Okuma Yazma Bilmeyenlerin Imza Geçersizliği Hakkında...

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında takomania tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Okuma yazma bilmeyen personel işe alınmalımı?

1. Evet, Kesinlikle!

25,0%
  2. Hayır!

25,0%
  3. Okuma yazma öğrendikten sonra işe alınmalı!

50,0%
  4. Alınsın bir şekilde idare edilir!

oy sayısı 0
    0,0%
  1. takomania

takomania TÜİSAG Üyesi

Okuma yazma bilmeyen kişilerin imzasının geçersiz olduğu ve dolayısıyla iş güvenliği eğitimlerini inkar edebileceği herhangi bir kaza durumunda ağır sorumluluk altına girilmektedir. Okuma yazma bilmeyenlere kişisel olarak saygım yok! Her insan okuma yazma öğrenebilir fakat insani olarak onların da çalışması gerekmektedir. Evsel atık toplama işi yapan bir firmada çalışıyorum ve okuma yazma bilmeyen personeller ne yazık ki belediye tarafından gönderilmekte... Bu konu ile ilgili yapılabilecek birşeyler olmalı olarak düşünüyorum. Noterden vekil tayin etmek gibi yaptırımlar mevcut fakat ne kadar sağlıklı olabilir? Bu konu hakkında fırtına olsun istiyorum! Müzdarip arkadaşların yapmış olduğu uygulamaları merak etmekteyim... Saygılarımla...

2. miner ATA

miner ATA Guest

okuma yazma bilmeyenlere bende kişisel olarak saygı duymuyorum. Ancak dediğiniz konu önemli. Kanaatimce bu kişiler özel risk grubu içerisinde değerlendirilmelidir. bunlara verilecek eğitimlerde video kaydı yapmak en doğru çözüm olacaktır. Arıca işverenden bu kişilerin okuma yazma bilmediklerine dair yazı da alınmalı (bu belge sizi rahatlatır) yada okur yazar olmadıklarına dair bir belge kişisel dosyalarında zaten olması gerekir. Çalışanların isg eğitimi bu şekilde yapılabilir ancak bu kişilerin mesleki eğitimleri olmadan çalıştırıl ma ma ları da gerekir. mesleki eğitimleri almamışlarsa çalıştırılmaları zaten 6331 e göre yasak buda işin başka tarafı.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. okuma yazma bilmeyen imza atabilir mi

Yandex.Metrica