Soru Forklift Ehliyeti

Konu, 'Elle ve Mekanik Yük Taşıma' kısmında çağatayözcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. çağatayözcan

çağatayözcan TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR FORKLİFTÇİLER İÇİN MAKİNE MÜH.ODASINDAN OLMASI FORKLİFT OPERATÖR BELGESİ LAZIM ANCAK YENİ BİRŞEY GÖRDÜM İŞÇİ EHLİYETİNİN ALTINDA YER ALAN KULLANDIĞI CİHAZ KISMINA FORKLİFT İBARESİNİ EKLETTİRMİŞ ŞİMDİ BU KİŞİ İÇİN AYRICA TEKRAR FORKLİFT OPERATÖR BELGESİNE İHTİYACIMIZ VAR MIDIR?İKİLEME DÜŞTÜM.

2. özkan06

özkan06 TÜİSAG Üyesi

çagatay operatör belgesini MEB ONAYLI Sürücü kuslarıda veriyor. Makine mühendisi odasından alınan operatör belgeside kabul olur, ehliyette forklift iş makinesini işlemişse sıkıntı olmaz. bi daha almasına gerek yok..

3. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Ehliyetine işlendiyse tekrar almasına gerek yok.

4. çağatayözcan

peki teşekkür ediyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. serbest

serbest TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar mrb
    Benim şöyle bi sorum olacak: Fabrikaya atıkları alması için gelen firmanın şoförü bizim personelin iş yoğunluğundan dolayı beklememek için fabrika forkliftine binip atıkları kendi aracına yüklüyor ve bu şoförün forklift operatör belgesi var. Herhangi bir kaza halinde bu durumun bu sakıncası olur mu?

6. çağatayözcan

bence forklift operatör belgesi,sgk giriş belgesi,çalıştığı yerde isg eğitimleri(siz de verebilirsiniz),forklift kullanma talimatı ve bu forklifti iş yoğunluğuna kendinin kullanacağına dair bir muvakatname alın onu da işverene onaylatın sorun çözülür gibime geliyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. serbest

serbest TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler Çağatay Bey mantıklı görüküyor

8. Yeliz Çelik

Yeliz Çelik TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Arkadaşlar Merhaba, hepimizin bildiği üzere daha önceden forklift sertifikası eğer fabrika dışında forklift kullanılıyorsa ehliyete işletiliyordu.
    Elime yeni bir yazı ulaştı. yazıyı dosyada bilgilerinize sunuyorum. bu yazıya göre fabrika içerisinde kullanılsın ya da kullanılmasın her durumda ehliyete işletmek gerekli mi? bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. iyi çalışmalar..

Ekli Dosyalar:

9. ormancı

ormancı TÜİSAG Üyesi

bence forklift eğitimi alındıktan sonra bir daha iş güvenliği uzmanı vermeli.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica