İsg Mevzuat Takip & Gereklilik Listesi

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında selin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. selin

selin TÜİSAG Üyesi

Merhaba,

İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına göre işçilere verilmesi gereken eğitimler, tutulması gereken kayıtlar, genel işletme içi kontrol ve gözlemlerle ilgili bir dosya hazırladım. Ben makina imalat sektöründe olduğum için malesef içerisinde maden, inşaat gibi sektörler için özel mevzuat şartları yok; eğer o sektörlerde iseniz eklemeler yapmanız gerekecektir.
    Gözden kaçırmış olduğum noktalar olabilir, geliştirerek, yol gösterici yeni dokümanlar paylaşabiliriz. Umarım sizler için yardımcı bir doküman olur.

Saygılarımla,

Selin Aras
    Çevre Mühendisi - C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

Ekli Dosyalar:

2. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Mevzuata dayandırmanız çok güzel olmuş. Elinize sağlık. Bende kendi tablolarımı böyle mevzuata dayandıracağım. Güzel bir fikir oldu.Teşekkürler.

selin bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ulaş Devrim YURDABAL

Ulaş Devrim YURDABAL TÜİSAG Üyesi

Ben de mevzuat bazlı risk değerlendirmelerinde ve ya işyeri incelemelerinde başlangıçta yönetmelik üzerinden gitmek isterseniz size yardımcı olabilecek örnek bir yönetmelik kontrol formu gönderiyorum.Eğer mevzuat bazlı risk değerlendirmesi yapacak olursanız ve ya mevzuat üzerinden eksiklikleri tespit etmek isterseniz hazırlayacağınız yönetmelik kontrol formları üzerinden kendinize bir güzergah belirleyebilirsiniz.

Bahsekonu hazırladığım örnek yönetmelik kontrol formu ek'tedir.

iyi çalışmalar...

4. tumay

tumay TÜİSAG Üyesi

Merhaba;

Bende OHSAS 18001 sürecinde hazırlamış olduğum isg mevzuat takip tablosunu paylaşmak istedim umarım yardımcı bir döküman olur, herkese iyi çalışmalar dilerim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

5. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Çok profesyonelce hazırlanmış bir döküman, teşekkür ederiz

tumay ve selin bu yazıya teşekkür etti.
  6. Quintana

Quintana TÜİSAG Üyesi

hocam bunun günceli mevcut mu :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. 6666

6666 TÜİSAG Üyesi

Bugün oluşturduğum güncel listeyi indirebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

8. ygtr hoca

ygtr hoca TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Kendiniz hazırlamışsınız görünüyor (özellikler-ayrıntılar-yazarlar),bravo kullanışlı ve faydalı tebrik ederim.

6666 bu yazıya teşekkür etti.
  9. ygtr hoca

ygtr hoca TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Bravo , görünce sevindim;
    Araştıran, üreten, geliştiren kişilerin (uzmanların) olması beni yeniden umutlandırdı.
    Selamlar
    Başarılar

10. 6666

6666 TÜİSAG Üyesi

Maalesef mi desem yaklaşık bir günümü aldı ama sevindim iyi günlerde kullanın

11. zeytinbaris

zeytinbaris TÜİSAG Üyesi

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü ........ BAŞLIKLARI VAR. KAÇIRDIĞIM BİR YER Mİ VAR YOKSA TÜZÜKLE İLGİLİ ALANLARI SADECE BİLGİ OLSUN DİYE Mİ EKLEDİNİZ.

12. Derya u.a.

Derya u.a. TÜİSAG Üyesi

Ben çok tehlikeli iş yerleri için operatörlere ve şoförlere göz muayenesi zorunluluğu ile ilgili bir dayanak bulamıyorum, yönetmelik vs. yardımcı olur musunuz? teşekkürler

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. yasal mevzuat takip listesi

,
  2. yasal gereklilikler

Yandex.Metrica