İş Başı İsg Konuşmaları ( Tool-box Talk )

Konu, 'İş Başı Konuşmaları' kısmında nestai tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

evet...yapılacak iş hakkında kısa bilgilendirmeler ve güvenlik tedbirlerini hatırlatmak adına çok faydalı bir uygulama...hatta resim çekilip saklanması uzman arkadaşlar adına faydalı olur...

2. İ.Z.Düşüm

İ.Z.Düşüm TÜİSAG Üyesi

Süper bir site burası! Emeği geçen herkese çok teşekkür etmek ve vakti gelince sakınmadan katkı koymak isterim!...

Taner KARAÇAYLI ve Seylan Aygün bu yazıya teşekkür etti.
  3. Art

Art TÜİSAG Üyesi

Yeni başladım.Paylaşımlarım yakında olacaktır.Emeği geçen herkese selamlar

nilgan ve Seylan Aygün bu yazıya teşekkür etti.
  4. tuncbey

tuncbey TÜİSAG Üyesi

bu konu hakkında sunu sunu rahatlıkla soyleyebılırım yabancı ortaklı firmalarda çalışanlar bilir bu sistemin daha düzgün ilerleyebileceğini tavsiyem yönteminizi baştan kurmak ve bu yöntemden asla taviz vermeden devam etmektir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. keskinkilic

keskinkilic TÜİSAG Üyesi

Merhaba öncelikle paylaşımlarınız için teşekkürler.Çok faydalanıyorum şahsım adına..Şunu öğrenmek isterim sanırım siz tam zamanlı igu yapıyorsunuz..Ben mesela OSGB de çalışıyorum,fırmalarıma ayda bir belirli sürelerde gidiyorum,ve 50 çalışanın altında hepsi..Yani bu iş başı konuşmalarını nasıl oturtturabilirim firmalarda.Hergün sabah çalışan temsilcisine mi okutmalıyım.Her gitttiğimde firmalarda bizzat ben mi aktarmalıyım..Ne dersiniz?

mert doyran ve FEİ bu yazıya teşekkür etti.
  6. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

İş Başı İSG Konuşmaları ( Tool-Box Talk )

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

7. gezer

gezer TÜİSAG Üyesi

Katılıyorum. İş sahibi olunca başka.Tam verim tam isabet isteniyor.,

8. gezer

gezer TÜİSAG Üyesi

Neşe Hnm,
    Yüksek inş müh yerine İnşaat yüksek müh daha doğru değil mi? Ban de Mak Yük Müh yim.Sygr

mert doyran bu yazıya teşekkür etti.
  9. ersin_0041

ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

tolga bey,

dikkatli çalışama ile ilgili elinizde tool-box var mı?varsa bana gönderebilir misiniz?

Last edited by a moderator: 16 Temmuz 2014
  10. uzmAn33

uzmAn33 TÜİSAG Üyesi

dosyaları açamadım, yardımcı olurmusunuz lütfen

11. selin aydın

selin aydın TÜİSAG Üyesi

Merhbaba bu toolbox eğitimlerini nasıl veriyoruz?
    İçeriği okuyup ve birşeyler söyleyip çaışanlara imzalatıyoruz. Herkese bir çıktı mı veriyoruz?
    Konu hakkında ayrıntılı bilgi verir misiniz?

12. Seda Diril

Seda Diril TÜİSAG Üyesi

Merhaba, 6 aydır C sınıfı İSG uzmanı olarak inşaat sektöründe çalışıyorum. İş Kazası ile ilgili olarak işçileri bilgilendirebileceğim bir toolbox eğitimi vermek istiyorum. Fakat 10-15dk içinde konunun özünü anlatan bir toolbox bulamadım. Kendim de hazırlayabilecek kadar tecrübeli değilim. Yardımcı bir kaynak yada toolbox önerebilecek biri var mı? şimdiden teşekkür ederim.

13. M. Raşit Sarıyar

M. Raşit Sarıyar TÜİSAG Üyesi

Bunu bende merak ediyorum. Ayrıca bunu sadece şantiyelerde mi yapmamız gerekir.

14. Seda Diril

Seda Diril TÜİSAG Üyesi

Toolbox eğitimi iş başı yapmadan önce 10-15 dakikalık mini eğitimlerdir. İşe uygun eğitimler yada genel konulardan hatırlatılmak istenenler bu esnada verilir. İmza föyüne imza alınır. Çok tehlikeli işlerde günlük olarak toolbox eğitimi yapılması tavsiye edilir. Tehlikeli ve az tehlikeli sınıftaki iş yerlerinde de gerekliliğe göre yapılıp yapılmamasına ve sıklığına karar verilir. Bildiğim kadarıyla (yanlış biliyor olabilirim.) Yasal bir zorunluluk yok. Ancak kaza sonrası kaza ile ilgili genel eğitim vermek de yapılan bir uygulamadır. Kaza gerçekleşen konu da toolbox eğitimi varsa İSG uzmanının eli güçlenmektedir. Yani yapmanın hem bize hem de çalışana faydası çoktur.

FUNDA3426 bu yazıya teşekkür etti.
  15. M. Raşit Sarıyar

M. Raşit Sarıyar TÜİSAG Üyesi

Anladım teşekkürler..

BİLGE BÜYÜKKÖPRÜ bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica