İş Sağlığı Ve Güvenliği Yol Haritası

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında Hakan TOSUN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,
    Hazırlamış olduğum Yol Haritası umarım az da olsa işinize yarar!
    Eksikler mutlaka olacaktır, bu başlık altında İSG Yol Haritasını Geliştirebiliriz diye düşündüm.
    Kazasız Çalışmalar...

Ekli Dosyalar:

nasibal35, EmreCrn, ibrahim zeybek ve 186 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Yol Haritası 2. Tur...

Ekli Dosyalar:

nasibal35, KAMURAN CAN, EmreCrn ve 155 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Hakan bey,
    Elinize sağlık. Paylaşımınız için teşekkür ederim.
    iyi çalışmalar,

mutozor bu yazıya teşekkür etti.
  4. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Ben Teşekkür ederim,
    Az da olsa Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana,
    Dayanışmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum, Forum sayesinde yeni bilgiler ediniyoruz sayenizde.
    İyi Akşamlar, kolay gelsin...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

glryvz, serdarpala, ferhat dudu ve 13 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

eline koluna sağlık. bu kadar yaralı dosyaları bir arada bulmak kolay değil.

6. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar az da olsa çorbada tuzum olduysa ne mutlu bana!!!
    Bu bilgi havuzu büyüdükçe bizlerin de Dökümantasyon yükümüz biraz daha hafifleyecektir.
    En azından aradığımız dökümana daha çabuk ulaşıp hızlı bir şekilde işlerimizi halledebileceğiz!
    Bilgi Paylaştıkça Çoğalır!
    Herkese kazasız çalışmalar...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. vertical

vertical TÜİSAG Üyesi

Bu işe yeni başlamış olmamdan dolayı yol göstericiliğinin önemini anlatamam.Gerçekten çok güzel bir paylaşım, çok teşekkürler...

8. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Sevgili Meslektaşım farklı bir format olduğu için inceledim.Emeğine sağlık bu hazırladıkların bir firmada OHSAS 18001 sisteminin oturtulması açısından faydalı dökümanlar.

9. ordu52

ordu52 TÜİSAG Üyesi

ne kadar teşekkür edilse azdır ama her çok azdan oluşur değilmi;) emeğinize sağlık... sizinde dediğiniz gibi bilgi paylaşıldıkça çoğalır...

10. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Helal olsun yakışır Madenci meslektaşıma.Teşekkürler.En azından değişik formatlar görmüş olduk...
    Fotoğrafında kırmızı baret neden giyiyorsun?Bunu anlayamadım.Özel bir baret mi? Bildiğim kadarı ile kırmızı renk baretler genelde elektrikçiler tarafından giyiliyor.

11. Halim Bayrak

Halim Bayrak TÜİSAG Üyesi

Hakan Bey

Allah emeğini kazasız günlerle ödüllendirsin.

12. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Sevgili meslektaşım, Sağlık Güvenlik Planında İş Güvenliği için Kırmızı Bareti uygun gördük, daha dikkat çekici bir renk, şantiyede her yerden görülebiliyor!!!:))

serdarpala bu yazıya teşekkür etti.
  13. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Bu arada Teşekkür eden tüm arkadaşlara bende teşekkür ederim.
    Burada herkes paylaştığı fikir ve dökümanlarla birbirine destek oluyor, mesleki Dayanışma budur işte...
    Herkese Kazasız, Belasız, mutlu Günler, iyi çalışmalar....

14. Sabri ARI

Sabri ARI TÜİSAG Üyesi

Hakan bey merhaba,
    Bir eğitimci olarak değerlendirince, paylaşımınız ve verdiğiniz bilgiler çok değerli.
    Kendim ve meslektaşlarım adına size çok teşekkür ederim.
    İyi çalışmalar.

Sabri ARI.
    Kalite Yönetim Temsilcisi
    Eğitim Uzmanı
    C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

15. buketdemir

buketdemir TÜİSAG Üyesi

çok güzel bir yol haritası.emeklerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler Hakan bey.benim gibi yeni başlayan uzmanlar için çok güzel oldu bu paylaşımlar :alkış:

16. Ali Rıza Erdoğan

Ali Rıza Erdoğan TÜİSAG Üyesi

Hakan bey paylaşımlar için çok teşekkürler süper olmuş. KKD tutanağı ile ilgili olarak gördüğüm kadarıyla bazı yerlerde çalışanları teslim edilen bütün KKD ler ile resmini çekip o resmi dosyaya ekleyip çalışana yukarda ki resimde geçen bütün ekipmanları aldım şeklinde onaylatıp imzalattıklarını gördüm. Özellikle bu şekilde olursa olurda ölümlü bir kaza olduğunda çalışanlar imzalanan belgelere bazı KKD lerin sonradan işaretlendiği hakkında bir iftirada bulunamıyormuş. Benzer bir dosyayı ekledim incelemeniz için.
    Saygılar

Ekli Dosyalar:

nasibal35, e-mine, erkan aktaş ve 14 kişi daha buna teşekkür etti.
  17. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Çok Güzel bir konuya değinmişsiniz, hakikaten imzalattığımız zimmet formları ne kadar gerçekçi tartışılır. Başımıza gelmeden düşünemiyoruz bazı şeyleri. Dediğiniz gibi resimlerle desteklediğimiz zaman çok daha gerçekçi olacaktır ve hiçbir şüpheye mahal vermeyecektir.
    Paylaşım için çok teşekkürler!!! Kazasız Günler..

vagaturk bu yazıya teşekkür etti.
  18. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Hakan bey
    gerçekten takdire değer bir paylaşım olmuş bir kez daha teşekkürler
    İkinci kısımda verdiğiniz İSG prosedürü.pdf dosyasının eklerinde bazı eksiklikler var ,sizde mevcutsa onları da eklemenizi rica ederiz. İyi çalışmalar

19. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

çok teşekkür vardı gözlerim acıdı sonunu takip etmekten,

elinizie sağlık ben 2013de gireceğim sınava kurs da 30 ekim başlıyor.. sizin givenlik sınıfınız merak ettim.. ? bir de şunu soracağım.. kurstan çıkmış bir kimyager isg uzmanı işin başına geçince 1-2 ayda kırık dökük işe koyulabilir mi... gerçi bunda kişinin zeka kapasitesi, tecrübesi ve analiz yeteneği de önemli.. bu kadar belgeyi üşenmeden yükleyen sadece ben bileyim kimse öğrenmesin demeyen birisinin görüşleri önemli

teşekkürer

20. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Murat Bey,
    Ben C Sınıfı Uzmanım, Şu anda sektör olarak İnşaat alanındayım. Maden Mühendisi olmama rağmen İnşaat sahasında yabancılık çekmeyeceğimi düşündüm ve bu sektöre giriş yaptım. Nitekim öyle oldu, çok fazla yabancılık çekmeden kısa sürede adapte oldum. Tabi hiç alakamın olmadığı bir sektörde olsaydım illaki zorluk ve yabancılık çekerdim. Ama Korkunun ecele faydası yok, Bu işi yapacaksak ve Her sektörde her an çalışmaya hazır olmalıyız. Kimyager olman diğer sektörlerde çalışamayacağın anlamına gelmez, kimyasallara yabancı olmaman avantaj bence, kimse gözünü korkutmasın, umarım herşey gönlünce olur.
    Herkese Kazasız Günler,

mikrop bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica