Soru Havalandırma Tesisatının Kontrol Belgesi

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında ferro2012 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ferro2012

ferro2012 TÜİSAG Üyesi

Havalandırma tesisatının kontrol belgesi ni kimler düzenleyebiliyor ve nasıl bir kontrol yapılıyor

2. krisografi

krisografi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba,
    havalandırma tesisatı kontrolü nasıl yapılıyor? kimler yapabiliyor acaba??

3. krisografi

krisografi TÜİSAG Üyesi

::-(( yardımcı olabilecek kimse yok galiba

4. Genco

Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Arkadaşlar bana havalandırma tesisatı periyodik kontrol formu lazım elinizde bulunur mu? Araştırdım bulamadım, teknik olarak hangi kriterlerin kontrol edileceğini bilemediğimden kendim oluşturamıyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Özlem AVLAN

Özlem AVLAN TÜİSAG Üyesi

havalandırma debisini ölçmeniz ve havalandırma tesisat projesine göre havalandırma uygunluğunu kontrol etmeniz gerekiyor.

Genco bu yazıya teşekkür etti.
  6. Özlem Akarlı

Özlem Akarlı TÜİSAG Üyesi

Havalandırma aspirasyon sistemi periyodik kontrolleri MMO yada yetkilendirdiği bir kurum tarafından yılda en az kere yapılmalıdır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Genco

Teşekkür edeim Özlem Hanım, bu hafta içi ölçümler yaptıracağım, firmadan teklif aldım ancak müfettişlerin bizden istediği kendi yapacağımız kontrollerin işlendiği bir form. hali hazırda kullanılanı uygun bulmadılar.

8. Özlem AVLAN

Özlem AVLAN TÜİSAG Üyesi

Böyle bir form işinizi görür sanırım.

NeşeB ve Genco bu yazıya teşekkür etti.
  9. Genco

Özlem Hanım 2016 Temmuzda yapılan bir değişiklikle tesisat kontrolleri İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ EK III'e göre aşağıdaki şekilde değiştirildi makine mühendisi ve teknik öğretmenlere de bu yetki verildi.

2.3. Tesisatlar

2.3.1. İlgili standartlarda aksi belirtilmediği sürece, tesisatların periyodik kontrolleri yılda bir yapılır.

2.3.2. Elektrik tesisatı, topraklama tesisatı, paratoner tesisatı ile akümülatör ve transformatör ve benzeri elektrik ile ilgili tesisatın periyodik kontrolleri elektrik mühendisleri, (Ek ibare:RG-23/7/2016-29779) (2) elektrik eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler,elektrik tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.

2.3.3. Elektrik dışında kalan diğer tesisatın periyodik kontrolleri makine mühendisleri, (Ek ibare:RG-23/7/2016-29779) (2) makine ve metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler, makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.

2.3.4(Değişik ibare:RG-23/7/2016-29779)Madde 2.3.1.’de belirtilen kriterler saklı kalmak kaydı ile bir kısım tesisatın periyodik kontrol kriterleri ve kontrol süreleri Tablo: 3’te belirtilmiştir.

Özlem Akarlı bu yazıya teşekkür etti.
  10. Genco

Çok teşekkür ederim Özlem Hanım, tam da aradığım form buydu. Düzenleyip müfettişlere maille danışacağım. Sağolun.

11. Özlem AVLAN

Özlem AVLAN TÜİSAG Üyesi

Rica ederim. Kolay gelsin.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. havalandırma tesisatı kontrol raporu

Yandex.Metrica