Işyeri Hemşiresi Çalıştırma Zorunluluğu ?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında ikeremk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. ikeremk

    ikeremk TÜİSAG Üyesi



    Merhaba arkadaşlar,

    30 kişinin çalıştığı çok tehlikeli bir işletme için OSGB'den teklif aldık.

    Teklifin içine, işyeri hemşireside dahil edilmiş.İşyeri hemşiresi çalıştırma zorunluluğum varmı 30 kişinin çalıştığı çok tehlikeli işte ?.Eğer var veya yok ise bunla ilgili yönetmelik maddesini paylaşabilirmisiniz.

    Teşekkürler.



     
  2. Sorgulayan Adam

    Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi



    İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik Madde 19-1

    Diğer sağlık personelinin çalışma süreleri
    MADDE 19 – (1) Diğer sağlık personeli, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:
    a) 10’dan az çalışanı olan ve az tehlikeli veya tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan başına yılda en az 35 dakika.
    b) Diğer işyerlerinden;
    1) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 6 dakika.
    2) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 9 dakika.
    3) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 12 dakika.





     
  3. akif.dogan

    akif.dogan TÜİSAG Üyesi

    Diğer sağlık personelinin çalışma süreleri
    MADDE 19
    – (1) Diğer sağlık personeli, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:
    a) 10’dan az çalışanı olan ve az tehlikeli veya tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan başına yılda en az 35 dakika.
    b) Diğer işyerlerinden;
    1) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 6 dakika.
    2) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 9 dakika.
    3) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 12 dakika.

     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica