elektrik personeli

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında okyanus tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. okyanus

okyanus TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar, meslek yüksek okulu elektronik bölümü mezunu biri elektrik bakımcısı olarak işe alınabilir mi? insan kaynakları bana böyle bir soru yöneltti ben çalışamaz dedim. Fakat benim yüzünden işe alınmaması da kafamda soru işareti yarattı. Elektronik mezunu biri elektrik konusunda çalışabilir mi?

2. Okan67

Okan67 TÜİSAG Üyesi

Benim algıma göre elektrik bilmeyen elektronik yapamaz. Ama her şey tecrübe işi. Tecrübe arıyorsanız elektrikçi aramakta ısrar edin ama birisine şans kapısı açmak istiyorsanız bir şans verin derim. Çünkü iş işte öğreniliyor bu ülkede. Ama emniyet konusuna da büyük önem verin. Çekin karşınıza bu insanı, emniyetin öneminden bahsedin....

3. Berkay Hasan Yalçın

Berkay Hasan Yalçın TÜİSAG Üyesi

Mrblar, Lise eğitimine bakmanızda fayda olabilirdi.

4. igu konya

igu konya TÜİSAG Üyesi

Elektrik bakımcısı derken çok genel olmuş,, ne olduğu söylerseniz yardımcı olabilirim..Motor sürücülerinin bakımı kart bakımı hatta iç işletme bakımını yapabilir elektronikçi biri ama yüksek gerilimi trafo işlerini kapsayan bir konuda elektrik mühendisi bile 5 günlük bir eğitimden sonra çalışabilir. eğitimi EMO vermektedir. birde böyle durumlarda odayı ararsanız çok pratik ve sağlam olur...onlar müfredat ve mevzuatı aynı anda bildiği için en iyi kaynaktırlar bu konularda...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

elektrikle ilgili fen adamlarının yetki,görev ve sorumlulukları yönetmeliğine göre belli kapasiteye kadar(kw) bakım onarım, proje işlerine bakabilir ancak elektronik olunca iş değişiyor tabiiki.....sanıyorum bakamaz....2.sınıf oluyor ancak branşı farklı...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica