Osgb Fiyat Teklifi Örnekleri

HÜSEYİN AĞAÇLI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
o arkadaş eğer bunu okuyorsa benimle iletişime geçsin

aylık 1300 dolar maaş
3 öğün yemek
kalacak yer
çalışma yeri Rusya

üstüne her ay bende cebimden ona 100 dolar harçlık vereyim.gel birader sıfır risk benim işçim ol.

A olmuş ama kafa basmıyor.çok ağır ifadeler kullanırımda neyse...****KESİLDİ*****..vah benim ülkeme...

arkadaş o belgeyi o sıfatı haketmiyorsun..insanların emeklerini çalarak mesleğin onurunu ayaklar altına alıyorsun.merak ediyorum *****KESİLDİ**** mesleğin nedir?10 yıl çalışmıssın gelip bu paraya mı tamah ediyorsun ******KESİLDİ*****.

aç kalacağımı bilsem o paraya A belgemi harcatmam..****KESİLDİ****
Erdoğan bey durum bu halde maalesef. dün bana tam zamanlı teklif 2500 tl ye gülümseyip ayrıldım

Altar VATANSEVER

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Boşuna sızlanmayın arkadaşlar. Ne bi meslek odamız var, ne de bu gidişle taban fiyat belirleyecek yaptırımımız.
Ben bu yazılanları okuduğumda, saat ücreti olarak 90 tl veren ve kabul etmediğim onlarca işyerine hayıflanır oldum.
Keşke anlaşsaymışım hepsiyle.!!! Millet resmen mesleği çöp etmek için uğraşıyo, biz ise elimizin tersiyle sözleşme itiyoz bi kenara. Neyse bundan sonra etikmiş, yok mesleki itibarmış fln fln gazel okumasın kimse.!!! Bende o sözüm ona uzmanlar gibi işin ticaretine bakıcam bak burdan söylüyom.Sürümden kazanıcam bak yine söylüyom. Kimse de çıkıp karşıma yanlış demesin, yalandan site üzerinden de etik metik lafları üzerine edebiyat yapmayalım arkadaşlar. herkes bildiğini okuyo madem , bundan sonra bende öyle yapıcam. hadi rastgele şimdiden...!!!!!
İsyana hak vermemek mümkün değil ama yine de bu döneme kadarki duruşunuzdan taviz vermemenizi temenni ederim... Yanlış anlaşılmasın, ben bir firmada tam zamanlı çalışıyorum. OSGB'ler ile çalışan veya 20 firma bağlıyım paraya para demiyim diyen biri değilim. Ama bireysel çalışanların duruşunu bozmaması gerektiği kanaatindeyim...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Erdoğan bey durum bu halde maalesef. dün bana tam zamanlı teklif 2500 tl ye gülümseyip ayrıldım
o zaman desenize kendi mesleğimizi icra etmeye devam edeceğiz.....
Dernek işi çok önemli Levent Beye destek olmalıyız.eğer asgari ücretleri kabul ettirip yasal bir dayanağa oturturulur organize olunursa bir şeyler düzelir..bu kültürün oluşturulabilmesi için herkes üzerine düşeni yapmalıdır.

Ş.ERIŞIK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
OSGB Bana tam zamanlı 2000 tl fiyat teklif etti .Diplomanı bırak biz hallederiz gibi .olmazsa senin gibi başkalarından piyasada çok var gibi laflar.Bu konuşmalardan sonra İGU yu OSGB Üzerinden Yapmamaya karar verdim.

HÜSEYİN AĞAÇLI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
OSGB Bana tam zamanlı 2000 tl fiyat teklif etti .Diplomanı bırak biz hallederiz gibi .olmazsa senin gibi başkalarından piyasada çok var gibi laflar.Bu konuşmalardan sonra İGU yu OSGB Üzerinden Yapmamaya karar verdim.
kararınız çok doğru.aynen katılıyorum.

Ş.ERIŞIK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

romesenko

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar size katılıyorum bireysel çalışalım ama şu var gittiğimiz işyerine iş güvenliği uzmanıyım dedik peki hekimi nerden bulacağız patronlar öyle parça parça iş yapmıyor ki hekimi de ayarla gel konuşalım diyor bu durumda ne yapmalı?

h.kasap

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar bu gibi davranışlar sadece iş ahlakı ile sınırlandırılmamalı. Bu ahlak ile iş yapan insanlar özel hayatında da aynı ahlak ile hareket ediyor. daha doğrusu ahlaksızlık ile diyelim. Bir osgb gidip 5 çalışanı olan bir inşaat için 250 tl fiyat veriyor , şimdi bu osgb nasıl para kazanabilir bir düşünün hesap edin. Ben eğer bu gibi firmalar ile karşılaşırsam eğer çsgb ye bu firmayı şikayet edeceğim.

h.kasap

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bir osgb benden B sınıfı sertifikam için 40 saat istiyor. nerede kullanacak sertifikamı ; inşaat ve metal sanayi diyor. saatine de 40 tl verelim diyor. Afedersiniz ama bunlar japon mu ? acaba . ulan ben şimdiye kadar ki tecrübemle gidip bir firma da bu işi yapmadan da kazanabilirim bu paraları.

Ömüruk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ben de sizinle aynı fikirdeyim. İnanın kendi başınıza hem daha çok kazanırsınız hem de yaptığınız işe saygı duyar daha çok hassasiyet göstererek Avrupa standartlarına yakın uzman olursunuz. Bir Osgb de çalışan kişi sadece gününü kurtarır diye düşünüyorum. Çünkü C sınıfı uzman gider çok tehlikeli işyerinde A sınıfı uzman yerine risk analizini yapar çıkar sen sağ ben selamet. Olduysa hak getire...
Bu arada etik davranan bir uzman zaten çok kazanır ve başı daha az belaya girer. İş güvenliğinde sürümden kazanmak diye bir şey olamaz

Bu arada etik davranan bir uzman zaten çok kazanır ve başı daha az belaya girer. İş güvenliğinde sürümden kazanmak diye bir şey olamaz. Bir iş yerinde iş kazası gerçekleştiğinde hemen kolluk kuvvetleri gelir ve orada ilk sorduğu kişi buranın iş güvenliği uzmanı kim?

sevgay

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba,
Yaklaşık 14 sayfa yorumun büyük kısmını okudum. Tüm arkadaşların görüşlerine kısmen yada tamamen katılıyorum ancak bir konu dikkatimi çekti; genelde 40 kişiye ...000 TL olur mu, 10 kişiye ...000 TL yazıklar olsun şeklinde. Acaba arkadaşlar sizin öngörünüz nedir_ Yani 10 kişi 50 kişi...gibi çok tehlikeli bir işyeri için ne kadar bir ücret acaba verilmelidir, uzman için mesela?

Muharrem HORUZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,
Yaklaşık 14 sayfa yorumun büyük kısmını okudum. Tüm arkadaşların görüşlerine kısmen yada tamamen katılıyorum ancak bir konu dikkatimi çekti; genelde 40 kişiye ...000 TL olur mu, 10 kişiye ...000 TL yazıklar olsun şeklinde. Acaba arkadaşlar sizin öngörünüz nedir_ Yani 10 kişi 50 kişi...gibi çok tehlikeli bir işyeri için ne kadar bir ücret acaba verilmelidir, uzman için mesela?
Aslında bu sorulara en net cevabı bir OSGB bünyesinde aktif halde çalışan uzman arkadaşlarımız verir ama okuduğum yorumlarda OSGB de çalışıp ta bu fiyat konusuna açıklık getiren çok az yorum gördüm...Firma ismi vermeden hatta kendiniz üzerinden de yorum yapmak istemiyorsanız, mevcut durumunuzu bir arkadaşım şukadar çalışıyor gibi de yazabilirsiniz..=))...Gerçekten piyasa hakkında nedir ne değildir, net bir bilgim yok.

Muharrem HORUZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar A sınıfı olarak OSGB den bana verilen saat ücreti 30 TL
yani 10 kişilik benzin istasyonunda aylık 60 TL ye çalışacaksınız ve risk alacaksınız.
Ben bu işe başlamadan bitireceğim galiba...

bahsedilen dilekçeyi herkes desteklesin...Onurumuzu kurtaralaım arkadaşlar...Ayıp yani...
Anladığım kadarıyla biz uzmanlar böyle sustukça, OSGB ler de bu şekilde bastırdıkça, fiyatlar daha çoook düşecek aşağılara...Dilekçeye katılım bekliyoruz arkadaşlar...

Ahmet Gökk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Bir osgb benden B sınıfı sertifikam için 40 saat istiyor. nerede kullanacak sertifikamı ; inşaat ve metal sanayi diyor. saatine de 40 tl verelim diyor. Afedersiniz ama bunlar japon mu ? acaba . ulan ben şimdiye kadar ki tecrübemle gidip bir firma da bu işi yapmadan da kazanabilirim bu paraları.
çok iyi para vermişler bence. 180 saatiniz 7200 tl, 217 saatiniz 8680 tl yapar. Siz ister kabul edin ister etmeyin şu an piyasada A sınıf tam zamanlı ücret 4000-5000 arası

Muharrem HORUZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
osgb ler sömürüyor... nefret ettim hepsinden... bir şey bildikleri de yok...en en iyisi kısmi süreli 5-6 yer ile anlaşıp çalışmak.ben saat olarak 50 ye anlaştım bir kaç firma ile...sigortamı kaç gün himet eriyorsam ona göre yatıracaklar...
Ben de katılıyorum bu söylediklerinize. Günümüz şartlarında kendini yetiştirdiğine inanan, işini bilen hiç bir uzmanın gidip te bir OSGB bünyesinde çalışacağına inanmıyorum. Ama yine de saat ücretini 80 TL altında tutulmaması taraftarıyım ben. Kazasız günler diliyorum...

Muharrem HORUZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Dün OSGB sahibi telefonla aradı. İSG Katip'ten almış bilgilerimi. Benimle çalışmak istediklerini söyledi tam zamanlı olarak. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanıyım. Ben de dedim ki tam zamanlı çalışacaksam 8000 TL net maaş + yol+yemek+ bu ücret üzerinden sigorta. Ayrıca benim getireceğim firmalar üzerinden prim. Direk kapadı telefonu :D:D:D Bu arada 4000 TL teklif etti :)
Artık şundan eminim ki 3000 TL ye çalışan B uzman da bulacak o arayanlar...

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Aslında bu sorulara en net cevabı bir OSGB bünyesinde aktif halde çalışan uzman arkadaşlarımız verir ama okuduğum yorumlarda OSGB de çalışıp ta bu fiyat konusuna açıklık getiren çok az yorum gördüm...Firma ismi vermeden hatta kendiniz üzerinden de yorum yapmak istemiyorsanız, mevcut durumunuzu bir arkadaşım şukadar çalışıyor gibi de yazabilirsiniz..=))...Gerçekten piyasa hakkında nedir ne değildir, net bir bilgim yok.
21 aralık yükselme sınavını kazanıp da ilk iş görüşmesine gittiğimde aldığım cevap beni şok etti.. 1000 Tl.. sonra 1200 tl.. Formlara bakılırsa, alt sınır belirlenmiş güya ama ( A: 8000tl B: 5000tl c:3000 tl) diplomaların bol keseden leblebi çekirdek gibi dağıtılması maalesef ücretleri de dibe itti.. 100 bin uzmana karşılık 20 bin hekim var.. Ve şu anda hekim bulunamıyor... İşveren açısından bakacak olursanız
21 aralık yükselme sınavını kazanıp da ilk iş görüşmesine gittiğimde aldığım cevap beni şok etti.. 1000 Tl.. sonra 1200 tl.. Formlara bakılırsa, alt sınır belirlenmiş güya ama ( A: 8000tl B: 5000tl c:3000 tl) diplomaların bol keseden leblebi çekirdek gibi dağıtılması maalesef ücretleri de dibe itti.. 100 bin uzmana karşılık 20 bin hekim var.. Ve şu anda hekim bulunamıyor... İşveren açısından bakacak olursanız olaya, az ücrete çok çalıştırmak isteyecektir ve bu da gayet normal iş hayatında... Burada asıl mesele "insan hayatı"... Zaten bunu kavramamış ise yapacak bir şey yok..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.