Mayıs 2013 Itibari Ile Sınava Girecekler Için

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında M.Ali AYKUTLU tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. M.Ali AYKUTLU

M.Ali AYKUTLU TÜİSAG Üyesi

Değerli üyeler ve sayın editörler Ocak 2013 ayı belki bir milad oldu İSG ile ilgili mevzuatlar bakımından. Acaba 2013 Mayıs sınavına girecek İSG C sınıfı uzman adayları için ayrı 2 link ile eski ve yeni çalışılması gereken müfredat (Kanun, Tüzük, Yönetmelik vb.) toplayarak ve PC'mize indirmemizi sağlayarak bizlere yardımcı olabilir misiniz? Hepsini ayrı ayrı sınıflandırayım derken hangisinin daha yenisi var hangisi mülga oldu yada hangisi ÇASGEM tarafından belirtilen ''eski müfredata göre çalışın''nın parçası açıkçası kafam karıştı. Belki bu benim zeka düzeyimin düşüklüğündendir fakat makine mühendisliği eğitimi almış biri olarak bu tarz dökümanları okumak zaten yorucu bir de bunların tasnifi inanın sıkıntı yaşatmakta. Yapıcı eleştirilerinizi ve icraatlarınızı bekliyorum.
    Lütfen İSGFRM üyeleri; bu platformun saygı çerçevesinde yazılan üyelerin düşüncelerine empati kurarak cevap verelim, bir süredir burada bulunup yazılanları ve cevapları gördükçe alınan''eğitimin''burada tezahür etmesi gerektiği temennisini yenileyerek sözlerimi bitiriyorum.
    Saygılarımı Sunarım.

charlottem, chemist01, ENES SAKARYA ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. emrah murat tacar

emrah murat tacar TÜİSAG Üyesi

boyle bır sey yapılırsa cok ıyı olur en azından konu baslıkları bıle olsa yeterlı dıye dusunuyorum .. o var bu yok derken 1 ayda ındırdıgım toplam dokuman 17 gb olmus :D

3. kimyacı34

kimyacı34 TÜİSAG Üyesi

2013 mayıs sınavına gireceğim. mevzuatın özetlerini nereden bulabilirim.
    yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekür ederim.

makbul, hlyfizik ve emrah murat tacar bu yazıya teşekkür etti.
  4. hülya özayvaz

hülya özayvaz TÜİSAG Üyesi

link paylaşırsak yada dosyaları yüklerseniz çok iyi olur arkadaşlar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. alperen yıldız

alperen yıldız TÜİSAG Üyesi

6. alperen yıldız

alperen yıldız TÜİSAG Üyesi

iyi olur inşallah

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ssule ve hlyfizik bu yazıya teşekkür etti.
  7. M.Ali AYKUTLU

M.Ali AYKUTLU TÜİSAG Üyesi

Aralık 2012 tarihi itibari ile iş güvenliği uzmanlığı konusunda kendini geliştirmeye çalışan C sınıfı İSG Uzman adayı olarak konunun çok geniş ve ayrıntılı olduğunu bu konuya gönül veren ve ''Ek görev/Ek iş'' değil de asli bir görev olarak adleden birçok arkadaşım gibi bize ilk adım olan sınavda (ki müfredat eski/bir bölümü mülga olacak) ayrıntılardan ziyade temel sınav konularına yardımcı olacak ilk mesajda da ifade etmeye çalıştığım dökümanların envanterine ve içeriklerine ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Birçok kişi bunların internet ortamında parça parça olduğunu belirteceğini bilerek empati yapmalarını rica ediyorum. Bu konuda özellikle Mayıs 2013 ayında sınava girecek aday arkadaşlardan ricam belirtmiş olduğum konularda siz de sıkıntı yaşamakta iseniz bu platforma editörlerimizin ilgilisini celbetmek maksadı ile mesaj atmanız ve yazarken gözümden kaçan konularda fikirlerinizi beyan etmenizdir. Değerli editörlerimize ve İSG Forum üyelerine;
    Saygılarımı Sunarım.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica