Tartışma : Motor Frenleme Sistemi

turanmst

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar iş güvenliğini yapmış olduğum bir firmada acil durdurma butonunun makinayı durdurma süresi çok uzun bu nedenle tam görevini yapamıyor, Motor oldukça güçlü bir motor ve üzerinde doğal olarak oldukça yük var motorun kısa sürede durdurulamama nedeni de bu, bu makinayı ani durdurma(frenleme) ile durdurmak istiyoruz invertırlı veya normal bir sistemde bunu durdurmak için görüş, önerileri ve iyi örnekleri olan var mı(motoru yakmadan :D)

haci mustafa

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Aynı sıkıntı dekantörlerde var acil durdurma butonuna basıyorsun ama tam 25 dk duruyor dekantörün tamburları yaklaşık 1-5 ton arasında agırlıga sahip bu yuzden tamburun durmasına oncelik vermek lazım bizde tamburun uygun yerine disk fren sistemi yapmayı düşünüyoruz bu şek,lde hareketin daha kısa sürede durmasını saglıyacagız

turanmst

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bakalım bizde araştırıyoruz illa ki bir şey bulacağız fakat bir çok kişinin basına gelme ihtimali oldugundan forumda fikir alışverişinde bulunmak gerektiğini düşündüm, ben dinamik durdurma yöntemleri üzerinde düşünüyorum disk frende güzel bi fikir

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.