Soru Işyerini Şikayet Etmek

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Engin Halıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Engin Halıcıoğlu

Engin Halıcıoğlu TÜİSAG Üyesi

Size bir sorum olacak.Şimdiye kadar çalıştığı veya hizmet verdiği firmayı bakanlığa şikayet eden arkadaş oldu mu aranızda.İşverenler iş güvenliğini boşladığı veya önemsemediği zaman ne yapmalıyız.Kendilerine tebliğ ettiğimiz durumları yapmazlarsa ve bu yüzden kaza olursa bu tebligat uzmanı ve hekimi kurtarır mı?

FEİ bu yazıya teşekkür etti.
  2. izmir35

izmir35 TÜİSAG Üyesi

Benim yakın bir arkadaşım çalıştığı firmayı şikayet etti 1 ay oldu hala gelen giden yok.

3. isgmuh

isgmuh TÜİSAG Üyesi

Sanmıyorum kimse şikayet etsin eden sayısı da yüzde 0.01 dolayındadır

4. FEİ

FEİ TÜİSAG Üyesi

Ben de merak ediyorum bunun cevabını.Geçtiğimiz haftalarda bir işyerim teftiş geçirdi ve müfettişle yaptığımız sohbet esnasında şikayet üzerine firmaya giden müfettişlerin hiçbir şekilde şikayet eden kişinin kimliğini ifşa etmediklerini söyledi.Ancak hemen arkasından "ederlerse de o müfettişleri şikayet etme hakkınız doğar" dedi.Bu konuda tecrübe edinmiş kimse yok mudur?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. izmir35

izmir35 TÜİSAG Üyesi

var. bir arkadaşım şikayet etti yaklaşık 1 - 1.5 ay sonra geldiler. arkadaşımızın şikayet ettiğini söylemediler. genel teftişmiş gibiydi.

6. FEİ

FEİ TÜİSAG Üyesi

peki sonuç noldu? gelmişken uzmana da ceza puanı kesmediler umarım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. izmir35

izmir35 TÜİSAG Üyesi

Yok tam tersi arkadaşa baya iyi davranmışlar. hatta neler istiyorsun söyle yaptıralım diye. suanda firmaya süre verdiler eksikler yapılması için. süre sonunda ne olacak bilmiyorum.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica