saat eğitim gördüler diye yazılıyor.

Fatma ÇİLOĞLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Benim görev yaptığım şirkettede 2000 e yakın personel var özel güvenlik rotasyonlar çok sık oluyor günlük giriş çıkış özellikle. Ama hepsinede işe başlamadan eğitim veriyoruz 4 saatlik temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi diğer eğitimlerini de 2 yıla yaydık planlamasını yaptık(tehlikeli grup olduğu için) ama girişlerin sık olduğu firmalarda gerçekten çok zor. Muhasebe girişlerini yapmamış oluyor. Personellerden bir haber. çok zorr çok..

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Eğitim şart :evet: özellikle yeni başlayanlara işe başlamadan en az 4 saatlik eğitimi mutlaka verin ve de belgeleyin, Eğitimin illaki teorik olması şart da değildir. Dilerseniz eğitimi teorik + pratik şeklinde planlayarak 4 saate veya 8 saate yaymakta mümkündür. Bu eğitmenin alacağı bir karardır.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
teşekkürler. ben c sınıfı iguyum ve haftanın 3 günü oraya gidiyorum. bir saat kadar temel isg eğitimi veriyorum ve fabrikanın tam zamanlı uzmanı tarafından 8 saat eğitim gördüler diye yazılıyor.
Eğitim katılım tutanağına teorik + pratik eğitim şeklinde yazınız, ve herkesin imzasını mutlaka alınız.

ipek kapıcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Bizim firmada da böyledir -giriş çıkış çok olmasına rağmen- işe başlamadan 4 saatlik eğitimini veriyoruz.

bulent tuna

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Benim görev yaptığım şirkettede 2000 e yakın personel var özel güvenlik rotasyonlar çok sık oluyor günlük giriş çıkış özellikle. Ama hepsinede işe başlamadan eğitim veriyoruz 4 saatlik temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi diğer eğitimlerini de 2 yıla yaydık planlamasını yaptık(tehlikeli grup olduğu için) ama girişlerin sık olduğu firmalarda gerçekten çok zor. Muhasebe girişlerini yapmamış oluyor. Personellerden bir haber. çok zorr çok..
Meslektaşınız olarak herzaman her sorunda yanınızdayız.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.