Soru : İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Mehmet ORAL Güldali

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
inşaata tam zamanlı B uzman ne kadara çalışmalı

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
minimum 6000 eğer tam zamanlıysa fiyat ama aşağı yukarı 500 lira değişebilir.inşaatın yerine durumuna çalışma şartlarına göre.

mhtp mhtp

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
tecrübesi B sınıfı uzmanıyım. ankarada bir osgb 1500 le başlatıp bikaç ay sonra tecrübe kazanınca 1750 ye yükseltmeyi önerdi. tabiiki anlaşamadık. sanırım C ile çalışacak

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
tecrübesi B sınıfı uzmanıyım. ankarada bir osgb 1500 le başlatıp bikaç ay sonra tecrübe kazanınca 1750 ye yükseltmeyi önerdi. tabiiki anlaşamadık. sanırım C ile çalışacak
o parayı aklı varsa c kabul etmemeli ben 1 yıl önce bile 2000 üzeri kazanıyordum azcık makul olmak oyuna gelmemek lazım

bbaşar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

Bu gidişle üste para vereceğiz....

Erkan Yiğit

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
benim anladığım herkez kendi ücret politikasını tahammul edebileceği risk ve ekonomik durumuna göre kendisi oluşturacak

özkan0163

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
b sınıfı uzman osgb ortalama maaşları nedir bana 2500 önerdiler

EMRE G

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Alacağınız riske göre düşük bir ücret. Sonuçta inşaat vb. yerlere de bakacaksınız. B için 3500 civarı istenmeli.

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
B sınıflarının A sınıfından farkı yok ki onlarıda çok tehlikeli yerlerde kullanıyorlar 5000 tl aşağı çalışılmamalıdır.

murat907

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bana göre tehlikeli ve çok tehlikeli yerlere bakan uzmanların maaşı 5601 tl den aşağı olmamalıdır...

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Alacağınız riske göre düşük bir ücret. Sonuçta inşaat vb. yerlere de bakacaksınız. B için 3500 civarı istenmeli.
hocam daha geçen yıl 5000-6000 ler konuşuyordu b uzman için demekki devletin ve kapitalizmin sindirme politikaları işe yaramış 3500 nedir yaaa

spskn

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
insanlar üstünden fazla kazanç sağlamanın ötesinde olmalı Isg.piyasayı düşürmek için önceki iş geçmişinizi yok sayıp tecrübesizsiniz muamelesi ha bi de biyolog,kimyagerlere sizi zaten işverenlerde istemiyo diyerek aşağılamaya kalkmalarla da karşı karşıya kalabiliyorsunuz.Tüm anlattıklarım osgb lerle görüşmelerimde yaşanılan tecrübelerim.tabiki saygı çerçevesinde cevapları verildi :) Temennim devlet personeli kapsamında çalışabilmemiz ve Osgb lerin piyasadan silinmesi.

EMRE G

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
hocam daha geçen yıl 5000-6000 ler konuşuyordu b uzman için demekki devletin ve kapitalizmin sindirme politikaları işe yaramış 3500 nedir yaaa
Keşke belirttiğiniz paraları verseler. Kesinlikle belirttiğiniz ücretler olmalı. Ancak OSGB'ler vermiyo malesef. Bu civarda hep teklifler. Tecrübemizin olmayışını hep kullanıyorlar. OSGB'lerde bir süre çalışıp işi öğrenip, çevre edinip sonrasında bireysel çalışmayı düşünmek daha makul gözüküyor.

adnan deniz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
c sınıfı uzmanlar ortalama 2bin tl alırken siz b iseniz 3.500 tl den aşağı olmalıdır.
Uzmanim kesinlikle tum tehlike siniflarina bakan b sinifi isg profesyonelleri için 3.500 düşük en az 5.000 ve ustu olmalidir.yaptigimiz isin ne kadar tehlikeli olduğunu hatirlatmak istiyorum.

uzmanlık

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Şimdi de OSGB lerden farklı olarak eğitim ve danışmanlık hizmetleri adı altında yerler açılıyor, uzmanı buluyor yada belgesini düşük saat ücretle kiralıyor, işyeri hekimini saat ücretiyle buluyor,satış ve pazarlamacı gibi piyasayı gezip firmalara teklifler veriyor, Aracı kurum gibi iyi paralar kazanıyor, aslında yapılan kanunsuz çünkü OSGB değil ama bakanlık denetleyemiyor.... Bu işin suyu çıkmaya devam ediyor.

adnan deniz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Hakikaten bunu anlamis değilim isg sertifikan var.Osgb veya baskasina is götürmek bir nevi is simsarligi yapmak.etik degil

ayhan759

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar

çalıştığım şirkete ait 4 tane ayrı ayrı şirket bulunmakta.Çok tehlikeli 15 çalışanı olan benzin istasyonu için iş güvenliği ve iş yeri hekimi için osgb 1000+kdv diğer az tehlikeli 33-27ve 14 çalışanı olan 3 şirket için isg hizmetlerini ücretsiz yapacağını sözleşme ile taahhüt etmiş.
Ben mayıs yükselme sınavı ile A sınıfı iş güvenlik uzmanı oldum .Şimdi iş verenim benim teklifimi bekliyor.Sizce ne yapmalıyım.

Egemen_01

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar

çalıştığım şirkete ait 4 tane ayrı ayrı şirket bulunmakta.Çok tehlikeli 15 çalışanı olan benzin istasyonu için iş güvenliği ve iş yeri hekimi için osgb 1000+kdv diğer az tehlikeli 33-27ve 14 çalışanı olan 3 şirket için isg hizmetlerini ücretsiz yapacağını sözleşme ile taahhüt etmiş.
Ben mayıs yükselme sınavı ile A sınıfı iş güvenlik uzmanı oldum .Şimdi iş verenim benim teklifimi bekliyor.Sizce ne yapmalıyım.
Sizde teklif veren OSGB nin tüm taahhütlerini bedavaya yapacağınızı taahhüt edin bence. Bu şekilde işvereninizin gözüne girmiş olursunuz yerinizide garanti etmiş olursunuz mazallah elinizdeki işten de olmayın :)

cenk26

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar, ben A sınıfı uzmanım.Geçen cuma günü Eskişehir de bir osgb firmasıyla iş görüşmesine gittim.Kendileri mail atıp davet etmişlerdi.Randevulaştığımız organize sanayi bölgesindeki işyerlerine randevu saatinden yarım saat sonra geldiler.Benimle görüşen kişi şirket ortağı bir doktor idi.Uzunca bir süre kendisinden ve de osgb lerinden övüne övüne konuştu,işte biz şöyle ciddi firmayız böyle ciddi firmayız falan....Sonra da uzun uzun misyonlarından ve de vizyonlarından bahsetti.Bende saf rollerinde sessiz sessiz beyefendiyi dinledim.Evet konu ücrete nihayet gelmişti,çok ulu beyefendinin benim 160 saat kadarıma önerdiği fiyat müthişti, ne kadar mıydı ,eveett söylüyorum 1500 tl.... Tabii ki ücreti az bulduğumu söyledim, biraz daha nutuk çekti beyefendi ve ayrıldım.Pazartesiye kadar mutlaka aramamı söyledi ,oltaya bir balık takıldığını zanneti herhalde ulu beyefendi....Bir gün sonra aradım ve de teklifinin çok adice olduğunu ilettim beyefendiye, sustu kaldı tabii ki.....Arkadaşlar bunlar kanemici vampire dönüşmüşler iyice ,lütfen kabul etmeyin böyle saçma çok düşük teklifleri. Sömürücü,vahşi kibar beyefendileri de elinizin tersiyle de itin gitsin .....Umarım en yakın zaman da rekabetten yerler bitirirler birbirlerini kanemiciler. Bize düşen ise ,yani tek çıkar yolumuz sanırım örgütlenmekten geçiyor...(forum kuralları uygunsa bu osgb nin ve de görüştüğüm kişinin adını burda yazmaktan da geri kalmayacağımı bildiriyorum.)

ayhan759

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sizde teklif veren OSGB nin tüm taahhütlerini bedavaya yapacağınızı taahhüt edin bence. Bu şekilde işvereninizin gözüne girmiş olursunuz yerinizide garanti etmiş olursunuz mazallah elinizdeki işten de olmayın :)

İşimden olma gibi bir durumum söz konusu değil şu an şirkette satış operasyon müdürü olarak çalışmaktayım.iş veren kabul ederse sadece benzin istasyonu için teklifini kabul edeceğim .Az tehlikeli işler için bu paraya çalışamam .Şu an şirketteki konumum ve rahatım iyi .Bu ücrete korkulu rüya görmek istemiyorum.

Osgb lerin amacı iş vereni az tehlikeli işler için ücret almayarak kandırmak bence.Bu şirketle geçen senede anlaşmamız vardı çok tehlikeli için isg+iş yeri hekimi için 1500+ istiyorlardı az tehlikeli için buraya uğradıkları yok zaten elinden burayı kaçırmamak adına böyle bir teklif verdiklerini düşünüyorum..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.