Soru Isg Uzmanları Sertifika Iptalleri

Konu, 'İSG Katip Hakkında' kısmında BAYRAM ŞEKER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. BAYRAM ŞEKER

BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben ocak 2011 de sertifikamı aldım sistemde sertifika durumum iptal diyor. nedeni ne olabilir aramadığım yer kalmadı birtürlü cevap veremiyorlar. benzer durumda olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi

2. meltem üzel

meltem üzel TÜİSAG Üyesi

yeni çıkan kanundan sonra sertifikanızı yenilediniz mi ?

3. BAYRAM ŞEKER

hayır nasıl yeniliyecez
    tekrar sınavamı gircem

4. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

tekrar sınava girmeyeceksiniz
    5 günlük yenileme eğitimleri var eğitim kurumlarının hemen hemen hepsinde bu yenileme eğitimi veriliyor
    eğitim sonunda yeni belge işlemlerinizi de onlar yaparak belgeyi gönderiyorlar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. BAYRAM ŞEKER

hocam 2 senede nasıl yenileme oluyor daha belgeyi kullanmadık bile

6. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

malesef

6331 sayılı kanun

Mevcut sertifika ve belgeler ile ihtar puanlar
    ı
    GE
    ÇİCİ MADDE 5
    (1) Bu Kanunun yayımı tarihinden önce Bakanlıkça verilen işyeri hekimliği, iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hemşiresi sertifikası veya belgesi ile Türk Tabipleri Birliği tarafından verilen işyeri hekimliği sertifikası sahiplerinden belgeleri geçersiz sayılanlar, mevcut belge veya sertifikalarını bu Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde Bakanlıkça düzenlenecek belge ile değiştirmeleri şartıyla bu Kanunla verilen bütün hak ve yetkileri kullanabilirler. Aynı tarihten önce eğitim kurumlarınca verilen işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı eğitimlerini tamamlayanlardan eğitimleri geçersiz sayılanlar ilgili mevzuata göre sınava girmeye hak kazanırlar. Hak sahipliğinin tespitinde Bakanlık kayıtları esas alını
    r

yayım tarihi 30/06/2012.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. BAYRAM ŞEKER

eren bey bana sertifikayı çalışma bakanlığı verdi ocak 2011 de şuandada aynı eğitim ve aynı belge veriliyor 2 senede bir yenilememi olur ben bunu anlamıyorum

8. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

malesef öyle
    6331 sayılı kanun yayım tarihi 30/06/2012 bu tarihten önce ki belgeler yenilemeye tabi
    ancak bu konuda bakanlığın günahı yok belge iptallerini danıştay yapmıştı
    bu yenilemeden sonra bildiğim kadarıyla birdahaki yenilemeler beş yılda bir olacak

9. BAYRAM ŞEKER

hocam durum böyleyse bakanlık neden yazıyla bunu bizlere bildirmiyor. benim anlamadığım bu

10. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

bu bildiriler bakanlığın sitesinde yayınlanıyor
    hatta danıştaydaki davanın süreçleri hakkında da bilgi var

11. meltem üzel

meltem üzel TÜİSAG Üyesi

sanırım bir karışıklık oldu yanlış anlamadıysam sizde 25 aralık 2010 sınavına girdiniz ve belgenizi aldınız

sonra da belgeler iptal oldu

yeni çıkan kanundan sonra belgeler değiştiriliyor eğitim almayacaksınız sadece belgenizi bakanlığa gondereceksiniz ve size yeni belge gönderecekler .
    Ekteki belge işinize yarayacaktır.

Ekli Dosyalar:

BAYRAM ŞEKER bu yazıya teşekkür etti.
  12. cbicerer

cbicerer TÜİSAG Üyesi

ben yenileme eğitimi hakkında bişey göremedim sadece dilekçe, eski sertifika aslı, lisans diploması onaylı örneği, nüfus cüzdanı onaylı örneği, belge ücretine ilişkin dekont istiyorlar kanun yayın tarihinden itibarende 1 senede süre vermişler. eğitim nerde geçiyor kaynak gösterirmisiniz.

13. BAYRAM ŞEKER

meltem hnm dileyin benden ne dilerseniz bende 2 gündür uyuyamıyo

14. meltem üzel

meltem üzel TÜİSAG Üyesi

rica ederim çünkü bende aynı durumu yaşadım
    size bir önerim olacak 0312 296 64 71 nolu telefondan belge ücretinin en son ne kadar olduğunu öğrenin eksik yatırırsanız olmuyor elinizi de çabuk tutun çünkü bu hakkımız 1 hazirana kadar geçerli

15. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar yenileme eğitimi almamak tüm diplomalar için geçerli değil
    kanunun yürürlüğe girmesi tarihinden 5 yıl önce alınmış diplomalar yenilemeye tabi yani 30/06/2007 öncesi tüm diplomalar geçersiz
    sebebide yukarıda yazdığım gibi 5 yılda bir vize ve yenileme eğitim şartı

16. cansuisg

cansuisg TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benim belge 20.01.2012 tarihli 6331 sayılı 30.06.2012 tarihli kanundan önce benimde yenilemem gerekli mi? isg katipten kontrol ettim.seltifika türü olarak c sınıfı iş güvenliği uzmanı yazıyor.İptal vs yazmıyor yani.

17. BAYRAM ŞEKER

meltem hnm ben ankara gidip kendim belge yenileyebilirmiyim? postayla gönderirsenm çok uzar hemen halletmek istiyorum

18. meltem üzel

meltem üzel TÜİSAG Üyesi

bildiğim kadarı ile o şekilde olmuyor ama bence siz vermiş olduğum numara ile görüşün

19. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

ankaraya gidip sadece teslim edip gelmiş olursunuz
    orada bekliyerek yeni belgeyi alamazsınız malum devlet işi
    ben belgem ankaraya ulaşması ile beraber üç günde bir siteden durumunu kontrol ettim işlemde,evrak onayda,imzada şeklinde uyarılar ile 10 günde geldi

adres; çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı
    iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğü
    inönü bulvarı no;42 pk;06520
    emek/ankara

zarf üzerine görünür bir şekilde mutlaka gelen evrak yazmalısınız

20. cbicerer

cbicerer TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benim belgem 19 ocak 2011 tarihli. sitenizde yazılanları görünce bende belgelerimi hazırlayıp yenilemek için dilekçe yazıp gönderdim bana gelen cevapta sertifikam geçerli olduğu ve yatırılmış olan parayı geri alabileceğimi yazıyor. birde alt tarafa not yazmışlar notu aynen yazıyorum.
    Not: İşyerleri ile sözleşme yapıp çalışabilmeniz için yetkilendirilmiş eğitim kurumlarndan yenileme eğitimi alarak belgenizin vizesi Genel Müdürlüğümüz'den uzattırmanız gerekmektedir.
    yazıyor. daha benim 5 yılım dolmadı. yenileme eğitimi almalımıyım. yardımlarınızı bekliyorum

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica