Tartışma Iş Kazalarının Karakola Intikal Etmesi

Konu, 'Güncel Duyurular, Tartışmalar, Forum Hakkında' kısmında fcaral tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. fcaral

fcaral TÜİSAG Üyesi

Merhabalar Arkadaşlar;
    OSGB 'de görev yapmaktayım. Bir hafta içerisinde iki farklı firmamda iki adet küçük çapta iş kazası meydana geldi. İki kaza sonrasında da, kazazede ve işveren karakola çağrıldı.
    Bildiğim kadarı ile, kazalar sonrasında kazanın karakola intikal etmesi gibi bir durum söz konusu değildi. Sanırım artık tüm kazalar sonrasında bu tür bir işlem gerçekleşiyor. Bu tarz olaylar ile karşılaşan uzman arkadaşlar da konu ile ilgili örnekler verebilir ise sevinirim.

2. Mustafajeo

Mustafajeo TÜİSAG Üyesi

uzman olarak çalışmadım ama şantiye şefi olarak işçi makineden düştü, karakola gidildi tutanak tutuldu.

3. eniskanisanli

eniskanisanli TÜİSAG Üyesi

işveren vekile olarak 3-4 defa gitmişliğim var.Genelde şahitleri de isterler ve kasıt var mı , bilerek mi yapıldı diye sorgularlar. Kaza geçiren işçiye ve şahitlere de kasıdı sorarlar.Kasıt yoksa Savcıya gider ve kovuşturmaya yer olmadı kararı çıkar

4. Kurtankara

Kurtankara TÜİSAG Üyesi

İşyerinde meydana gelen kaza ve yaralanmalarda polis tutanağı mutlaka tutuluyor. Ya karakola çağırıyorlar yada polisler gelip tutanak tutuyorlar. Ben de bu tür bir olaya tanık oldum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica