Soru : İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bende sana yanıt vermedim ki zaten dostum? nasıl sana gitmiş anlamadım? doğru kişiye yolladım yine cevabımı. bendne ötürü olduysada kusura bakma. sen değilsin tabiki muhattap..
Aynı kişiye bende tepkimi dile getirdim çünkü.Zihniyeti hiç hoş değil.::ok::

Berk şentürk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
deftere yazmak yeter diyorsan bu işi bırak.. zira yorumundan da bir sınava girerek alınmış belgeden ne bekliyorsun lafı da senin bu işe uygun olmadığını çok açık gösteriyor. ağır konuştuğumu düşünme lütfen. ölüm bir defa olur. iş kazası bir piyango değildir. denk gelme olasılığını da söyledim yukarda. okumamışın demek ki. yada okudun, ne demek istediğim çağrışım yapmadı.. iş mahkemelerinde işçi 1 sen 0 ile başlıyorsun. bakanlığa bildirmedinse işin bitti.. 3 sene önce esenyurt ta vuku bulan şantiye kazasında içerde olan igu gibi.. hatta igu lar.

iş bırakıp bırakmayacağımı kimseden öğrenecek değilim kendi yaptığım işin mevzuatını gayet iyi biliyorum.Mevcut durumda çoğu kişinin çalışamayacağı enerji ve maden sektöründe çalışmaktayım.Sen işini düzgün yaptığın sürece iş mahkemeleriyle uğraşmazsın ama sen hataları görüpte patron kızar diye yazmazsan o zaman yanarsın ama şu da var benim belirttiğim asıl şeyi sen anlamamışssın sen orada isg uzmanı olmayıp oradaki yönetici pozisyonunda biride olsan yine aynı cezaları alabilirsin.Ayrıca ben burada yoğun olarak maaşlar konusunda ki beklentilere olan yorumu dile getirdim.ağır konuştuğumu sende düşünme biz yerin 700 metre altında çalışan insanlarız iş kazası olmasın birileri ölmesin diye elimizden gelen herşeyi yapmaktayız.

rdmkk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
bır osgb patronun agzından personel maası olarak c ye 1300 tl deneyımlıye 1800 tl dedı. sıgorta tam, araba verıyormus, sehırdısı engelı olmayacak seklınde bırde not koydu. b ıcın 3000tl nın cok oldugunu da soyledı.

kım ne ısterse onu yapsın ancak COOK zorda kalmadıgım surece benı kımse o paralara calıstıramaz.

ıs arayan arkadalara kısa not: osgb patronu acıkca 1 personelle yaptıgım işi 2016 da 3 personelle yapmak zorundayım ancak teklıf fıyatlarımı yukseltemıyorum dıyor.

seytug

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Maaşı da bulamıyorum işte bulamıyorum sınavı geçtim öyle evde oturuyorum

rdmkk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)

ankara
Evet 2 yerle görüştüm birisi 1300 biri 1000 lira dedi kabul etmedim arayan soran yok başka

ankara da olsan yardımcı olmaya calısacagım. sureler uzatıldı ancak suanda osgb ler uzatılmıs surelerın fıyatlarını ısverene yansıtamadılar. yenı sozlesmelerle yansıtıyorlar. bu nedenle ucuza calısacak her ısı yapacak ama para ıstemeyecek personel arıyorlar.

mesela suanda a sınıfı personel aranmıyor yada ortalama 4 5 bın teklıf edıyorlar. nıye b ler bakıyor nasıl olsa. surelerden sonra b lerın fıyatı 2 ayda baya arttıı dıyor osgb patronu, bulamıyorum dıyor.

az bıraz sabret arkadasım yaza kadar pıyasa daha oturmus olacaktır. c ıcın 2500 den asagı vermeyecek kımse, goreceksınız.

seytug

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ankara

ankara da olsan yardımcı olmaya calısacagım. sureler uzatıldı ancak suanda osgb ler uzatılmıs surelerın fıyatlarını ısverene yansıtamadılar. yenı sozlesmelerle yansıtıyorlar. bu nedenle ucuza calısacak her ısı yapacak ama para ıstemeyecek personel arıyorlar.

mesela suanda a sınıfı personel aranmıyor yada ortalama 4 5 bın teklıf edıyorlar. nıye b ler bakıyor nasıl olsa. surelerden sonra b lerın fıyatı 2 ayda baya arttıı dıyor osgb patronu, bulamıyorum dıyor.

az bıraz sabret arkadasım yaza kadar pıyasa daha oturmus olacaktır. c ıcın 2500 den asagı vermeyecek kımse, goreceksınız.
Benim bazı sorunlarım var hemen iş lazım ama hayırlısı süreler artınca sevinmiştim ama piyasa çok durgun maalesef

M. Raşit Sarıyar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Yanlis yapiyorsunz arkadaslar.ucuza calismayin.ben c yim 3200 tl aliyorm.piyasada isi bilen uzman yok .emin olun eger isinizi biliyor ve bildiginizi karsi tarafa hisettirdiginzde istediginiz maasi alirsinz.
Aracı ol bana ben istemiyorum senin aldığın kadarını bana versin 2500 tl cevap bekliyorum çok ciddiyim. çıldırıcam artık kendimizi düşürmeyeceğim diye psikolojim bozuldu başkan

mahir. deniz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba bir şeye kafam takıldı şimdi ben bir a sınıfının yerine bircok inşaata madene bakıyorum kısmı zamanlı olarak oralarda risk analizi acil durum eylem planı hazırlıyorum ve onun isteğiyle onun imzasisini taklit ediyorum sizce bir kaza olsa beni bağlayan bir durum olurmu sonuçta firmalar beni biliyor uzman olarak cevaplariniz için şimdiden tesekkur ederim

oğuzisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Adamin istegiylede yapsaniz baskasinin yerine imza atmak evrakda sahtecilige kadar gider kaldi ki bi sikinti olursa adam seni tanimaz ben imza atmadim kendi taklit etmis der o yuzden yaptigin is bastan yanlis

Bilal Emiroğlu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Mahir Kardeşim,
o iş biraz karışır.
a)A sınıfı ; "Ben öyle bişey demedim, benim imzamı taklit ediyor" der.
b)"Bana bunu zorla A sınıfı yaptırdı, iş korkusu yüzünden, geçim derdi dolayısıyla atmak zorunda kaldım" desen, evrakta sahtecilikten soruşturma yersin.
c)"Külliyen yalan, ben atmadım, ahanda kendi imzası" desen, A sınıfı işyerlerini kafalarsa ve "hayır bizim uzmanımız Mahir" dedirtirse, hepten topa konan sen olursun.
d)"Külliyen yalan, ben atmadım, hepsini kendi attı" desen, diyelim ki imza tavrı yazı analistlerine de gitmese, hadi işverenlerde senin yanında durdu, zor bir sürecin sonunda yırtarsın. Bu seçenek kişisel tahminim %1.

Neden her durumda senin başın yanar biliyor musun?
Çünkü "A sınıfı o işi bağlar. Adamın adamını bulur, bir şekilde ihaleyi sana yıkar."

Forumdaki A sınıflarını savunan arkadaşları, Mahir kardeşimin sorularını yanıtlamaya davet ediyorum.

Not : İşini hakkıyla yapan %10 'luk dilimdeki A sınıfı üstatları tenzih ederim.

seytug

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar merhaba bir şeye kafam takıldı şimdi ben bir a sınıfının yerine bircok inşaata madene bakıyorum kısmı zamanlı olarak oralarda risk analizi acil durum eylem planı hazırlıyorum ve onun isteğiyle onun imzasisini taklit ediyorum sizce bir kaza olsa beni bağlayan bir durum olurmu sonuçta firmalar beni biliyor uzman olarak cevaplariniz için şimdiden tesekkur ederim
A sınıfı uzmanın cesaretine bak hayatta öyle bişe yapmam kendi işimi kendim görürüm ..
Bende bi iki yere A sınıfı uzmanın yanına iş başvurusu yaptım.. mesela bir inşaata başvurdum ben C sınıfıyım benim sorumlulugum ne olur acaba bir kaza olsa .. sonuçta patron A sınıfı

mahir. deniz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İşte birde işin garibi nedir biliyormusunuz adam bilir kişi yanı diplomasını kiraliyor birçok a sınıfı gibi yanı onun cesaretine de hayranim ama diyelim ki benim imzam sıkıntı yok dedi yine bole bir kaza durumunda neyle karşı karsiyayim onu merak ettim çoğu osgb böle diploma kiralayıp c uzmanı gorevlendiriyor arkadaşlar bu sorum aslında birçok c uzman kardeşimin sorusu

seytug

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İşte birde işin garibi nedir biliyormusunuz adam bilir kişi yanı diplomasını kiraliyor birçok a sınıfı gibi yanı onun cesaretine de hayranim ama diyelim ki benim imzam sıkıntı yok dedi yine bole bir kaza durumunda neyle karşı karsiyayim onu merak ettim çoğu osgb böle diploma kiralayıp c uzmanı gorevlendiriyor arkadaşlar bu sorum aslında birçok c uzman kardeşimin sorusu
Ben de bir akrabam yeni öğrendim diplomasını kiralıyormuş uzman olduğunu bile bilmiyordum
aynen bende merak ettim bilen biri cevap verirse seviniriz :)

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Şöyle yorumları okuyorum da.. Sadece şunu diyebilirim.
''Delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkartamamış''
Herkese güzel bir gün diliyorum.

mehmet42

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

olası kaza durumunda önce işveren, sonra uzman ve sen suçlanırsınız. iş güvenliğinin sağlanmamasıyla ilgili hepinizin dahli var. ayrıca sen sahte imza atmaktan ayrıca suçlanırsın

mahir. deniz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İyide ne atamam var ne de benim şahsıma ait imzam hadi bundan sonra adama imzasını attiririz ama ben ne eğitime imza atiyorum nede bir belgeye kanun beni nasıl suçlu buluyor anlaşılması güç . ha yoldan geçen biri desin iskeleniz yanlış yeni tip korkuluklu topuk levhali olucak diye ha ben demisim artı tam zamanlı değilim bunlara rağmen hala bensem bu sistemde ne kanun var ne de nizam !

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.