İş Güvenliği Uzmanlığı Çalışma Sözleşmesi

Konu, 'İş Güvenliği El Kitapları ve İç Tüzükleri' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Yasal mevzuat gereği işyerinde iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorunda olanların tehlike sınıfına göre uygun işyeri uzmanı ile aşağıdaki çalışma sözleşmesini imzalamaları ve bu sözleşmeyi çalışma bakanlığına onaya göndermeleri gerekmektedir. Bundan 3 kopya hazırlanacaktır. Bir kopya Bakanlıkta, 1 kopya firmanızda ve bir kopya iş güvenliği uzmanınız da kalacaktır. Eksikler yada uygunluk onayı mail ortamı ile size iletilecektir. Bundan dolayı formda bulunan e-mail adresi kısmına geçerli bir mail adresi girmenizi öneririm.

İş Güvenliği Uzmanlığı Çalışma Sözleşmesi

Yağmur Çiçek, tuduyaso, nurcihan ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. büşraferide

büşraferide TÜİSAG Üyesi

Peki OSGB ile sözleşmede aynı şekilde olması gerekiyor dimi, Bi de OSGB, bakanlığa iş güvenliği uzmanı ile ilgili hangi belgeleri göndermesi gereklidir. Yardımcı olursanız memnun olurum.

3. Burcu

Burcu TÜİSAG Üyesi

Bu sözleşme olmadığı takdirde yasal olarak sorumlu biz olmuyor muyuz çalıştığımız yerde? Ya da sadece bir üst sınıf belgeyi alabilmek adına çalışma süresini gösterebilmek için mi yapılıyor?

4. Aslı Can

Aslı Can TÜİSAG Üyesi

arkadaslar calıstıgım sırkette ısg uzmanı olarak gorev alcam ancak bakanlıga ve sgk ya nasıl bı bıldırım yapılıyor,ayrıca bgn aldıgım bı yazıda

surecın devamında her bır ıs yerının ''iş yerı yetkılısı'' olarak SGK ya bıldırılen calısanlarının e devlet sıfrelerı almaları ve bahse konu elektronık sısteme ısımlerıne tanımlı olan sıfrelerıyle erısım saglayarak yetkılısı oldukları ısyerınde gorevlendırılen ıs yerı hekımı ıs guvenlıgı uzmanı ve dıger sağlık personelını elektronık ortamda bakanlıga bıldırmelerı gerekmektedır.

dıyor e devlet sıfresıyle ben mı bıldırımde buluncam,nası bı yol ızlenecek bılgısı olan varsa yardımcı olursa sevınırım smdıden teskrler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. durgut

durgut TÜİSAG Üyesi

merhaba, ben de aynı durumdayım, zaten mühendis olarak çalıştığım firmada isg uzmanlığı da yapacağım. Henüz sözleşme yapmadık.
    Konu hakkında bilgisi olanların yardımını rica ediyoruz.

6. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Yönetmelik eklerindeki sözleşmeyi imzalayıp bakanlığa gönderdiniz mi ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. durgut

durgut TÜİSAG Üyesi

benim sertifikam yeni geldi, sözleşmeyi yapıp göndereceğim bu hafta.

8. Aslı Can

Aslı Can TÜİSAG Üyesi

SOZLESMEYI HAZIRLAMAKLA MESGULUM,BI SORUM DAHA OLACAK,4 U AYNI ILDE 7SI FARKLI ILDE OLMAK UZERE SIRKETIN 11 SANTRALI VAR .HER BIRI ICIN AYRI SOZLESME YAZIORUM,HEPSINE DE ISCI SAYISINA GORE CALISMA ZAMANI YAZACAM DIMI?ISCI SAYISI*15 DK YANI,TAM ZAMANLI YAZMIYORUM

9. oezguel

oezguel TÜİSAG Üyesi

aslı can, iş yeriniz "tehlikeli" grupta ise çalışan başına...
    santraller "çok tehlikeli" grupta değil mi?
    çalışan başına 20 dk olmalı

10. Aslı Can

Aslı Can TÜİSAG Üyesi

hazır beton santrallerı tehlıkelı sınıfta,bu arada bırden fazla uzman bulundurulabılıyor mu

11. Filiz yıldız

Filiz yıldız TÜİSAG Üyesi

işverenle aramızdaki yapılack bir sözleşmenin örneği varmı?

12. Filiz yıldız

Filiz yıldız TÜİSAG Üyesi

ek4b nin dışında

13. YEŞİM

YEŞİM TÜİSAG Üyesi

iş Yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirecek işyerlerinin dikkatine.

Ekli Dosyalar:

erkanersoy bu yazıya teşekkür etti.
  14. YEŞİM

YEŞİM TÜİSAG Üyesi

sözleşme örnekleri.

Ekli Dosyalar:

alibey, OGNSZMS, erkanersoy ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  15. Hasan Basri DEMİR

Hasan Basri DEMİR TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar elinde şirketlerin uzmanlarla veya osgbleri şirketlerle yapmış olduğu sözleşme örneği olan var mı?

16. Bahadır YAMAN

Bahadır YAMAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Merhaba;

Ben bir işyerinde tam zamanlı olarak çalışmaktayım. ( haftalık 45 saat)

Bu işime ilave olarak boş zamanlarımda farklı firmalarda işçilere İSG eğitimi verebilir miyim? Yazal olarak bu mümkün mü?
    Eğer Mümkünse;
    söz konusu eğitim verdiğim firma, verdiğim eğitim karşılında çalışanlarına eğitim verme yükümlülüğünden hangi belge ile kurtulacak, aramızda nasıl bir sözleşme yapmamız lazım?
    Ücreti nasıl alıp belgelendirmem lazım, vergisini nasıl ödemem lazım?
    Bilmiyorum bu sorunun yeri bu forum sayfası mı ama yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

17. Mehmet ÖZKAN

Mehmet ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

sınavdan başarılı olduğumuz zaman sertifika ne kadar sürede elimize geçiyor yardımcı olurmusunuz?

18. yeni çıkan yönetmelikle uzman bireysel eğitim veremiyor.

19. ma_den_ci

ma_den_ci TÜİSAG Üyesi

21 ekim 2012 sınavında geçtim srtifika elime 15 ocak 2013 ulaştı

OGNSZMS bu yazıya teşekkür etti.
  20. Hakkı Varol

Hakkı Varol TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, şimdi anlayabildiğim kadarı ile,
    isgkatip üzerinden sözleşme yapılıyor ve bakanlığa belge gönderimi olmuyor.

Peki bunun dışında bir işlem var mıdır?

bir de, Çalıştıkları işyerlerinde görevlendirilenler, çalışma tecrübesi için SGK da ünvan değişikliğine gidecekler mi?

FUNDA3426 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica