Işverene Isg Çalışmalarını Nasıl Raporlarsınız?

Konu, 'Prosedür, Talimat, Form vb. Hakkında' kısmında Uzman Ahmet tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar İSG çalışmalarını işverene raporlamak için hangi yolları izliyorsunuz?

muratyen bu yazıya teşekkür etti.
  2. Görkem Yargül

Görkem Yargül TÜİSAG Üyesi

ben yaptığım herşeyi fotokopi çektirerek sekretere veriyorum ayrıca hafta bir gün patronla isg konularını konuşuyoruz tabi yanında çay ve kuru pastayla :):)

muratyen ve Uzman Ahmet bu yazıya teşekkür etti.
  3. Elif DALKILIÇ

Elif DALKILIÇ TÜİSAG Üyesi

ben OSGB de çalışıyorum her gittiğim firmada o gün ne yaptım neler gördüm nasıl düzeltilmeli neler düzeltilmiş ve hangi eksiklikler devam etmekte şeklinde uzun bir mail raporu hazırlayıp hem işverene kendi patronuma da bilgi geçerek mail atıyorum. tabi tespit öneri defterine yazmayı ihmal etmiyorum aynı şeyleri tespit öneriye de yazıyorum.

cuma köse, ktyztkn, muratyen ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Belli bir format yok sanırım madde madde yazıyorsunuz anladığım kadariyla

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

muratyen bu yazıya teşekkür etti.
  5. Elif DALKILIÇ

Elif DALKILIÇ TÜİSAG Üyesi

Şık bir mail atmak her zaman iyidir tespit öneriyi imzalatırken size az sonra rapor da atacağım diyorum. açık ve sade bir dille raporumu yazıyorum. bu işverenlerin çok hoşuna gidiyor. hem de maillerin yasalar önünde geçerliliği vardır. hem de osgbdeki patronum bu mailler yoluyla beni takip edebliyor hem de diğer işveren patronumunda konuyla ilgilendiğini görüyor. böyle olunca kimse bu uzman çalışmıyor tespit öneriye yazıp yazıp gidiyor diyemiyor.

6. Reşat DEMİRBAŞ

Reşat DEMİRBAŞ TÜİSAG Üyesi

uygun tablolama ve o güne aıt resımlerle oluşturulan rapor işverene gonderılır ayrıca deftere işlenir ,yedeklemeniz her daim hazır olmalı,söz uçar yazı kalır

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

cuma köse ve muratyen bu yazıya teşekkür etti.
  7. segül gül

segül gül TÜİSAG Üyesi

bu çok iyiymiş :)

8. Engin Halıcıoğlu

Engin Halıcıoğlu TÜİSAG Üyesi

Gördüğüm herşeyi onaylı deftere yazıp işverene imzalatıyorum.

9. izmir35

izmir35 TÜİSAG Üyesi

çok aciliyeti olmayan, ya da hayati tehlikesi olmayan konuları deftere yazmadan önce pc de tarih, firma bilgileri belirterek 2 nüsha halinde çıktısını alıp altını kaşe ve imza yapıyorum, iki nüshayı işyeri hekimi ve işverenede imzalatıp bir nüshasını işverene veriyorum. makul sürede uygunsuzluklar giderilmezse defterede yazıyorum. işverenin imzalayıp, imzalamaması beni çok ilgilendirmiyor :)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica