Gırgır Vinç İle Yük Çekilmesi (hataları bul)

Konu, 'Hataları Bul (Pratik yapma alanı)' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

İnşaatta Gırgır vinç ile malzeme çekimi esnasındaki hataları bulalım.

insaat calismasi.jpg

2. Huseyin_Turkoglu

Huseyin_Turkoglu TÜİSAG Üyesi

sadece gırgır vince mi bakalım, çalışmanın tamamına mı bakalım?

tamamına bakarsak, çalışanlarda hiçbir kk ekipmanı yok, eldiven, baret, ayakkabı. Flaşörlü yelekleri var, oda bişey tabi :D
    balkon boşluklarında koruma yok, korkuluk olmasa bile en kötü şerit çekilmesi gerekiyordu.
    vincin kovasının tek tarafı kapalı değil, çok tehlikeli gözüküyor, o mermerler heran birinin kafasına düşebilir.

nilgan bu yazıya teşekkür etti.
  3. nilgan

nilgan TÜİSAG Üyesi

Ayrıca vinç kovasının sapanlarının da incelenmesi gerekli sanırım.Resimde sanki uygun değilmiş gibi görünüyor.

4. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

vinç kovası açık mermerleri nasıl taşıyorlar çok ilginç. bu kadar risk göze alınır mı ya.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Sorsanız yıllardır böle taşıyoruz hiç sıkıntı olmdı derler.

esat1903 bu yazıya teşekkür etti.
  6. nilgan

nilgan TÜİSAG Üyesi

kesinlikle size katılıyorum okko :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Huseyin_Turkoglu

çok doğru söylüyorsunuz.
    ama bizlerin bu hataları düzeltmemiz gerekiyor.

8. ceyhun

ceyhun TÜİSAG Üyesi

Kule vinç operatörünüde kenara çekip bii konuşmak lazım kendine çok güveniyor galiba :)
    aynı zamanda sepetinde standartlara uygun bir şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmeli.

9. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Bence en önemlisi eğitim iş eğitimde bitiyor. Ağaç yaşkn eğilir eğer insanlarımıza temel eğitimleri verebilirsek bir çok sorunu doğmadan yok etmiş oluruz.

10. KadirCoskun

KadirCoskun TÜİSAG Üyesi

Eğitim Şart Fakat; Kimi? Bu Sorunun cevabını az çok hepimiz verebiliriz, verilen cevapları da az çok tahmin edebiliyorum. Öncelikle şunu kabul etmeliyiz ki, cezai müeyyideler olmadan isg faaliyetlerini sürdürmek çok zor ülkemizde.. İsg eğitimlerinin özellikle teknik ve meslek liselerinde zorunlu olması gerektiğine inanıyorum. Şu an aktif olarak ağır tehlikeli işlerden çalışanların yaş ortalaması 35 ila 40 arasında bu yaştan sonraki insanı eğitmek zordur fakat henüz 15 16 yaşlarında bir genci eğitmek daha kolaydır. Sürekli iyileştirme için temel eğitim şart.

taylantalu, rahmançete ve esat1903 bu yazıya teşekkür etti.
  11. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Yanlış görmüyorsam Kova 3 noktadan bağlı bi nokta boşta!
    Bu fotonun elle tutulur bi tarafı yok, herşey problemli!:)

12. Huseyin_Turkoglu

Ben 4 taraftan bağlı olduğunu görüyorum?
    Benim gözlerde mi bir sorun var acaba :)

13. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Yok benim göz tescilli zaten, büyük ihtimal ben yanlış görüyorumdur! Hatta halen göremedim halatı, resmi büyütmem lazım sanırım!!!:)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica