Işyeri Reçetelerinde Eczane Kotası

doktornext

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
ben boluda işyeri hekimiyim,boluda birkaç yıldır bence rekabete ve insani değerlere aykırı bir uygulama var,o da şu ki;eczanelerin işyeri reçeteleri için belirli bir kotası var,bana bu reçete kaç gün geçerli diye soran asgari ücretli işçim,nedenini sorduğumda 3 tl+ilaçların %20 si için parası olmadığını söyleyip birde şehirde bir kaç kilometre mesafede kotası dolmamış eczane aramak zorunda kalıyor,bu bence insan haklarına da aykırı,sayın bakan a da mail attım bu konuyu ama henüz bir değişiklik olmadı,ilinde benzer uygulamalar olan varmı ve ne yapılabilir bu konuyu düzeltmek için?

doktornext

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
yokmu çalışıp başına benzer durum gelen?

doktornext

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
peki sizin ilinizde eczane kotası yokmu?

kalitek

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Düzcede işyeri hekiminin yazdığı ilaça 3 Tl artı fark ödedim.Kota konusunda herhangi bir sıkıntı duymadım.Teknorot işyeri hekimimiz ile görüşebilirsiniz.
Metin Bey

SEG

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
bu konu eczacı odasının yerel şubesinin uygulamasıdır muhtemelen. yoksa başka yerlerde bu yok. Onların birlik başkanlığına vs şikayet edilmesi gereklidir diye düşünüyorum

doktornext

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
şikayet etmemize gerek kalmadan devletin birimleri bunu görmeli aslında

güldeniz23

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İşyeri reçetelerine Eczanelerin istanbulda da kota uygulaması var.İş yeri hekimindeki kota uygulaması haksız rekabeti önleyici bir önlem olarak uygulanmaya konulmuş ve yıllardır İstanbulda uygulanıyor.
İşyeri hekiminin yazdığı reçeteden sgk nın uygulaması olarak hasta 3 tl reçete ücretini eczaneye ödemek zorunda.Nasıl ki özel hastaneye gittiğinde çalışansa 15 tl yi 12+3 olarak ödüyorsa emekli ise maaşından kesiliyor ise.Devlet hastaneleride çeşitli fiyatlandırmalara tabii kılınmış durumda.
iyi çalışmalar.

doktornext

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
ya zaten ödenen 3 tl ye birşey demiyoruz,neden hastalar kotamız doldu diye geri çevrilmek durumuyla karşı karşıya?

gezgin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
11 yıldır zorunlu kamu işyeri hekimliği yapmaktayım ve ilk günden bu yana kota uygulaması mevcut.Geçici çözüm akşam 7 den sonra nöbetçi eczane vermek zorunda.Vermeyeni şikayet ederim desinler eve bile bırakırlar.......( yer Muğla)

E

Emre YİĞİTARSLAN

Guest
bizde 3 tl de almıyorlar diye biliyorum. sadece %20 ödeniyor. onuda aylıktan kesiyorlar. ilacı sabah yazdırdıysak akşam fabrikaya geliyor. gayet memnunum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.