El Kesmeyen Testere

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında İbrahim tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,
    Aşağıdaki linkte yer alan testereyi mobilya üretimi yapan bir firmada gösterdim. Çok beğendiler. Acaba bu testereden nasıl temin edilir? Araştırdım fakat tedarik konusunda bir bilgiye rastlayamadım.

2. Seylan Aygün

Seylan Aygün TÜİSAG Üyesi

link nerde ibrahim bey:düşünceli:

3. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

Pardon eklemeyi unutmuşum :)

BURCUMMM ve Emre DEDE bu yazıya teşekkür etti.
  4. Seylan Aygün

Seylan Aygün TÜİSAG Üyesi

olur öyle arada :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. s.aksu

s.aksu TÜİSAG Üyesi

Tezgah hakkında biraz bilgim var... Daire testere üzerine düşük bir akım veriliyor.Testere iletken bir madde temans ettiği anda testere direnci arttığı için temans eden madde algılanıyor.Bunun üzerine testere altındaki aparak patlayarak testere dişlerine kitleniyor.Bunun sonucunda aparat ve kullanılamaz hale gelirken testere dişleride aşırı zarar görüyor.TEzgahın tekrar kullanılabilmesi için yurt dışından sipariş edilen yeni bir aparat takılmalı.Tabiki aparatında seri üretimi yok.Ayrıca dairesel testere elden geçirilmeli ya da yenisiyle değiştirilmeli.Patronların hiç sıcak bakmayacağı bir tezgah diye düşünüyorum.Fakat çalışanlar için büyük bir nimet.Yüksek maliyetinden dolayı bir zihn-i sinir projesi olarak kalacak diye düşünüyorum. seri üretiminin olduğunu sanmıyorum.Belki üniversitede bir hocanın doktora tezi yada bir öğrencinin yüksek lisans tezi olabilir. Ya da canı sıkılan bir mühendisin garajında zaman geçirirken ürettiği bir tezgah :). Yani demek istediğim sipariş verebileceğini sanmıyorum siparişi versen bile patronun, testere sistemini çözdükden sonra bu tezgahı kullanmaya devam edeceğini hiç hiç sanmıyorum saygılar...

Emre DEDE, omark, İbrahim ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Vay be aslında güzl aletler ama sıkıntıları büyük hiçbir patron istemez böle bir aleti şirketinde :D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. leventsert

leventsert TÜİSAG Üyesi

Biz satın almak istedik Türkiyede distrübütörü yok,Avrupada pazarlayan yok. Amerikada sadece deneme yapılmış o kadar.

İbrahim bu yazıya teşekkür etti.
  8. ayçe

ayçe TÜİSAG Üyesi

bu konu ile ilgili benim bir sorum olacak.testere şekilde görüldüğü gibi kesim sonu uçlarındaki parçaları fırlatıyor.
    parçalarda hem profil hem çerçeve kesimi oluyor. ürün çeşitliliği fazla olunca koruyucu kapak yapmakta da tereddüt ediyorum.nasıl bir önlem almam gerekir acaba?yardımcı olursnız çok sevinirim.
    herkese kolay gelsin

Ekli Dosyalar:

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. en güvenli testere

,
  2. testere tezgahları tezleri

,
  3. parmak kesmeyen daire testere fiyatı

Yandex.Metrica