İşçilere İsg Sınavı

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında MehmetZengin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

mevzuatın varlığını bilirler ama neydir nasıldır bilemezler ve aslında haklısınız devlet üst düzeydekileride sınava veya denetlemeye maruz bırakmalılar hemde ciddi bir şekilde.

2. msezgin

msezgin TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    Şayet bir yetki verilmeyecekse, yetki belgesi verilmeyecekse geri dönüş (sınav) yapılmayacağı öğretildi. Bunu da "eğiticilerin eğitimi " eğitim programına katıldığımızda söyleyenler Prof. titrine sahip eğiticilerdi. Bilginize...

3. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

İş Kanunu
    Madde 77 -

İşverenler işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için gerekli her türlü önlemi almak, araç ve gereçleri noksansız bulundurmak, işçiler de iş sağlığı ve güvenliği konusunda alınan her türlü önleme uymakla yükümlüdürler.
    İşverenler işyerinde alınan iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine uyulup uyulmadığını denetlemek, işçileri karşı karşıya bulundukları mesleki riskler, alınması gerekli tedbirler, yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek ve gerekli iş sağlığı ve güvenliği eğitimini vermek zorundadırlar. Yapılacak eğitimin usul ve esasları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak yönetmelikle düzenlenir.

4. 0306020

0306020 TÜİSAG Üyesi

ben ilk uzmanlık zamanımda öyle bir eğitim verdimki işletme 1 tam gün durdu adamlara öyle slaytlar öyle sorular hazırladım ki bence mükemmeldi lakin işçinin biri parmagını kaldırıp hocam ben ve bu ortamdaki 10 arkadaş okuma yazma bilmiyoruz bir çoğumuz ilkokul mezunuyuz senın bu sınavları nasıl yapacaz diye sorunca iş de orada anladım ki vermiş oldum eğitimin seviyesini çok çok aşagıya çekmem lazım sonrasında hep resim hep video ve sordugum sorularda çok çok kolay itfayenın numarasını soruyorum ama yapamayan insanlar var malesefki

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

bernat, taylantalu, Murat KOÇAK ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

evet ironik ama karşılastığınız bu durumda Türkiye'mizin bir gerçeği... Ders niteliğinde bizler için

6. uzman89

uzman89 TÜİSAG Üyesi

paylaşımlar için gerçekten çok teşekkür ederiz. Acil durum eğitimleri sonrasında yapılacak olan sınav için elinizde test - soru var mıdır?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica