Soru : İlaçlama

Özlem Akarlı

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar

Bahçıvan olarak çalışan personelin ilaçlama yapması da istenmektedir .
Milli eğitim bakanlığından bahçe bakım konulu mesleki eğitim aldırmaktayız, yalnız bu eğitim konularında ilaçlama ile ilgili eğitim yer almamaktadır. Personelin ilaçlama yapabilmesi için gerekli eğitimi nerden ve nasıl aldırmalıyız?

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bu konu ile ilgili olarak forumdan bir link ekleyeyim https://isgfrm.com/threads/zirai-ilaclama-hakkinda.16751/
Bir de MYK meslek standardı ekleyeyim. Süs Bitkileri Yetiştiricisi meslek standardını incelediğinizde bahçevan görev tanımı olduğu anlaşılıyor.

Bahçevan ilaçlama konusu ile ilgili olarak eklediğim meslek standardında " KİMYASAL MÜCADELE: Bitkilerde hastalık ve zararlılarla mücadele etmek için reçeteye uygun kimyasal maddelerle tekniğine uygun yapılan mücadeleyi," diye bir tanım var.

Sonuç olarak bu eğitimi, bulunduğunuz ilin Zıraat Mühendisleri odası / İl Belediyesi Çevre Koruma Park ve Bahçeler Md.lüğü / İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olmak üzere herhangi biri ile koordine ederek, ne zaman verildiğini öğrenebilirsiniz.

Ancak, yazdığınız mesajda bir konu dikkati mi çekti :) "Milli eğitim bakanlığından bahçe bakım konulu mesleki eğitim aldırmaktayız". Milli Eğitim bakanlığı mı, yoksa Halk Eğitim Müdürlüğü mü? Ayrıca 3308 sayılı MYK kanunu gereğince verilecek eğitimlerin bu kanun kapsamında çıkartılmış ulusal meslek yeterlilik veya ulusal meslek standardına göre verilmesi gereklidir, diye düşünüyorum :)

Kolay gelsin :)

Ekli dosyalar

• sus_bitkileri_yeti__tiricisi__seviye_3__03.04.2017.pdf
    586.1 KB · Görüntüleme: 21
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.