Işveren Vekili Pozisyonunda Isg Uzmanları

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında BAYRAM ŞEKER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. BAYRAM ŞEKER

BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben şirket müdürü ve aynı zamanda isg uzmanıyım. burası çok ortaklı bir ltd. şti. en yetkilisi benim tespit ve öneri defterine işveren olarak kime imza attırmam gerekiyor. yani bir kaza olması durumunda kendimi nasıl kurtara bilirim. sonuçta ben ortak değilim ama ortak olanlarında herhangi bir yetkisi yok.

2. BAYRAM ŞEKER

arkadaşlar beni ipten alacak birisi yok mu?

3. alix

alix TÜİSAG Üyesi

kendiniz yazmıssınız şirket müdürüsünüz imza yetkiniz var haliyley şirket müdürü olduğunuz için işveren vekilisiniz

4. BAYRAM ŞEKER

iyi ama onaylı deftere tespit ve önerilerimi yazdıktan sonra yine bir iş kazası olursa parti yine bana kalıyor ben o açıdan kendimi kurtarmak istiyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. sukru_ozgur

sukru_ozgur TÜİSAG Üyesi

Şirketi telsim ve ilzama yetkili kişiye imzalatmanız gerekiyor.Yönetim kurulu başkanı olabilir,Yönetim KURULU % 51 oyla şirketi Çalışma bakanlığı ve İş sağlığı ve güvenliği konularında bir üyesini görevlendirirse işveren odur.Eğer bu yetkiler size verilmişse işveren vekili siz olabilirsiniz.Yalnız size bu yetkinin bu kapsamda yazılı olarak verilmesi sizinde kabul etmeniz gerekir.

6. BAYRAM ŞEKER

haklısınız galiba hocam yapacak bişeyyok bu konuda tüm riskleri alacaz. ama tıp merkezi değilde daha tehlikeli bir iş olsaydı bence bu pozisyonda yapılmazdı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica