Işyeri Reçetelerinde Eczane Kotası

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında doktornext tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. doktornext

doktornext TÜİSAG Üyesi

ben boluda işyeri hekimiyim,boluda birkaç yıldır bence rekabete ve insani değerlere aykırı bir uygulama var,o da şu ki;eczanelerin işyeri reçeteleri için belirli bir kotası var,bana bu reçete kaç gün geçerli diye soran asgari ücretli işçim,nedenini sorduğumda 3 tl+ilaçların %20 si için parası olmadığını söyleyip birde şehirde bir kaç kilometre mesafede kotası dolmamış eczane aramak zorunda kalıyor,bu bence insan haklarına da aykırı,sayın bakan a da mail attım bu konuyu ama henüz bir değişiklik olmadı,ilinde benzer uygulamalar olan varmı ve ne yapılabilir bu konuyu düzeltmek için?

2. doktornext

doktornext TÜİSAG Üyesi

yokmu çalışıp başına benzer durum gelen?

3. doktornext

doktornext TÜİSAG Üyesi

peki sizin ilinizde eczane kotası yokmu?

4. kalitek

kalitek TÜİSAG Üyesi

Düzcede işyeri hekiminin yazdığı ilaça 3 Tl artı fark ödedim.Kota konusunda herhangi bir sıkıntı duymadım.Teknorot işyeri hekimimiz ile görüşebilirsiniz.
    Metin Bey

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

doktornext bu yazıya teşekkür etti.
  5. SEG

SEG TÜİSAG Üyesi

bu konu eczacı odasının yerel şubesinin uygulamasıdır muhtemelen. yoksa başka yerlerde bu yok. Onların birlik başkanlığına vs şikayet edilmesi gereklidir diye düşünüyorum

doktornext bu yazıya teşekkür etti.
  6. doktornext

doktornext TÜİSAG Üyesi

şikayet etmemize gerek kalmadan devletin birimleri bunu görmeli aslında

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. güldeniz23

güldeniz23 TÜİSAG Üyesi

İşyeri reçetelerine Eczanelerin istanbulda da kota uygulaması var.İş yeri hekimindeki kota uygulaması haksız rekabeti önleyici bir önlem olarak uygulanmaya konulmuş ve yıllardır İstanbulda uygulanıyor.
    İşyeri hekiminin yazdığı reçeteden sgk nın uygulaması olarak hasta 3 tl reçete ücretini eczaneye ödemek zorunda.Nasıl ki özel hastaneye gittiğinde çalışansa 15 tl yi 12+3 olarak ödüyorsa emekli ise maaşından kesiliyor ise.Devlet hastaneleride çeşitli fiyatlandırmalara tabii kılınmış durumda.
    iyi çalışmalar.

8. doktornext

doktornext TÜİSAG Üyesi

ya zaten ödenen 3 tl ye birşey demiyoruz,neden hastalar kotamız doldu diye geri çevrilmek durumuyla karşı karşıya?

9. gezgin

gezgin TÜİSAG Üyesi

11 yıldır zorunlu kamu işyeri hekimliği yapmaktayım ve ilk günden bu yana kota uygulaması mevcut.Geçici çözüm akşam 7 den sonra nöbetçi eczane vermek zorunda.Vermeyeni şikayet ederim desinler eve bile bırakırlar.......( yer Muğla)

10. bizde 3 tl de almıyorlar diye biliyorum. sadece %20 ödeniyor. onuda aylıktan kesiyorlar. ilacı sabah yazdırdıysak akşam fabrikaya geliyor. gayet memnunum.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica