Mesleki Eğitim

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Sunumları' kısmında SİBEL TURAN AÇAR tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Eğitici Personel: Meslekî yeterliğe sahip öğrencilerin iş yerindeki eğitiminden sorumlu, iş pedagojisi eğitimi almış, meslekî eğitim yöntem ve tekniklerini bilen, uygulayan veya meslekî ve teknik eğitim okul ve kurumlarında atölye, lâboratuvar ve meslek dersleri öğretmenliği yapabilme yetkisine sahip kişiyi,

Aynı yönetmelikte bu kavram da var..Ayrıca milli eğitimden bu mesleki eğitim için almış olduğumuz bir metin vardı orada da yazılı idi mühendis veya teknik öğretmen diye..Tabii eğer sizin çalıştığın kurum kabul ediyorsa söylenecek birşey kalmıyor burda kabul edilmiyor.

2. SİBEL TURAN AÇAR

SİBEL TURAN AÇAR TÜİSAG Üyesi

Ahmet Bey, evet çalışacağımız kurum kabul ediyor. Fakat benim endişem yarın bana bir iş müfettişi bu şekilde olmaz der mi acaba diyede bir kuşku yok değil

3. SİBEL TURAN AÇAR

SİBEL TURAN AÇAR TÜİSAG Üyesi

Bir sorum daha olacak. Umem (Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezi Projesi) kapsamında işe aldığımız çalışanlarında Mesleki Eğitim alması gerekiyor mu acaba? Zaten kurs 2 ay sürüyor kursta iş güvenliği eğitimide var, mesleki eğitimde

4. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

Umem sonunda zaten bu kişilere sertifika veriliyor.Ayrıca bir mesleki eğitim aldırmaya gerek yok diye biliyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Sibel Hanım,müfettişin bakacağı husus belgenin olması yada olmaması diye düşünüyorum.Eğer çok sıkıntılı bir durum olursa geriye dönük bir araştırma olur..Ama buda düşük bir ihtimal gibi geliyor bana

6. hakan danır

hakan danır TÜİSAG Üyesi

Merhaba Sibel Hanım;

Mesleki eğitim ile ilgili isteklerini kurumumuz vasıtasıyla karşılayabiliyoruz..İrtibat için hakan@nuansegitim.com mail atmanız yeterlidir.Teşekkürler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ma_den_ci

ma_den_ci TÜİSAG Üyesi

meslek liseleri ağır ve tehlikeli işler yönetmeliği kalktığı için yeni eğitimlere ara verdi

Ekli Dosyalar:

mehmet uçar, leylaa ve omark bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica