Işverenden Korkan Isg Uzmanları

Çağdaş Özçam

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar,öncelikle çoğu mesajlar da işverenden paramızı aldığımızı söyleyip tabiri caizse sesimizi yükseltemediğimizi söylüyorsunuz,hemen hemen her konuda işşiz kalma gibi bir durum ortaya atılmış,1 sene öncesine kadar ben de aynı şeyi yaşıyordum,ta ki bir iş kazası yaşayana kadar,büyük bir iş kazası değildi fakat defalarca yönetmie söylediğim bir konu ile alakalı kaza olmasına rağmen ihale bende kalmışdı,o günden sonra anladım ki aklımızdakileri çatır çatır söylemeliyiz,sözlü birşey yapamıyorsanız yazılı olarak bildirmeliyiz,kanun maddelerini de bu yazımızın içine atarak..

Noter onaylı defterimiz var kapı gibi,işverene imzalatamıyorum,işveren bakmıyor gibi bahaneler lütfen atmayın ortaya,bakmazsa bakmasın,o defterden işveren veya işveren vekili sorumludur diye ibare var,bakmaması daha iyi,herşeyi yazabiliriz,size birşey istediği zaman kızıyorsa işveren olası durumunda karşılaşabilinecek olayları senaryo halinde yazılı olarak atın gitsin.

Özellikle müfettişler denetimlere geldiklerinde görmedikleri şeyleri bile yazdırın tutanağa,işveren ondan anlıyorsa eğer,bahaneyle yaptıtırsınız istediklerinizi..

Denemeden bilemezsiniz arkadaşlar,siz birşeyler yapmadıkça,ben paramı alırım gerisi önemli değil dedikçe Türkiye'de iş güvenliğini geliştirmemiz mümkün değil..6331 sayılı kanun çıkdıktan sonra iş ilanlarına bakınız..ne kadar çok arttı,haziran 2013 de daha da artacak,2014 ocakda çok daha artacak,iş korkunuz olmasın,şu ankinden biraz daha az maaş alırsınız ama kafanız rahat olur.

Yazımı içimden gelerek hızlı bir şekilde yazdım,imla hataları için kusura bakmayın,işverenle sıkıntı yaşayan arkadaşlar var ise yardımcı olabilirim bazı konularda,en azından biraz kafanız rahatlar :)

Saygılar;
Termodinamik

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.