Tartışma : Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

Fatma Güleç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
merhabalar, emsal karar sadece ilgili kişiyi bağlar arkadaşlar.Bu karar yayınlansa bile dğer arkadaşların bir işine yaramaz.

adem KARSLİOGLU

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
35 kişilik bir kamu kurumunda çalışıyorum çok komik bir rakam var 6 saat zorunlu görevlendirme, birim amirim bunu 20 saat yapıp , 20 saat üzerinden ödeme yapmasında bir sakınca varmı mevzuat ve kanuni sorumluluk açısından

MEHMET ERTUĞ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
belediyelerde kadro ünvanı "iş güvenliği uzmanı" olarak çalışan var mı ? düz memurluktan uzmanlık kadtosuna nasıl geçeş yapılacak?

mely

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
35 kişilik bir kamu kurumunda çalışıyorum çok komik bir rakam var 6 saat zorunlu görevlendirme, birim amirim bunu 20 saat yapıp , 20 saat üzerinden ödeme yapmasında bir sakınca varmı mevzuat ve kanuni sorumluluk açısından
acaba ucret olarak ne kadar aliyorsunuz merak ettim mebde cok dusuk

MEHMET ERTUĞ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
belediyelerde kadro ünvanı "iş güvenliği uzmanı" olarak çalışan var mı ? düz memurluktan uzmanlık kadrosuna nasıl geçiş yapılacak?

Moderatör tarafında düzenlendi:

mfk44

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sorun yok. eğitim süresi en az 10 veya en az 20 dakika diyor.. sizler eğitim sürelerini arttırabilir ve sözleşmenizi ona göre yaparsınız..

H.Ece SÜRMEN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
belediyelerde kadro ünvanı "iş güvenliği uzmanı" olarak çalışan var mı ? düz memurluktan uzmanlık kadtosuna nasıl geçeş yapılacak?

Belediye kanununda iş güvenliği uzmanı diye bir kadro yok. Dolayısıyla kadronuz neyse o. Uzman diye bir kadro var ama o idari personel olduğundan olmuyor. Teknik kadroda en güzeli mühendis kadrosunda oluyorsunuz. Ben 2012 den itibaren isg uzmanı olarak atama yoluyla çalışıyorum ilk iki yıl insan kaynakları personeli olarak ve igu olarak çalıştım. ama son iki senedir tek işim bu herhangi bir ilave ücret de almadım.

H.Ece SÜRMEN
İş Güvenliği Uzmanı

MEHMET ERTUĞ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Belediye kanununda iş güvenliği uzmanı diye bir kadro yok. Dolayısıyla kadronuz neyse o. Uzman diye bir kadro var ama o idari personel olduğundan olmuyor. Teknik kadroda en güzeli mühendis kadrosunda oluyorsunuz. Ben 2012 den itibaren isg uzmanı olarak atama yoluyla çalışıyorum ilk iki yıl insan kaynakları personeli olarak ve igu olarak çalıştım. ama son iki senedir tek işim bu herhangi bir ilave ücret de almadım.

H.Ece SÜRMEN
İş Güvenliği Uzmanı
teşekkürler..benim kadrom VHKİ.ği, mühendislik kadrosu açmadılar... belediyelerde isg uzmanı olarak çalışmanın avantaşı ve dezavantaşı nelerdir.? VHKİ kadrosundan uzman kadrosuna geçiş olur mu?

YusufS

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
konuyu tekrardan gündeme alalım arkadaşlar. Çalışmalar nasıl gidiyor. Ücret kalemi açıldı diyor maliye. istenirse ücret ödenebilir diye dün il bazlı toplantı yapıldı ve görüşmeye bizzat katıldım

dho22

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
konuyu tekrardan gündeme alalım arkadaşlar. Çalışmalar nasıl gidiyor. Ücret kalemi açıldı diyor maliye. istenirse ücret ödenebilir diye dün il bazlı toplantı yapıldı ve görüşmeye bizzat katıldım

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşsın. Hepimiz için önemli çünkü

Mustafa_meteor

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar,
A sınıfı iş güvenliği uzmanıyım.(Ankara)
Kendi kurumumda İGU sayısı fazla olduğu için görevlendirilmem zor görünüyordu, öyle de oldu.
Başka kurumlarda görevlendirilmek istiyorum. Ancak bunun için nereden başlamam gerektiğini bilemiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba.
teşekkürler.

bvcrlik

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Sanırım Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Mustafa bey.. Bizim kurumdan isg belgesi olanların listesini istemişlerdi.. Diğer kamu kurumlarında valilik yada kaymakamlık oluruyla görevlendirme ve buna bağlı olarak isgkatip de sözleşme yapılıyo diye biliyorum.

Mustafa_meteor

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Teşekkür ederim.
Bu şekilde kendi kurumu haricinde belli bir saat çalışan var mı?

MEHMET ERTUĞ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
belediyelerde c sınıfı isg uzmanı çok tehlikeli işlere bakabilir mi ? bakamaz sa dışarıdan personel mi alınır

mfk44

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşsın. Hepimiz için önemli çünkü
01.1.5.02 kodlu " iş sağlığı güvenliği hizmetleri ücretleri" ödeme kaleminden ödeme yapabilirler..

mikrop

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Antalya B.şehir Belediyesi bünyesinde iş güvenliği Müdürlüğü var..Yaklaşık 15'e yakın iş güvenliği uzmanı arkadaş çalışıyor.Hemde bunlar Kadrolu uzman.Fen işleri-park bahçeler-vb yerlere bakıyorlar..Bu uzmanların büyük çoğunluğu geçtiğimiz yıl alınmışlar.ilan vs yok..Tamamen al altından alın..Kpss şartınında olmadığını sanıyorum. Gerek toplum sağlığı merkezleri gerekse çoğu belediyede çalışan isg uzmanları mevcuttur.Kadrolu veya sözlşemeli pozisyonda çalışma yapıyorlar. Kpss şartı her kuruma konulmalıdır.El altından alımlar önlenmelidir. Ayrıca öğretmenlere duyuruyorum bu iş ek iş olarak ayapılacak bir iş değildir.Bununda önüne geçilmelidir.

Mustafa Van

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba arkadaşlar. MEB'te C sınıfı İsg sertifikası olan şube müdürü , kurumunda İl koordinatörü veya İlçe Büro Yöneticisi olarak görev alabilir mi? Bununla ilgili yasal düzenleme var mı? Saygılarımla......

bimo

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
çalışma sürelerinin artması ve kamu kurumlarının birçoğunda 1 temmuz 2016'dan itibaren iş güvenliği uzmanı görevlendirme zorunluluğu başlaması nedeniyle yaptığım görüşmelerde kamu kurumlarındaki yöneticilerin oldukça stres altında olduğunu söyleyebilirim. özellikle çalışan başına çalışma sürelerinin artırılması, herkesin görevlendirme konusunda istekli olmaması nedeniyle kamuda mevcut uzmanların bile yetmeyebileceği sonucu ortaya çıkıyor. özellikle çok tehlikeli kategoride sağlık müdürlükleri, halk sağlığı müdürlükleri vb. kurumlarda A-B sınıfı ihtiyaç hasıl olacak. Halk sağlığı kurumu bu nedenle tüm kurumlara yazı yazdı sanıyorum.

bazı kurumlar hizmet alımı yolunu seçmiş fakat bu yöntemden kamu zararı oluşması ve 6331'deki çalışanları arasından görevlendirir şeklinde amir hüküm nedeniyle vazgeçilecek.

mikrop

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Daha önce devlet demir yolları ve makine kimya KPSS merkezi yerleştirme ile uzman aldı.Kamu kurumlaıda merkezi yerleştirme ile isg uzmanı almalıdır.Olması gereken budur.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.