Soru Nace Kodunun Karşılığını Bulamıyorum.

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında calli tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. calli

calli TÜİSAG Üyesi

Herkese iyi akşamlar, nace kodu 493601 olan bir işyerinin faaliyet alanı nedir acaba? Listede böyle bir kod yok. Bir türlü bulamadım. ( SGK işyeri numarasının 2. 3. 4. 5. 6. ve 7. rakamları bu şekilde) şimdiden katkısı olacak arkadaşlara teşekkür ederim...

2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

sgk numarasının ait olduğu firma nın sgk ya başvurup güncelleme istemesi gerekiyor.
    muhtemelen eskide kalmış bir numaradır..

calli bu yazıya teşekkür etti.
  3. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

Bazen bu sorunla karşılaşıyoruz. O zaman genel olarak şu yöntemi takip ediyoruz.
    Örnek:Kod şu olsun 49.36.01 ve bulamadık, sondan rakam silip tekrar arıyoruz, 49.36.0 eğer yine çıkmazsa silme işlemine devam :) 49.36--49.3 olunca bir sonuç bulunmaya başlar (Kara taşımacılığı ile yapılan diğer yolcu taşımacılığı)

4936 Şehir içi otobüs ve dolmuş taşımacılığı çıkar büyük ihtimal o da az tehlikeli olur.

4. hasantosun83

hasantosun83 TÜİSAG Üyesi

Firmanın iş tanımına bakmak gerekir. Bunun için vergi levhasındaki faaliyet kodu yeterli olur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

S G K İş yeri sicil numaranız büyük ihtimalle,güncel değil...
    Müracaat edilmesini sağlarsanız,
    NACE kodunuzu da rahatlıkla belirleyebileceksiniz.
    İyi çalışmalar.

6. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bugün başıma geldi..
    sadece 4 rakam tutuyor. buda metal paketleme için malzeme imalatı diyor..
    adama sordum, yok bizde vinç var taşıyoruza diyor.. ne diyor anlamadım? gidip yarın bakıcam.. ::ok::

anlaşılan karışıklık var..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. smr01

smr01 TÜİSAG Üyesi

bence en doğrusu şirketin vergi levhasında yazan FAALİYET KODU NUMARASINDAN arama yapmak.......
    (kesin sonuç)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica